CNN Prima News podíl

podíl

Výpis příspěvků ke štítku „podíl“

Valeš ke kauze záložny: Fialovo opomenutí je to nejmenší, kolem stojí mnohem větší problémy

Opomenutí premiéra Petra Fialy (ODS) peněz v kampeličce je oproti jiným souvisejícím problémům to nejmenší. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil politolog Lukáš Valeš. Upozornil na potrestání záložny Českou národní bankou (ČNB) ohledně nejasných mechanismů proti možnému praní špinavých peněz. Vláda si podle odborníka podobnými aférami sama „nabíhá na vidle“.

Promlčená pokuta? Peníze věnuji na charitu, vzkázal Fiala ke své chybě v majetkovém přiznání

Aktualizováno

Premiér Petr Fiala (ODS) zkontroloval formuláře o střetu zájmů po upozornění, že v majetkových přiznáních opomněl zmínit, že byl vlastníkem podílu v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ). Pro jistotu doplnil i své dlouhodobé penzijní připojištění. Na sociálních sítích vzkázal, že nerad dělá chyby a celá situace ho mrzí. „Pokud se potvrdí, že je mé opomenutí již promlčené, jsem rozhodnut věnovat 50 tisíc korun na charitativní projekty,“ avizoval premiér.

Gazdík porušuje zákon o střetu zájmů, má podíl ve firmě. Zapomněl jsem, tvrdí ministr

Ministr školství a místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík má nadále poloviční podíl ve zlínské firmě Jocheček, upozornil ve středu web Deník N. Zákon o střetu zájmů přitom ukládá ministrům povinnost ukončit veškeré podnikatelské aktivity do 30 dnů od nabytí funkce. Gazdík webu řekl, že na své angažmá ve společnosti zapomněl a podílu se co nejdříve vzdá. Ministrem školství, mládeže a tělovýchovy je Gazdík od loňského 17. prosince.