reklama

Putin prý bere méně než Zeman. V garáži má dvě staré volhy a jednu armádní nivu

Ruský prezident při otevření nového úseku dálnice Tavrida na Krymu. Pancéřovanou limuzínu řídil on sám.
Zdroj: CNN Prima NEWS

Tisková kancelář prezidenta Ruské federace nedávno zveřejnila veškerý majetek Vladimira Putina a jeho příjmy za rok 2020. Z přehledu mimo jiné vyplývá, že jeden z nejmocnějších mužů světa vlastní pouze jeden malý byt s garáží a tři auta s jedním přívěsem. Opoziční politik Alexej Navalnyj, který je momentálně vězněn, má však jiný názor.

reklama

Nad majetkem Vladimira Vladimiroviče Putina visí mnoho otazníků. Podle neoficiálních informací totiž dosahuje hodnoty až 200 miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,3 bilionu korun. Kdyby to byla pravda, byl by ruský prezident nejbohatším mužem planety.

Tato tvrzení nedávno prezentoval ve svém videu i opoziční politik Alexej Navalnyj, který si momentálně odpykává 2,5letý trest za údajnou zpronevěru. V posledních pár dnech navíc plní média po celém světě informace, že se politik rozhodl kvůli špatnému zacházení držet hladovku, přičemž jeho současný stav je prý velmi špatný.

Video, které opoziční politik a přední odpůrce Kremlu zveřejnil na platformě YouTube, mimo jiné pojednává o tom, že ruský prezident vlastní obrovský palác u Černého moře v hodnotě 1,3 miliardy dolarů, tedy asi 28 miliard korun. Ve videu se hovoří i o dalším rozsáhlém majetku Vladimira Putina, na který si jakožto prezident nemohl rozhodně vydělat. Kreml informace uveřejněné Navalným označil za nepravdivé a jako odpověď přišla z tiskové kanceláře prezidenta tabulka s „oficiálními“ údaji.

Přehled osobního majetku a příjmů ruského prezidenta Vladimira Putina za rok 2020
Přehled osobního majetku a příjmů ruského prezidenta Vladimira Putina za rok 2020
Zdroj: Tisková kancelář prezidenta ruské federace

Z ní například vyplývá, že příjmy Vladimira Putina za rok 2020 činily pouze 9 994 692 rublů, tedy asi 2 804 000 Kč. To by bylo dokonce o necelý milion korun méně, než si vydělal český prezident Miloš Zeman.

Z přehledu je také patrné, že majetek ruského prezidenta čítá pouze jeden byt o rozloze 77 m² a garáž o rozloze 18 m². Kromě toho je rodilý Leningraďan vlastníkem tří automobilů, konkrétně dvou klasických limuzín GAZ-M21 Volga („Carevna“), jednoho tradičního SUV Lada Niva ve speciální vojenské úpravě a jednoho přívěsu Skif.

Tím ale prý jeho vlastnictví končí, alespoň dle zveřejněného přehledu. V dokumentu si však lze všimnout ještě majetku, který si ruský prezident pronajímá od státu. Konkrétně jde o 154metrový byt v Moskvě taktéž s 18metrovou garáží

Celá zpráva každopádně působí dosti nevěrohodně a lze očekávat, že hodnota prezidentova majetku je mnohem vyšší, jak tvrdí i Alexej Navalnyj. Absurdní už je jenom to, že by Miloš Zeman měl lepší plat než Vladimir Putin.

K tématu

Tagy: SUV Vladimir Putin přívěs luxusní limuzína Moskva přehled palác video příjmy byt ruský prezident majetek limuzína vězení Rusko Alexej Navalnyj nejbohatší člověk Lada Niva rok 2020 Černé moře
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

USA

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru.

Počasí

Prudké lijáky bičují Česko: Zatopená nemocnice, bahno ve sklepech i evakuace

Prudké lijáky bičují Česko: Zatopená nemocnice, bahno ve sklepech i evakuace

Varování meteorologů se naplnila a prudké noční lijáky způsobily řadu škod. Na Opavsku voda s nánosy bahna natekla lidem do sklepů a evakuován musel být chlapec se seniorkou. V důsledku pokračujících čtvrtečních dešťů mohou hladiny řek v některých oblastech Česka nadále růst a dosahovat druhého, výjimečně i třetího stupně povodňové aktivity. V platnosti je několik varování Českého hydrometeorologického úřadu před bouřkami, deštěm a rozvodněním toků.

Roman Prymula

Prymula: Lidé se naočkují kvůli cestování. Do léta se snad zkrátí interval mezi dávkami

Prymula: Lidé se naočkují kvůli cestování. Do léta se snad zkrátí interval mezi dávkami

Lidé se nechají naočkovat, aby mohli cestovat, řekl v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Podle něj se kvůli dovoleným nyní hovoří o tom, aby se zkrátil interval mezi jednotlivými dávkami. Data z Izraele prý navíc ukazují, že vakcína od Pfizeru je nejúčinnější, když se druhá dávka aplikuje po třech týdnech.

Bojoval, když se ostatní vzdali. Hrdinu Mašína nacisté krutě mučili, ale nezlomili
Karlos Vémola si pořídil dalšího medvěda. Terminátorův nový mazlík budí hrůzu
Když nemůžeš zdražit, tak to zmenši. Jak zboží v obchodech požírá „smrskflace“
Pozor na očkování. Spěchat by neměli lidé s akutním infekčním onemocněním
ODS v Praze brojí proti mýtu. To chtěl přitom zavést už její exprimátor Pavel Bém
reklama
reklama
Sledujte přímý přenos z Gazy: Napětí eskaluje, Izraelci hodlají přitvrdit

Izrael

Domácí zpravodajství

Dětské tábory mohou fungovat i s PCR testy. Platit by je ale neměli rodiče, říká Topinka
V Jizerských horách je stále sníh. Silnice zůstávají zavřené a obce nemohou nic dělat
Další články
reklama
reklama