reklama
CNN Prima News Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Kalousek“

Komentátoři: Janeček si kandidaturou futruje ego. Kalousek se snaží dostat do Senátu

22. ledna 2022 10:36

Mnozí adepti, kteří usilují o post prezidenta, nemají šanci, ale chtějí se zviditelnit. Na tom se ve vysílání CNN Prima NEWS shodli komentátoři Petr Honzejk a Petr Kamberský. Miliardář Karel Janeček podle nich oznámil kandidaturu včas, avšak spíše než touha po triumfu je důvodem podle nich jen „futrování ega“. Možná kandidatura bývalého předsedy TOP 09 Miroslava Kalouska je promyšlenější a má mu otevřít cestu do Senátu.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

20. ledna 2022 22:13

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Zabil lidi cez padáky. Babiš se nemusí omlouvat za výroky o Kalouskovi, potvrdil soud

19. ledna 2022 15:16

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš se nemusí omlouvat exministrovi financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v létě roku 2018, když jako tehdejší premiér se svou vládou žádal Sněmovnu o důvěru. Původní rozsudek potvrdil teď už pravomocně středočeský krajský soud. Babiš během svého projevu mimo jiné o Kalouskovi řekl, že je „zase ožralej“ a že jako náměstek ministra obrany „zabil lidi cez padáky“.

Farský o stáži věděl už před volbami. Odstup, jiná cesta není, vzkazuje Kalousek

12. ledna 2022 08:39

Poslanec Jan Farský (STAN) o své cestě do USA věděl už před říjnovými volbami do Sněmovny, potvrdila pro server Echo24 Kateřina Kloubová z Fulbrightovy komise. Navíc se ukázalo, že se nebude jednat o půlroční stáž, jak místopředseda starostů původně informoval, nýbrž o osmiměsíční. Farský tak za své jednání čelí ostré kritice, a to i od členů stran vládní pětikoalice. K rezignaci na poslanecký mandát ho vyzval i bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Ať se vzdá funkce poslance. Farského za stáž v USA kritizuje ANO, SPD i Kalousek

11. ledna 2022 12:22

Jan Farský (STAN) odcestuje do USA, kde stráví půl roku na stáži na univerzitě v americkém Oregonu. Vzdá se tak funkce šéfa poslaneckého klubu Starostů, mandát řadového zákonodárce si ale ponechá. Za to jej kritizují zástupci opozičního ANO a SPD, předseda neparlamentní Přísahy Robert Šlachta či šéfka KSČM Kateřina Konečná. Negativní názor na Farského rozhodnutí má i exministr financí a výrazná postava koaliční TOP 09 Miroslav Kalousek.

PŘEHLEDNĚ: Kdo se stane příštím prezidentem? Podívejte se, jaká jména jsou ve hře

6. ledna 2022 08:36

Do příštích prezidentských voleb zbývá zhruba rok. Zatím stále není úplně jasné, kdo se boje o Hrad zúčastní. Ve veřejném prostoru se už ale některá jména skloňují čím dál častěji. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala na základě volebních preferencí osm možných kandidátů, kteří zájem o post hlavy státu nevylučují.

Topolánek: Volba prezidenta? Chtěl bych ve druhém kole vybírat mezi Kalouskem a Němcovou

4. ledna 2022 22:24

Mirek Topolánek se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal o tom, jak by mohly probíhat nadcházející prezidentské volby, které Česko čekají zhruba za rok. Expremiér, který sám v roce 2018 své štěstí v boji o Hrad zkusil, se obává, aby se hlavou státu nestal Andrej Babiš. Líbil by se mu naopak Miroslav Kalousek či Miroslava Němcová.

reklama