prase

Výpis příspěvků ke štítku „prase“

Bizarní záběry: Druhá nejsilnější armáda na světě krade prase, směje se Ukrajinec Rusům

10. května 2022 22:17

Kvůli válce na Ukrajině opustilo své domovy podle OSN přes osm milionů lidí. Na půl milionu lidí se za poslední tři týdny vrátilo do Kyjeva. Na východě Ukrajiny, kde se ruská vojska zatím neúspěšně pokouší dobýt Luhanskou a Doněckou oblast, natáčel reportér CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Ten mluvil na základně s ukrajinskými vojáky a zjišťoval, jak ve válce využívají civilní drony.

Pacientovi transplantovali srdce prasete. Otvírá se cesta k nekonečné zásobě orgánů

11. ledna 2022 08:07

Srdce z geneticky modifikovaného prasete transplantovali američtí lékaři pacientovi, aby mu zachránili život. O vysoce experimentální operaci, která se odehrála v pátek ve fakultní nemocnici v americkém městě Baltimore ve státu Maryland a trvala osm hodin, informovaly list The New York Times (NYT) a agentura AP. Nemocnice tři dny po zákroku uvedla, že se pacient cítí dobře.

Energetická krize tvrdě dopadá na zemědělce. Kvůli rostoucím nákladům musí zavírat chovy

5. ledna 2022 07:58

Rostoucí ceny energií se negativně podepisují na všech sférách společnosti, zemědělců nevyjímaje. Ti nyní hlásí, že kvůli vysokým nákladům musí přistoupit k nejhoršímu možnému – uzavírat některé chovy. Podle představitelů českých agrárníků to může vést i ke snížení potravinové soběstačnosti Česka v živočišné výrobě.

Ceny potravin rostou, jen vepřové zlevňuje. Živé prase stojí stejně jako v roce 1991

12. října 2021 18:44

Cenová hladina v České republice roste stále rychlejším tempem. Míra inflace v září dosáhla v meziročním vyjádření 4,9 procenta. To je o 0,8 procentního bodu více než v srpnu. Nejvíce zdražily pohonné hmoty, skokově ale rostou i ceny potravin. V tomto ohledu je však anomálií vepřové maso. Třeba vepřová pečeně meziročně zlevnila až o 20 procent.

Miniprasátko není pes. Péče o ně je náročná, kvůli váze pak mnohdy končí v útulcích

22. září 2021 21:43

Učenlivá, mazlivá, čistotná, ale mnohdy také paličatá. Tak charakterizují své miláčky chovatelé miniprasátek, která se stala hitem posledních let. U těchto společníků si ale před koupí musí dát člověk pozor, aby nenaletěl prodejcům. Ti mnohdy slibují, že zvířata budou vážit třeba dvacet kilo, ve skutečnosti to však v jejich dospělosti je i sedmkrát více. I kvůli tomu vznikají útulky pro odložená prasátka, ve kterých končí právě ty, jejichž přibírání se vymkne kontrole.

Zeman otevřel novou lávku v Lánské oboře. Jsem první vozíčkář, který po ní přejel, řekl

3. června 2021 15:27

Zatímco v Poslanecké sněmovně se hlasuje o vyslovení nedůvěry vládě, prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek zúčastnil otevření nové lávky v Lánské oboře. Ačkoliv se hlava státu přestřižení slavnostní pásky obávala, nakonec se vše vydařilo. Místo je útočištěm několika zvířecích celebrit, například prasete Berty a jelena Standy.