reklama

prase

Výpis příspěvků ke štítku „prase“

Ceny potravin rostou, jen vepřové zlevňuje. Živé prase stojí stejně jako v roce 1991

12. října 2021 18:44

Cenová hladina v České republice roste stále rychlejším tempem. Míra inflace v září dosáhla v meziročním vyjádření 4,9 procenta. To je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Nejvíce zdražily pohonné hmoty, skokově ale rostou i ceny potravin. V tomto ohledu je však anomálií vepřové maso. Třeba vepřová pečeně meziročně zlevnila až o 20 procent.

Miniprasátko není pes. Péče o ně je náročná, kvůli váze pak mnohdy končí v útulcích

22. září 2021 21:43

Učenlivá, mazlivá, čistotná, ale mnohdy také paličatá. Tak charakterizují své miláčky chovatelé miniprasátek, která se stala hitem posledních let. U těchto společníků si ale před koupí musí dát člověk pozor, aby nenaletěl prodejcům. Ti mnohdy slibují, že zvířata budou vážit třeba dvacet kilo, ve skutečnosti to však v jejich dospělosti je i sedmkrát více. I kvůli tomu vznikají útulky pro odložená prasátka, ve kterých končí právě ty, jejichž přibírání se vymkne kontrole.

Zeman otevřel novou lávku v Lánské oboře. Jsem první vozíčkář, který po ní přejel, řekl

3. června 2021 15:27

Zatímco v Poslanecké sněmovně se hlasuje o vyslovení nedůvěry vládě, prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek zúčastnil otevření nové lávky v Lánské oboře. Ačkoliv se hlava státu přestřižení slavnostní pásky obávala, nakonec se vše vydařilo. Místo je útočištěm několika zvířecích celebrit, například prasete Berty a jelena Standy.

Terapie s prasetem pomáhá dětem s autismem i vadou řeči

6. září 2020 16:30

Zdravotní sestra Ludmila Rohelová se k terapiím se zvířaty dostala díky své lásce nejen ke čtyřnohým tvorům, ale také k dětem. Všechno začalo koňmi, které však zcela zastínila třistakilová prasinka Mášenka. Ta přítomnost dětí sama vyhledávala a brzy se stala velmi oblíbeným zvířetem na ranči Na Kačeně.

Elon Musk chce propojit lidský mozek s počítačem. Projekt otestoval na praseti

30. srpna 2020 09:04

Původem jihoafrický podnikatel a vynálezce Elon Musk si dal za cíl propojit lidský mozek s počítačem pomocí speciálního mikročipu. Projekt Neuralink už otestoval na praseti a podle vizionáře je technologie funkční. Povolení zkoušet svůj nový objev přímo na člověku ale zatím nemá. Speciální čip by mohl například pomoci postiženým lidem komunikovat s okolím.

Zabijačku uspořádanou hradním kancléřem Mynářem prověřuje policie

20. dubna 2020 17:30

Okolnosti týkající se zabijačky, kterou v pátek ve své restauraci v Osvětimanech na Uherskohradišťsku uspořádal hradní kancléř Vratislav Mynář, prověřují policisté. O výsledcích budou informovat krajskou hygienickou stanici jakožto správní orgán příslušný k projednání případného přestupku, řekl v pondělí ČTK policejní mluvčí Petr Jaroš.

reklama