CNN Prima News Miroslav Kalousek

Miroslav Kalousek

Výpis příspěvků ke štítku „Miroslav Kalousek“

PŘEHLEDNĚ: Paroubek, Štěch, Kalousek nebo Krnáčová. Koho budou volit bývalí politici?

26. ledna 2023 17:26

O jménu nového českého prezidenta bude jasno už v sobotu odpoledne. I proto známé osobnosti postupně odhalují, koho budou volit. Pro CNN Prima NEWS to prozradili bývalí premiéři, ministři nebo někdejší kandidáti na prezidenta. Komu hodí hlas Jiří Paroubek, Milan Štěch, Adriana Krnáčová, Karel Schwarzenberg, Vladimír Špidla, Jan Fischer nebo Miroslav Kalousek?

Výhrůžky? I nám hrozili zastřelením, vládní politici zveřejnili ukázky v reakci na Babiše

24. ledna 2023 19:54

I nám se nadává a vyhrožuje. Tak reagují politici vládních stran na oznámení bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. Někteří představitelé pětikoalice sdíleli na svých sociálních sítích příklady nadávek, které jim chodí do soukromých zpráv. „Kupuju pistoli a takové válečné štváče jako ty budu střílet,“ zněla například jedna z nich.

Zneužití, falešné jako Babiš sám. Kalousek kvůli upravenému příspěvku rýpe do šéfa ANO

16. ledna 2023 00:15

Po internetu se šíří upravený příspěvek Miroslava Kalouska. Bývalý ministr financí mluví o zneužití. Obrázek totiž zobrazuje starou a současnou fotografii prezidentského kandidáta Petra Pavla spolu s opovržlivým popiskem, jehož autorem má být někdejší šéf TOP 09. Text někdejší šéf státní kasy skutečně napsal, mířil ale výhradně na Andreje Babiše.

Babiš je riziko šňůry mezinárodních ostud. Kalousek bude i přes tvrdou kritiku volit Pavla

15. ledna 2023 16:49

Během volební kampaně před prvním kolem prezidentské volby nenechal bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek nit suchou na kandidátovi Petru Pavlovi, kterému vyčítal jeho komunistickou minulost. Po prvním kole však připustil, že jej bude v závěrečné fázi volit. Pavlův vyzyvatel expremiér Andrej Babiš (ANO) podle něj totiž představuje „hrozivé riziko destrukce právního státu a mezinárodních ostud“. Pavla podpoří také historik Petr Blažek.

ANKETA: Kalousek se pustil do voličů Pavla. Asi se zbláznil, zuřil Hřebejk. S kým souhlasíte?

12. ledna 2023 17:01

Schwarzenberg nikdy nepodpořil Petra Pavla, jakkoliv o to byl dost naléhavě žádán. To si jenom tak přibásnila místní generálská úderka, pustil se do kandidáta na Hrad exministr financí Miroslav Kalousek. Asi se zbláznil, obul se do něj režisér Jan Hřebejk. Na čí straně v tomto sporu jste? Hlasujte v anketě a ukažte politikům, co si myslí veřejnost.

Další Kalouskova přestřelka. Asi se zbláznil, pustil se do něj kvůli volbám Hřebejk

11. ledna 2023 23:42

Nekonečný spor exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) s jeho kritiky ohledně osoby generála Petra Pavla pokračuje. Kalousek si do podporovatelů prezidentského kandidáta rýpl v souvislosti s tím, že někdejší ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09) bude v prvním kole volit senátora Pavla Fischera. Do Kalouska se ostře pustil režisér Jan Hřebejk, který uvedl, že se bývalý poslanec asi zbláznil.

Sjezd ČSSD je v plném proudu. Vezměte si zpět voliče od Babiše, vzkázal odvěký rival Kalousek

7. ledna 2023 10:47

V Brně se koná mimořádný sjezd sociální demokracie. Bývalá vládní strana bude navrhovat nové stanovy a volit jednoho místopředsedu za bývalého ministra zahraničí Tomáše Petříčka, který rezignoval loni z osobních důvodů. Předseda ČSSD Michal Šmarda chce straníkům představit tříletý plán na návrat strany do Sněmovny. Takový úspěch jim překvapivě přeje i jejich letitý politický oponent a exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) – ten vyzval sociální demokraty, aby získali zpět své voliče, které jim sebral Andrej Babiš (ANO).

Kalousek: Pavel pomlouvá, ale v čele armády nepředvedl nic, hrdina. Generál útok odrazil

5. ledna 2023 22:00

Volil jsem vás do čela generálního štábu. Na rozdíl od svých předchůdců jste tam ale nepředvedl nic, opřel se exministr financí Miroslav Kalousek do prezidentského kandidáta Petra Pavla, který na sociálních sítích mluvil o své funkci v čele české armády. Bývalého šéfa TOP 09 následně generál Pavel označil za „starou hysterku“ a obvinil ho ze zaujatosti. Není to zdaleka poprvé, co mezi Kalouskem a Pavlem došlo na ostřejší výměnu názorů.

Kalousek: Budu volit Nerudovou. Fischer by byl skvělý, na druhé kolo ale nemá šanci

1. ledna 2023 12:23

Do prvního kola prezidentských voleb zbývají necelé dva týdny a většina politiků si zatím nechává pro sebe, koho bude volit. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek už má ovšem jasno. Nakonec v klání o Pražský hrad podpoří bývalou rektorku a ekonomku Danuši Nerudovou, ačkoliv dříve uvedl, že by volil senátora Pavla Fischera. O něm řekl, že by byl sice vynikající prezident, ale na druhé kolo voleb nemá šanci.

Hladík ministrem? Vláda přikládá pod kotel, zuří Schillerová. Následně ji uzemnil Kalousek

30. prosince 2022 21:59

Premiér Petr Fiala (ODS) odesláním návrhu na jmenování Petra Hladíka (KDU-ČSL) novým ministrem životního prostředí dále „přiložil pod kotel“. Myslí si to předsedkyně poslanců hnutí ANO Alena Schillerová. Vedle toho někdejší ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se v příspěvku na sociálních sítích podivoval nad tím, že něco takového napíše právě Schillerová, jež se podepsala pod kandidaturu na prezidenta Andreji Babišovi (ANO), jenž stojí před soudem kvůli obžalobě z podvodu. „Děkujeme za rozšíření silvestrovských vtipů,“ vzkázal političce Kalousek.

Kalousek cupuje Fialu: Ať se na to vykašle, pokud neumí zjednat pořádek ve vlastní straně

16. prosince 2022 12:01

Neuvěřitelná neschopnost a impotence. Těmito slovy okomentoval odložení volby nového pražského primátora na únor bývalý ministr financí a expředseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Výsledek táhlých a bezvýsledných jednání na magistrátu označil za neakceptovatelný. Ostrou kritikou nešetřil ani na adresu premiéra a šéfa ODS Petra Fialu – tomu vzkázal, „ať se na to vykašle“, pokud nedokáže zjednat pořádek ve své vlastní straně. Praha hledá nové vedení už přes dva měsíce.