reklama

Debilka, tepe Maláčovou Novotný za přirovnání covidu ke druhé světové válce

Výrok ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD), že ani druhá světová válka nezpůsobila takové potíže jako covid, už stihl pobouřit několik politiků i mnohé uživatele sociálních sítích. Do ministryně se pustili především zástupci pravicových stran. Neakceptovatelný, nehorázný, pitomý, tupý výrok – tak zní nejčastější reakce. Starosta Řeporyjí Pavel Novotný z ODS ministryni počastoval slovem debilka.

reklama

„Tohle je totálně pitomý a naprosto nehorázný srovnání,“ napsal na svém instagramovém účtu například poslanec TOP 09 Dominik Feri.

Reagoval tak na prohlášení ministryně Jany Maláčové, která v nedělní partii srovnala koronavirus s druhou světovou válkou.

„Celá země stojí. Ani druhá světová válka nezpůsobila to, co covid. Žádná jiná situace nám nezastavila fakt, že děti chodily do škol. Cesta, kterou naznačují všichni odborníci, je, abychom dostali lidi na vyšší nemocenskou a neměli problémy,“ uvedla v neděli Maláčová v pořadu Partie na CNN Prima NEWS.

Rozčílil se i poslanec Jan Skopeček (ODS): „Výrok ministryně Maláčové, že ani 2. sv. válka nezpůsobila to, co covid, je neuvěřitelně hloupý, tupý a neakceptovatelný. Čím dříve si paní ministryně opráší učebnici dějepisu a vezme svá hloupá slova zpět, tím lépe pro ni samotnou. Tohle se okecat nedá,“ napsal na sociální síti.

Srovnání okomentoval například i bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Takovou nehorázností neschopnost Vaší vlády řešit i rutinní problémy neomluvíte, paní ministryně,“ uvedl na svém Twitteru.

Výrok nenechal chladného ani starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS). „Jo, on covid napáchal větší zlo než II. sv. válka? Bože, to je debilka,“ napsal na sociální síti.

Maláčová následně sdělila, že svými slovy nijak nechtěla zlehčovat oběti druhé světové války. „Myslím, že pan poslanec Skopeček se mě snaží načapat v něčem, co tak vůbec nebylo myšleno. Nikdo to nemyslel dehonestačně,“ dodala po skončení pořadu pro CNN Prima NEWS Maláčová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Německo

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Miliony respirátorů FFP2 nechrání proti koronaviru. Testování nepočítalo s aerosoly

Až osm a půl milionu respirátorů FFP2 v Německu od třinácti dodavatelů nechrání proti koronaviru tak, jak by měly. Vyplývá to z testů společnosti Dekra, která se specializuje na kontrolu a certifikaci výrobků. Podle ní standardně používané testy pro respirátory nejsou vyvinuté na sledování jejich odolnosti vůči virům, ale soustředí se na to, zda splňují podmínky týkající se bezpečnosti práce.

Na Velikonoce bychom měli zavřít ekonomiku. Získáme 10 dní klidu, říká Levínský
Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Vláda žene zoufalé lidi do náruče extrémistů. Rozvrat státu pokračuje

Názory

Domácí zpravodajství

Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Poprask na Lvech: Herci pod palbou kritiky za pokuřování bez respirátorů
Další články
reklama
reklama