Po sjezdovce s Bentley. Britská značka luxusních aut se pustila do nového byznysu

Sociální postavení se projevuje na mnoha věcech a movitější lidé svůj úspěch rádi dávají na odiv. Právě jim a především majitelům luxusních vozů Bentley je určena speciální kolekce lyžařského zboží téže značky. Kromě sjezdových lyží můžete mít i speciální hůlky či lyžařskou přilbu.

Bentley má více než stoletou zkušenost s produkcí automobilů, to se ale rozhodně nedá říci o lyžích. Proto se automobilka spojila s italským výrobcem Bomber Ski, se kterým připravila tři modely sjezdových lyží. Dva základní jsou ozdobené stříbrnými destičkami ve tvaru diamantů, vedle toho top model dostal tento 3D prvek z 24karátového zlata. Na výrobu každého páru padne 32 hodin ruční práce.

Kompletní příslušenství za desítky tisíc

Lyžím samozřejmě nechybí logo známé automobilky a totéž platí i pro hůlky, které mají připomínat řadicí páku. Jsou vyrobené hlavně z karbonu, hlavici mají ale z hliníku. Ten je pro lepší úchyt potažen ekologickou kůží.

V nabídce je také helma z karbonu, které nechybí logo značky na bocích, výklopné sjezdařské brýle a samozřejmě obligátní italská vlaječka, která prozrazuje původ výrobce. Lyže Bomber Ski patří mezi nejdražší na světě, firma má ostatně svůj hlavní obchod na Páté avenue v New Yorku. Logo Bentley jejich cenu ještě zvyšuje.

Stříbrné páry sjezdovek nazvané Ice a Black Diamond vyjdou shodně na 2 750 eur, tedy 67 tisíc korun. Zlatem zdobené Centenary Gold stojí v přepočtu 91 tisíc korun. Ani karbonové hůlky nejsou nejlevnější, zájemce za ně zaplatí 6 700 korun, za helmu dá 24 tisíc. Počet vyrobených lyží je navíc omezen jen na 200 párů.

Tagy: