reklama

Putin prý bere méně než Zeman. V garáži má dvě staré volhy a jednu armádní nivu

Tisková kancelář prezidenta Ruské federace nedávno zveřejnila veškerý majetek Vladimira Putina a jeho příjmy za rok 2020. Z přehledu mimo jiné vyplývá, že jeden z nejmocnějších mužů světa vlastní pouze jeden malý byt s garáží a tři auta s jedním přívěsem. Opoziční politik Alexej Navalnyj, který je momentálně vězněn, má však jiný názor.

reklama

Nad majetkem Vladimira Vladimiroviče Putina visí mnoho otazníků. Podle neoficiálních informací totiž dosahuje hodnoty až 200 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,3 bilionu korun. Kdyby to byla pravda, byl by ruský prezident nejbohatším mužem planety.

Tato tvrzení nedávno prezentoval ve svém videu i opoziční politik Alexej Navalnyj, který si momentálně odpykává 2,5letý trest za údajnou zpronevěru. V posledních pár dnech navíc plní média po celém světě informace, že se politik rozhodl kvůli špatnému zacházení držet hladovku, přičemž jeho současný stav je prý velmi špatný.

Video, které opoziční politik a přední odpůrce Kremlu zveřejnil na platformě YouTube, mimo jiné pojednává o tom, že ruský prezident vlastní obrovský palác u Černého moře v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun. Ve videu se hovoří i o dalším rozsáhlém majetku Vladimira Putina, na který si jakožto prezident nemohl rozhodně vydělat. Kreml informace uveřejněné Navalným označil za nepravdivé a jako odpověď přišla z tiskové kanceláře prezidenta tabulka s „oficiálními“ údaji.

Z ní například vyplývá, že příjmy Vladimira Putina za rok 2020 činily pouze 9 994 692 rublů, tedy asi 2 804 000 Kč. To by bylo dokonce o necelý milion korun méně, než si vydělal český prezident Miloš Zeman.

Z přehledu je také patrné, že majetek ruského prezidenta čítá pouze jeden byt o rozloze 77 m² a garáž o rozloze 18 m². Kromě toho je rodilý Leningraďan vlastníkem tří automobilů, konkrétně dvou klasických limuzín GAZ-M21 Volga („Carevna“), jednoho tradičního SUV Lada Niva ve speciální vojenské úpravě a jednoho přívěsu Skif.

Tím ale prý jeho vlastnictví končí, alespoň dle zveřejněného přehledu. V dokumentu si však lze všimnout ještě majetku, který si ruský prezident pronajímá od státu. Konkrétně jde o 154metrový byt v Moskvě taktéž s 18metrovou garáží

Celá zpráva každopádně působí dosti nevěrohodně a lze očekávat, že hodnota prezidentova majetku je mnohem vyšší, jak tvrdí i Alexej Navalnyj. Absurdní už je jenom to, že by Miloš Zeman měl lepší plat než Vladimir Putin.

Tagy:
Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?
Koronavirus

Třetí dávka vakcíny nebude pro všechny, upozorňuje ministerstvo. Koho se má týkat?

O potřebě podání třetí dávky vakcíny se v posledních dnech hovoří stále častěji. Důvodem jsou především nejrůznější mutace nemoci COVID-19, které v řadě případů dokáží imunitu vytvořenou dvěma vpichy očkovací látky překonat. V Německu již diskuse přetavili v praxi a třetí dávku aplikují. Jakou strategii zvolí Česko? Rozhodnutí by mělo padnout do začátku školního roku. Ovlivnit by ho však mohlo středeční doporučení Světové zdravotnické organizace. Ta žádá, aby třetí dávka byla odložena v prospěch chudších zemí.

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

Živě
ON-LINE 14. den olympiády: Dostál se Šloufem dojeli bronzoví, o medaili zabojuje Ondra

Česká výprava v Tokiu je o další medaili bohatší. Pro bronz si dojeli deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf. Finálový den čeká lezce Adama Ondru, který do závěrečné fáze postoupil z pátého místa. Do akce se také znovu pustí čeští desetibojaři i golfistka Klára Spilková, kterou čeká druhé kolo. Druhý den pokračuje závod desetibojařů, kde bojují Adam Sebastian Helcelet s Jiřím Sýkorou.

U dopravních nehod není místo pro improvizaci, často vše trénujeme, říká šéf záchranářů

Středeční vlaková nehoda u Domažlic byla největší železniční tragédií v Česku za posledních 25 let. Na místě zasahovaly desítky záchranářů, kteří na podobné situace musí být vždy připraveni. „Podobné dopravní nehody se řeší podle standardní typové činnosti, není zde místo pro improvizaci. Záchranné složky vše několikrát do roka trénují,“ uvedl šéf pražské záchranné služby Petr Kolouch v pořadu 360° Pavlíny Wolfové.

Dlouho tu nebudete, vzkázal gayům a lesbám Pollert. To jste lékař? podivil se Kalousek

„Nebojme se LGBT a buďme na ně milosrdní. Vždyť je to slepá vývojová větev, dlouho tu nebudou a navíc zachraňují planetu od přemnožení primátů,“ napsal na Twitteru lékař a bývalý olympionik Lukáš Pollert. Jeho prohlášení vzápětí vyprovokovalo k reakci hned několik veřejně známých osobností. „Proč máte potřebu ponižovat lidi, kteří vám nic neudělali a neohrožují vás?“ vytkl mu například bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Zemřela ikonická postava z filmu Rafťáci. Svou dceru přežila o deset let

Ve filmu Rafťáci se Olga Schmidtová představila v roli zapomnětlivé babičky, která svému „vnukovi“ neustále dávala rybí tuk. Diváci si jí však mohli všimnout i ve snímcích, které režíroval Zdeněk Troška: v trilogii Slunce seno... či v komedii Babovřesky. Herečka zemřela již koncem června ve věku 95 let, o jejím skonu se však veřejnost dozvěděla až nyní.

Život s lupénkou je jako na houpačce. Chvilky úlevy střídá bolest a úporné svědění

S lupénkou se 66letý Václav potýká od svých 23 let. Přestože ho tato autoimunitní nemoc nikdy neohrožovala na životě, dokázala mu velmi znepříjemnit život. Lupénka neboli psoriáza je nemoc, která je nejen viditelná na pohled a pacienti často trpí po psychické stránce, ale také je bolestivá a omezující. Naštěstí už existuje biologická léčba, díky které se po mnoha letech cítí lépe.

reklama