prase

Výpis příspěvků ke štítku „prase“

Momenty války: Hon divočáků na ruské sabotéry a krutá léčka ukrajinských partyzánů

Ruská invaze na Ukrajinu je bezpochyby nejkrvavějším konfliktem v Evropě od druhé světové války. Součástí ničivé agrese, která se naplno rozjela v únoru 2022, jsou kuriózní, až bizarní situace. CNN Prima NEWS vzhledem ke dvouletému výročí konfliktu přináší druhou sérii pořadu s názvem Momenty války. První díl nabízí podivný příběh ruských sabotérů u Černobylu i léčku ukrajinských partyzánů v Mariupolu.

Evropská komise zradila důvěru občanů: Ignoruje závazek zrušení klecových chovů

Téměř čtvrtina masa v EU se vyhodí před konzumací. Zvířata tak umírají naprosto zbytečně, navíc po životě v nehumánních podmínkách, jako jsou například klecové velkochovy. Přitom právě konec klecí má u veřejnosti obrovskou podporu. Téměř 1,4 milionu obyvatel podepsalo evropskou občanskou iniciativu za ukončení klecových velkochovů; 89 % obyvatel EU (84 % v ČR) podporuje konec klecí.

Vepřového je v Evropě příliš, shodli se politici. Projeví se to na ceně, zemědělec zapláče

Vepřového masa je v Evropě příliš, v Česku je ale chov podhodnocen, protože sem neplynuly dotace ze zahraničí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Podle bývalého ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) jsme ale na špičce co se týká počtu odchovaných selat, za čímž podle něj stojí podpora státu. Dále se ve studiu objevili předseda Svazu chovatelů prasat Josef Luka a viceprezident české společnosti veterinárních lékařů Marek Žižlavský.

Marketingový průšvih? Rudoši v NFL byli rasističtí, teď jsou z nich kontroverzní prasata

V létě roku 2020 v USA vrcholily protesty proti rasové nenávisti. A jedním z jejich důsledků byl celkem kuriózní tlak na washingtonskou organizaci z NFL. Její 90 let platný název Redskins – „rudokožci“ – se optikou mnohých stal v součtu s indiánem v logu urážlivým vůči původním obyvatelům Ameriky. A tak začal více než dvouletý proces změny značky, který je nyní u konce. Nedá se říct, že by se fanoušci ohledně názvu Commanders a prasečího maskota topili v nadšení.

Bizarní záběry: Druhá nejsilnější armáda na světě krade prase, směje se Ukrajinec Rusům

Kvůli válce na Ukrajině opustilo své domovy podle OSN přes osm milionů lidí. Na půl milionu lidí se za poslední tři týdny vrátilo do Kyjeva. Na východě Ukrajiny, kde se ruská vojska zatím neúspěšně pokouší dobýt Luhanskou a Doněckou oblast, natáčel reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Ten mluvil na základně s ukrajinskými vojáky a zjišťoval, jak ve válce využívají civilní drony.