CNN Prima News Pink Floyd

Pink Floyd

Výpis příspěvků ke štítku „Pink Floyd“

Waters znovu rýpe do Ukrajiny. Po ženě Zelenského chce kapitulaci, válku svádí na USA

7. září 2022 21:02

Lidé dříve znali Rogera Waterse jako kapelníka slavné britské skupiny Pink Floyd, poslední dobou ale hudebník proslul spíše svými proruskými postoji a kritikou ukrajinské vlády. Nově napsal otevřený dopis Oleně Zelenské, manželce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. V něm prakticky požádal první dámu Kyjeva, aby přesvědčila muže, aby se vzdal.

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hájí Rusko

8. srpna 2022 08:31

Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj Biden „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.

Prodáno. Akustická kytara Kurta Cobaina se vydražila za 143 milionů korun

21. června 2020 23:15

Kytara Kurta Cobaina, se kterou frontman skupiny Nirvana nahrál v roce 1993 slavný akustický koncert „MTV Unplugged in New York“, se na aukci v Los Angeles prodala za rekordních šest milionů dolarů (143 milionů korun). Nástroj vyrobený v roce 1959, který Cobain koupil za 5000 dolarů (119 tisíc korun), se tak stal nejdražší kytarou, jakou kdy kupec na aukci získal.