CNN Prima News Pink Floyd

Pink Floyd

Výpis příspěvků ke štítku „Pink Floyd“

Waters vzal zpátečku. V Praze si kontroverzní uniformu oblékl, ve Frankfurtu raději ne

Britský hudebník Roger Waters po zahájení policejního vyšetřování a protestech v Německu změnil podobu jevištní show na svém nedělním koncertě ve Frankfurtu nad Mohanem. Waters v Německu čelí vyšetřování kvůli podezření z šíření nenávisti proti náboženské, národnostní nebo etnické skupině, protože na svém předchozím vystoupení v Berlíně měl na sobě kostým připomínající uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

Waters má problém: Němci ho vyšetřují kvůli nacismu. Vadí jim kostým, který měl i v Praze

Policie v Berlíně vyšetřuje spoluzakladatele britské rockové kapely Pink Floyd Rogera Waterse kvůli možnému šíření nenávisti proti určité náboženské, národnostní nebo etnické skupině. Informuje o tom internetový portál týdeníku Der Spiegel. Případ souvisí s Watersovým koncertem z minulého týdne, na kterém vystoupil v černém kabátu s červenou páskou na paži. Tento kostým podle mluvčího policie připomínal uniformu, jakou nosili důstojníci nacistické organizace SS.

Nelíbí se vám moje názory? Tak běžte na bar, prohlásil Waters v Praze a vyjádřil se k Ukrajině

Britský hudebník Roger Waters ve středu na své pražské zastávce rozlučkového turné nazvaného This Is Not A Drill (Tohle není zkouška) nabídl zaplněné O2 areně hlavně písně z období svého působení v kapele Pink Floyd. Levicově orientovaný umělec se zejména při písních ze svého sólového období ostře vymezoval proti válkám, zbrojení a brutalitě státních sil. V Praze zahraje Waters i ve čtvrtek 25. května.

Klempíř: Odmítám pálit Watersovy desky. Za odlišné názory by se koncerty rušit neměly

Názory hudebníka Rogera Waterse na ruskou agresi jsou sice kontroverzní, koncerty bychom ale hvězdě kapely Pink Floyd rušit neměli. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká politický marketér a zpěvák Oto Klempíř ze skupiny J.A.R. V souvislosti s Watersovou kauzou tvrdí, že mu na současné Evropě vadí přepisování pravidel, co se smí a nesmí. Nelíbí se mu nepřetržitý proud nátlakové negace. Taky přiznává, že když se dnes čeští umělci pouští do politických proklamací, přijde mu to směšné.

Just: Projev Waterse v OSN? V Rusku je za „rozumného“ člověka ze Západu, propaganda ho má ráda

Rusové mají Rogera Waterse velice rádi. Není to poprvé, kdy straní ruské propagandě, komentoval vystoupení bývalého člena a spoluzakladatele skupiny Pink Floyd v OSN spolupracovník CNN Prima NEWS v Moskvě Jiří Just. Slova Waterse o vyprovokovaném konfliktu ze strany Ukrajiny, se však nesetkala pouze s podporou. Zejména Ukrajinci hudebníka kritizují, nazývají ho „další cihlou ve zdi“, čímž odkazují na text slavné písně této skupiny Another Brick In The Wall.

Biden je válečný zločinec a přilévá na Ukrajině olej do ohně. Hvězda Pink Floyd hájí Rusko

Spoluzakladatel rockové skupiny Pink Floyd Roger Waters v rozhovoru se stanicí CNN obhajoval své tvrzení, že americký prezident Joe Biden je válečný zločinec. Podle něj Biden „přilévá na Ukrajině olej do ohně“, což je „obrovský zločin“. Waters se v rozhovoru rovněž zastal Ruska, které v únoru zahájilo invazi na Ukrajinu, a Číny. Jeho výroky vyvolaly rozhořčení ze strany Kyjeva a naopak pochvalné reakce Moskvy.