CNN Prima News Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Kalousek“

Langer: V ODS vyprchává instinkt zabijáka. Fiala zaplatí za vládu s Piráty obrovskou daň

Pro dnešní ODS není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Ve straně vyprchává instinkt zabijáka. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl někdejší dlouholetý člen nejvyššího vedení ODS Ivan Langer. Ten kromě jiného zhodnotil působení některých členů vlády. Zatímco Ivana Bartoše a Víta Rakušana podrobil ostré kritice, Mariana Jurečku a Jana Lipavského naopak pochválil. Bývalý ministr vnitra se zároveň rozmluvil o tom, jak se politika za poslední roky změnila. Podpořil by Miroslava Kalouska v založení nové strany? A co mají podle něj společného hnutí ANO a STAN?

Část Čechů u počítačů nechápe strach z války, říká Matěj Stropnický. Promluvil i o otci

Neuplyne pomalu den, aby nějakou dezinformaci nešířila sama vláda. Rozhádat se kvůli vzdálenému příbuznému na Ukrajině s vlastním bratrem – Slovenskem, je nebetyčná pitomost. S otcem se dnes politicky shodujeme na více věcech než dříve. Nejen to v rozhovoru pro CNN Prima NEWS prohlásil bývalý předseda Strany zelených, herec a novinář Matěj Stropnický.

Nenahraditelná osobnost, napsal Okamura o zesnulém Baštovi. Kondolovali Babiš i Kalousek

Slušný, vzdělaný a distingovaný člověk. Tak na zesnulého poslance, bývalého diplomata a politického vězně Jaroslava Baštu vzpomínají politici. Podle šéfa SPD, která vyslala Baštu do prezidentských voleb v roce 2023, Tomia Okamury přišlo Česko o těžko nahraditelnou osobnost. Soustrast rodině vyjádřili například šéf hnutí ANO Andrej Babiš či poslanci hnutí Patrik Nacher a Radek Vondráček. Vzpomínku na zesnulého velvyslance v Rusku či Ukrajině sdílel zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek.

Michopulos: Kalousek neumí odejít z politiky. Jeho „poštěkávání“ značí, že má poškozené ego

Bývalý ministr financí a spoluzakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek kopíruje „divnou hru“ Miloše Zemana a Václava Klause, když není schopný s grácií odejít z politiky. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl odborník na politický marketing Petros Michopulos. Kalousek by se podle něj měl rozhodnout, jestli chce založit novou stranu, nebo se stát politickým komentátorem.

Kalousek se bez politiky neobejde. Dříve nebo později založí novou stranu, odhaduje expert

Miroslav Kalousek (TOP 09) se bez politiky neobejde. Myslím, že dříve nebo později vznikne jeho nová strana. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl politolog Lukáš Jelínek. O zmíněném scénáři se ve veřejném prostoru spekuluje dlouhé měsíce. Tyto „drby“ výrazně přiživují Kalouskovy neshody s některými jeho spolustraníky. Sám exministr financí se k věci nevyjadřuje. „Kalousek umí zaujmout veřejný prostor. Stále je atraktivní značkou,“ doplnil politolog Jan Kubáček.

ANALÝZA: Tahanice o pravicové voliče? Spolu ztrácí, Přísaha bojuje. Své může říct i Kalousek

Přísaha se pro evropské volby 2024 spojila s Motoristy sobě. Hnutí Roberta Šlachty začalo spolupracovat také s bývalým ministrem financí za ODS Vlastimilem Tlustým. Jde o pokus získat pravicové voliče, kteří jsou zklamáni z působení Spolu? A jak by českou politickou mapu překreslilo případné založení nové strany Miroslavem Kalouskem (TOP 09)? Redakce CNN Prima NEWS oslovila experty, aby popsali současné nálady pravicových voličů. Závěry si můžete přečíst v rozsáhlé analýze.

Je jako Jakeš, čelí Fiala kritice. Výrok o majetcích minoritních akcionářů ČEZ spustil bouři

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) vyvolal bouři na sociálních sítích. Může za to jeho rozhovor pro web Czech Crunch, ve kterém označil menšinové akcionáře polostátní skupiny ČEZ za podnikatele se stamilionovými majetky. Podle něj se nejedná o drobné investory. S velmi nesouhlasnou reakcí se ozval například jeden z minoritních vlastníků energetické společnosti Michal Šnobr nebo exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Kolář: Jsem pro debatu o spojení ODS, lidovců a TOP 09 v jednu stranu. Potřebujeme vítězit

V koalici Spolu by měla začít intenzivní debata o spojení ODS, lidovců a TOP 09 v jednu velkou společnou stranu, která začne vyhrávat volby. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl poslanec a kandidát do europarlamentu Ondřej Kolář (TOP 09). Vysvětlil také, proč by byl podle něj Miroslav Kalousek v Bruselu zbytečný nebo proč je Evropa impotentní. Nešetřil ani Piráty a už vůbec ne Lubomíra Zaorálka (SOCDEM), do kterého se nečekaně ostře pustil v souvislosti s obranou svého otce, diplomata Petra Koláře, a jeho působením na Pražském hradě.

Kalousek diplomacii nerozumí. Nedělejme křoví kašparům, Fico je hlásná trouba Ruska, říká Kolář

Miroslav Kalousek nemá s diplomacií a zahraniční politikou zkušenosti, reagoval na rýpnutí bývalého předsedy TOP 09 jeho stranický kolega, poslanec a kandidát do Evropského parlamentu Ondřej Kolář. Kalousek je totiž přesvědčen o tom, že by Česko mělo se Slovenskem jednat, zatímco Kolář s tím nesouhlasí. Proto si od Kalouska vyslechl obvinění, že se od před časem zesnulého expředsedy strany Karla Schwarzenberga nic nenaučil.