Djokovič koupil většinu firmy vyvíjející lék proti covidu. Ředitel to prozradil až nyní

Novaku Djokovičovi se nelíbí tradiční formát grandslamů, který je prý pro diváky neatraktivní

Djokovič koupil podíl farmaceutické firmy

Srbský tenista Novak Djokovič, oblíbený nyní především mezi odpůrci očkování, koupil 80procentní podíl v dánské biotechnologické společnosti QuantBioRes, která vyvíjí lék na COVID-19. Agentuře Reuters to řekl šéf podniku. 

Djokovič není proti covidu očkovaný, což mu spolu s nejasnostmi ohledně jeho prodělání této nemoci znemožnilo start na turnaji Australian Open. Tenista byl od protinožců minulý týden vyhoštěn a v neděli odcestoval do vlasti. Generální ředitel firmy Ivan Loncarevic podle Reuters uvedl, že Djokovič do jeho firmy investoval už v červnu 2020. Odmítl však upřesnit, kolik to bylo peněz.

Společnost, v níž sportovec získal většinový podíl, patří k menším dánským firmám. Na svých webových stránkách vysvětluje, že má technologii zvanou RRM pro vývoj léčebných postupů a léků na retroviry a rezistentní bakterie.

Tým společnosti tvoří biochemici, fyzici, inženýři a programátoři. Společnost zaměstnává kolem jedenácti vědců a uvádí, že má různé studie o infekčních mechanismech tohoto koronaviru. Na svém webu oznamuje, že zahájí studii různých způsobů léčby této nemoci.

Čtyřiatřicetiletý srbský hráč nasbíral podle oficiálních údajů tenisové asociace ATP ve své sportovní kariéře na odměnách 134 milionů dolarů, což je 2,9 miliardy korun. Další příjmy mu zajišťují četné reklamní smlouvy.

Tagy: