Volha

Výpis příspěvků ke štítku „Volha“

Manažer Porsche psal Putinovi: Pro vzkříšení Volhy chtěl využít škodovky. Nesmysl, říká VW

V dopise, který získal německý list Der Spiegel, navrhuje člen představenstva firmy Porsche Siegfried Wolf prezidentu Vladimiru Putinovi, aby nové vozy Volha byly založeny na modelech značky Škoda. Není tajemstvím, že se koncern Volkswagen snaží s co nejmenší ztrátou zbavit svých ruských továren včetně těch, kde vznikají právě škodovky. S Wolfovou iniciativou však vedení německé firmy nemá podle slov svého mluvčího nic společného.

Rusové přejmenovali Volgograd na Stalingrad. Zatím na den, Putin ale připustil i trvalou změnu

Ruský Volgograd se ve čtvrtek na jeden den vrací ke svému předchozímu jménu – Stalingrad. Město na řece Volze si tím připomíná 80 let od vítězství Sovětů v klíčové bitvě druhé světové války. Akce se zúčastní i prezident Vladimir Putin a připouští i trvalé přejmenování. Podle průzkumu si to ale nepřejí až dvě třetiny místních obyvatel.

Gagarin letěl do kosmu bez řidičáku, pak ale jezdil auty, jaká v SSSR nikdo neměl

Pouhých 108 minut mu stačilo, aby se z neznámého sovětského nadporučíka stal nesmrtelnou legendou. Jmenoval se Jurij Alexejevič Gagarin a už jen to, že let po oběžné dráze Země přežil, se rovnalo takřka zázraku. Za svůj nedlouhý život toho stihl opravdu hodně, možná by ale místo dráždění modré Matry darované francouzskou vládou žil v klidu a o nějakých pár desítek let déle.