reklama

Plzeňští strážníci naháněli vietnamské prase. Uprchlý vepř vystrašil muže venčícího psa

Plzeňská městská policie má za sebou odchyt prasete. Strážníkům dal zásah pořádně zabrat. Mrštné prasátko před nimi kličkovalo na poli, nakonec se ale uprchlíka podařilo dopadnout a vrátit majiteli.

reklama

Hlavní Rokycanská třída na okraji Plzně. Právě v jejím okolí vystrašilo muže na procházce se psem pobíhající prase. Na nic nečekal a okamžitě zavolal na linku městské policie. Hrozilo totiž, že by zvíře mohlo vběhnout mezi auta a způsobit dopravní nehodu. „Na místě se strážníci spojili s další hlídkou. Dále zjistili, že se nejedná o divoké prase, nýbrž o prase vietnamské,“ říká mluvčí Městské policie Plzeň Veronika Kuchynková.

Právě vietnamská prasata se v posledních letech těší velké oblibě a lidé si je často pořizují jako domácí mazlíčky. Podobně jako psi si ale i tato prasátka někdy postaví hlavu a mohou utéct. Vepřík zmizel z nedalekého oploceného pozemku a strážníkům dal pořádně zabrat. Prase naháněli několik minut za pomoci odchytové tyče a sítě, zvíře před nimi kličkovalo a nechtělo se nabyté svobody jen tak vzdát.

„Nakonec to dobře dopadlo a podařilo se jej zahnat do ohrady u nemovitosti, odkud uteklo. Následně byl kontaktován majitel, aby si místo zabezpečil proti dalšímu úniku zvířete,“ uvedla Kuchynková.

K odchytu zvířat prý vyrazí specializovaná jednotka strážníků několikrát do měsíce. Většinou jde o domácí zvířata na útěku nebo o zraněnou zvěř. Při chytání vietnamského prasete se strážníci podle vlastních slov pořádně zapotili. „Zachraňují i dravce, různé exotické ptactvo nebo plazy. Pamatuji si ještě, když bylo oznámení na útěk kraba,“ sdělila Kuchynková.

Lidé se ale obracejí i na hasiče. Ti odchytávali například selátko na zahradě rodinného domu v Plasích. Museli vynaložit veškerý svůj um, aby malého divočáka chytli. Asi nejčastěji ale lidé volají kvůli domácím mazlíčkům, hlavně kočkám. Hasiči a strážníci žádají veřejnost, aby zvážila, kdy je skutečně nutné je volat. Třeba v případech, kdy kočky vylezou na střechu domu či na strom, si ve většině případů zvířata dokážou poradit sama.

Tagy:

Hlavní zprávy

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal
Tenis

Djokovič prohrál soud a na Australian Open si nezahraje. Jsem extrémně zklamaný, vzkázal

Světová tenisová jednička Srb Novak Djokovič prohrál soud o zrušená víza, musí opustit Austrálii a nebude obhajovat titul na Australian Open, které začne v pondělí. Tenista prohlásil, že rozsudek respektuje a Austrálii opustí. Podle CNN mu zbývá ještě několik symbolických možností, ale start turnaje by v každém případě nestihl. Tři soudci federálního soudu v Melbourne rozhodli v jeho neprospěch jednomyslně. Djokovičovi nyní hrozí tříletý zákaz vstupu do země.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Partii: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Šmarda: Babiš mě ve vládě nechtěl, abych ji nerozvrátil zevnitř. Nesnese další osobnost

Předseda ČSSD Michal Šmarda se v minulosti nestal ministrem kultury, protože měl expremiér Andrej Babiš (ANO) obavy, aby mu vládu nerozvrátil zevnitř. V Partii Terezie Tománkové to řekl sám Šmarda s tím, že měl předseda hnutí ANO pravdu, protože by ve vládě nesnesl další silnou osobnost. Přiznal, že by se ve vládě snažil zachovat svoji důstojnost. Reakci Andreje Babiše redakce shání.

KOMENTÁŘ: Rusnokova drahota. Obul se Babiš do guvernéra ČNB kvůli souboji o Hrad?

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se na úvod poslanecké schůze k vyslovení důvěry vládě Petra Fialy (ODS) pustil do guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka. Umně a téměř bez povšimnutí použil pojem Rusnokova drahota, jako by chtěl ze sebe smýt díl odpovědnosti za inflaci, která je v Česku nejvýše za 13 let. Proč Babišovi vadí šéf ČNB, kterému v červnu končí mandát?

Leží Milan v cimře a bojí se, že vymře aneb Jak o covidu píší čeští básníci

„Zamčený bar / Rolety zatažený / Hosté ožralí.“ To je ukázka z básně novináře a editora Karla Škrabala, která výmluvně ilustruje, jak Češi během nouzových stavů nedodržovali opatření. Básnířka, herečka a filozofka Anna Luňáková začala poezii z éry pandemie covidu označovat jako pandezii a sestavila sborník, do kterého přispělo 80 českých literátů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama