CNN Prima News pistole

pistole

Výpis příspěvků ke štítku „pistole“

Registrovaných zbraní je v Česku na milion. Vzrostl i počet majitelů zbrojního průkazu

Počet registrovaných zbraní v Česku loni překročil milion, vzrostl o téměř tři procenta. Přibylo rovněž majitelů zbrojních průkazů, a to o tři procenta na 317 tisíc. Vyplývá to z údajů zveřejněných na webu policie. Držení střelných zbraní se dostalo do středu zájmu po prosincovém tragickém útoku střelce v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Sněmovna v lednu schválila nový zákon o zbraních a střelivu, který zpřísňuje některá pravidla.

Poslanci schválili nový zákon o zbraních. Prodejci musí povinně hlásit podezřelé nákupy

Sněmovna schválila nový zákon o zbraních a střelivu, který ukládá prodejcům zbraní hlásit podezřelé obchody, umožňuje zabavit zbraně kvůli bezpečnostnímu riziku nebo zkracuje lhůtu pro lékařské prohlídky držitelů zbraní. Poslanci navzdory nesouhlasu ministerstva vnitra do vládního návrhu vložili dosavadní ustanovení, které zachovává právo pořizovat, vlastnit a nosit zbraně za zákonných podmínek. Normu nyní dostane k projednání Senát.

Mexiko žaluje zbrojaře kvůli „podpoře“ kartelů. V jedné z firem působí i Pavlův poradce

Mexiko může oficiálně žalovat velkovýrobce střelných zbraní působících v USA, rozhodl federální odvolací soud v americkém Bostonu. Vládě středoamerického státu jsou trnem v oku dodávky zbraní, kterými jsou zásobovány tamní drogové kartely, a obviňuje firmy z nedbalosti. Ty naopak kontrují, že se vedení země snaží zástupně odvrátit pozornost od své neschopnosti bojovat s organizovaným zločinem. Na listu obžalovaných je i společnost Colt, pro niž pracuje klíčový poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář. Informuje o tom web CNN.

Vražedné řádění manželů Jonákových: Pro peníze udělali vše. Sběratele popravili za jízdy

Pro peníze byli schopní čehokoliv, dokonce i vraždy. Manželé Janákovi své oběti hledali mezi inzeráty. Jakmile sběratel, kterému slibovali výhodný obchod, nasedl do jejich auta, byl jeho osud zpečetěn. Díky rychlé práci policistů popravili jediného člověka. Další vraždy ale plánovali a nikdo si netroufá odhadovat, u kolika brutálních činů by jejich touha po rychlém výdělku skončila.

Vražda plná bizarností: Jak romský nešika popravil manželku českého krále devadesátek

Jako sedmnáctiletý utekl s cirkusem, kde se podle svých slov pral s medvědem a vždycky ho přemohl. Po revoluci se stal jedním z dokonale smutných a zároveň veselých symbolů devadesátek. Ivan Jonák. Muž, který nechal zavraždit svoji ženu Ludviku kvůli válce o podíl v Discolandu Sylvie. Hluboko do hlav nejhorších českých mafiánů, vrahů a zločinců nahlížejí novináři CNN Prima NEWS Václav Janata a Jakub Kvasnička v novém videopodcastovém projektu HLASY ZLOČINU.

Čech s pistolí a kuší přepadl restauraci v Římě, došlo i na střelbu. Vyslechnout ho nelze

Muže z České republiky, který se ve čtvrtek pokusil přepadnout restauraci na druhém největším římském nádraží Tiburtina, nebylo možné dosud vyslechnout. Italským úřadům se totiž nepodařilo sehnat tlumočníka do češtiny, píše v sobotu deník La Repubblica. Postarší muž, který je podle tisku bez domova, tak zůstává ve vazbě, protože se úřady domnívají, že může být nebezpečný.