reklama

Putin prý bere méně než Zeman. V garáži má dvě staré volhy a jednu armádní nivu

Tisková kancelář prezidenta Ruské federace nedávno zveřejnila veškerý majetek Vladimira Putina a jeho příjmy za rok 2020. Z přehledu mimo jiné vyplývá, že jeden z nejmocnějších mužů světa vlastní pouze jeden malý byt s garáží a tři auta s jedním přívěsem. Opoziční politik Alexej Navalnyj, který je momentálně vězněn, má však jiný názor.

reklama

Nad majetkem Vladimira Vladimiroviče Putina visí mnoho otazníků. Podle neoficiálních informací totiž dosahuje hodnoty až 200 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,3 bilionu korun. Kdyby to byla pravda, byl by ruský prezident nejbohatším mužem planety.

Tato tvrzení nedávno prezentoval ve svém videu i opoziční politik Alexej Navalnyj, který si momentálně odpykává 2,5letý trest za údajnou zpronevěru. V posledních pár dnech navíc plní média po celém světě informace, že se politik rozhodl kvůli špatnému zacházení držet hladovku, přičemž jeho současný stav je prý velmi špatný.

Video, které opoziční politik a přední odpůrce Kremlu zveřejnil na platformě YouTube, mimo jiné pojednává o tom, že ruský prezident vlastní obrovský palác u Černého moře v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun. Ve videu se hovoří i o dalším rozsáhlém majetku Vladimira Putina, na který si jakožto prezident nemohl rozhodně vydělat. Kreml informace uveřejněné Navalným označil za nepravdivé a jako odpověď přišla z tiskové kanceláře prezidenta tabulka s „oficiálními“ údaji.

Z ní například vyplývá, že příjmy Vladimira Putina za rok 2020 činily pouze 9 994 692 rublů, tedy asi 2 804 000 Kč. To by bylo dokonce o necelý milion korun méně, než si vydělal český prezident Miloš Zeman.

Z přehledu je také patrné, že majetek ruského prezidenta čítá pouze jeden byt o rozloze 77 m² a garáž o rozloze 18 m². Kromě toho je rodilý Leningraďan vlastníkem tří automobilů, konkrétně dvou klasických limuzín GAZ-M21 Volga („Carevna“), jednoho tradičního SUV Lada Niva ve speciální vojenské úpravě a jednoho přívěsu Skif.

Tím ale prý jeho vlastnictví končí, alespoň dle zveřejněného přehledu. V dokumentu si však lze všimnout ještě majetku, který si ruský prezident pronajímá od státu. Konkrétně jde o 154metrový byt v Moskvě taktéž s 18metrovou garáží

Celá zpráva každopádně působí dosti nevěrohodně a lze očekávat, že hodnota prezidentova majetku je mnohem vyšší, jak tvrdí i Alexej Navalnyj. Absurdní už je jenom to, že by Miloš Zeman měl lepší plat než Vladimir Putin.

Tagy:

Hlavní zprávy

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?
MS ve fotbale

Termíny a systém prvního předvánočního MS ve fotbale 2022. Proč začíná v listopadu?

Česká reprezentace zabojuje o fotbalové mistrovství světa v Kataru v březnové baráži. Pokud by ve dvoukolovém play-off uspěla, bude se upínat k termínu 21. listopad 2022. Právě v tento den „mundial“ v exotické destinaci začíná. Termín je to pro světový šampionát dosti netradiční, ale vzhledem k vedrům v Perském zálivu je zimní varianta pro hráče komfortnější než tradiční letní.

Spory uvnitř České lékařské komory gradují. O očkování dětí museli členové jednat ve sněhu

Spory uvnitř České lékařské komory (ČLK) nabírají na intenzitě. Menší část jejích členů chtěla v sobotu v Lékařském domě uspořádat odbornou diskusi o očkování dětí. Vedení ale konání akce zamítlo. Jako důvod uvedlo špatnou epidemickou situaci. Jednání se tak muselo uskutečnit venku ve sněhu. Organizátoři semináře, kteří si přezdívají Paralelní lékařská komora a jsou podepsaní pod Deklarací lékařů proti nátlaku na očkování, to považují za naschvál. Prezident komory Milan Kubek to odmítá.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

Strach o Rockyho: Covid Vémolově Lele zkomplikoval porod, s Karlosem teď spát nebude

Partnerka Karlose „Terminátora“ Vémoly Lela Ceterová ve středu porodila malého Rockyho. Jenže nic se neobešlo bez komplikací. Pár dní před nástupem maminky do nemocnice dostali novopečení rodiče covid. Ceterová v sobotu v živém vysílání na Instagramu popsala, že žila ve stresu a beznaději. Domů se vrací v neděli, se svým partnerem ale nemůže spát v jedné místnosti.

reklama