reklama

Mrazivé detaily krvavého útoku Afghánce ve Varech: Žena dorazila k pivnici a zkolabovala

Třiadvacetiletý Afghánec, který měl během silvestrovské noci podle policistů jednu ženu ubodat a druhou znásilnit, je ve vazbě. V neděli večer ho tam poslal krajský soud v Karlových Varech. Reportér CNN Prima NEWS Tomáš Polák zjišťoval, co tragédii předcházelo.

reklama

Do Karlových Varů měl 23letý Afghánec přicestovat se dvěma přáteli z Německa 31. prosince. Do lázeňského města vyrazili oslavit příchod nového roku a také narozeniny jednoho z nich. Ubytovali se v pronajatém bytě a vyrazili slavit. Po půlnoci se všichni tři vraceli zpět do bytu, 23letý mladík ale zřejmě chtěl v oslavách pokračovat, proto šel do baru.

Tam se seznámil se 37letou ženou. Když z baru odcházela, muž zřejmě vyrazil za ní. S ženou měl dojít až na odlehlé místo u lázeňských lesů. U kontejnerů na tříděný odpad na ni měl zaútočit. Padlo několik bodných ran, všechny směřovaly do oblasti břicha a hrudníku, jedna z nich trefila srdce. Cizinec chtěl podle policie ženu zabít, z místa po útoku utekl.

Napadené se naštěstí podařilo dojít k pivnici, kde požádala o pomoc, načež zkolabovala. „Byla v šoku a ze začátku nechtěla volat ani záchranku. Viděli jsme bodné rány,“ vylíčila hrůzný incident svědkyně. Rychlý příjezd záchranářů nakonec ženě zachránil život.

Zatímco jí zdravotníci poskytovali první pomoc, přijali policisté na operačním středisku další napadení. Hlas oznámil znásilnění, které se mělo odehrát jen pár desítek metrů od zasahujících záchranářů. „V té době neznámý pachatel měl nožem ohrožovat teprve 19letou dívku, po které chtěl pohlavní styk,“ informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Dívka se bránila, po brutálním napadení ale upadla do bezvědomí a byla znásilněna. Policisté si rychle uvědomili, že by oba útoky mohl mít na svědomí stejný člověk, desítky jich proto začaly pročesávat okolí.

Nechápal, proč na něj míří zbraněmi

Třiadvacetiletého cizince, který sice odpovídal popisu, měl však na sobě jiné oblečení, zadrželi o pár desítek minut později, když nasedal do auta a chtěl odjet. Chtěl zřejmě zmást policii, a proto se převlékl. Policistů se prý bál a tvrdil, že nechápe, proč na něj mířili zbraněmi, nic prý neudělal. Dechová zkouška ukázala více než promile alkoholu v krvi. Jeho dva kamarádi tou dobou spali, o všem se dozvídají od policistů až druhý den ráno.

Policistům se během soboty a neděle podařilo zajistit dostatek důkazů a stop, aby muže obvinili z vraždy ve stádiu pokusu a ze znásilnění. Hrozí mu osmnáctiletý trest. V neděli ho policisté převezli do vazební věznice. Soudce ho tam poslal kvůli obavě, že by mohl z Česka uprchnout.

Pobodaná žena je podle posledních informací mimo ohrožení života. Obě oběti si ale šrámy na duši i na těle ponesou dál. „Zraněná žena byla po náročné operaci odpojena od dýchacího přístroje a její stav se pomalu stabilizuje,“ uvedla v neděli mluvčí Nemocnice Karlovy Vary Markéta Singerová. Znásilněnou 19letou dívku již podle informací policie propustili z nemocnice.

Tagy:

Hlavní zprávy

Respirátory se vrací do hry i během výuky. Školáky i učitele chrání před karanténami

Školáci jdou z jedné karantény do druhé. A většinu času tak místo v lavicích tráví stejně na on-line výukách, přestože se tomu chtěla vláda vyhnout. Ve třídách se tak v praxi žáci střídají a učitelé musí balancovat mezi distanční a prezenční výukou. Školy se proto snaží společně s ministerstvem školství problémy vyřešit. A tak se vrací na scénu respirátory, díky kterým se lze karanténě vyhnout, pokud je mají děti i učitelé i během výuky.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Meghan a Harry budují obří impérium. Vévodkyni jde jen o slávu, má jasno komentátorka

Princ Harry a Meghan Markleová budují vlastní mediální impérium – v daňovém ráji Delaware zaregistrovali od roku 2020 11 nových společností, v sedmi případech se zaměřením na zábavní průmysl. „Meghan chce být hvězdou za každých okolností a možná jí už její filantropická práce neposkytuje dostatek slávy,“ uvedla královská komentátorka Angela Levinová.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama