CNN Prima News pohlaví

pohlaví

Výpis příspěvků ke štítku „pohlaví“

Třídní schůzky, nebo Senát? Pirátka to kvůli „fňukání“ schytala, rýpl si i Kalousek

24. listopadu 2022 19:49

Jít na třídní schůzky svých dětí, nebo se zúčastnit schůze horní komory Parlamentu? Nad touto otázkou přemýšlela senátorka Adéla Šípová (za Piráty). O radu požádala uživatele na Twitteru. Dostalo se jí mnoho odpovědí včetně ironických reakcí. Zapojil se například i exministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) či europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Němci vymýšlí zbytečnosti. Vysvětleme jim, že není čas na Green Deal a pohlaví, říká Blažek

30. srpna 2022 09:31

Mám strach z lidových bouří, kde se objeví vůdci, kteří mohou svrhnout demokracii. S ohledem na ekonomickou krizi a zdražování to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prohlásil ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Pustil se do Němců, kteří prý žijí v blahobytu déle než my, ale během té doby „vymýšleli blbosti“, takže si teď možná neuvědomují, v jak složité situaci se jiné státy EU – včetně Česka – nachází.

Být chlap, hraju dál, řekla končící Serena. Dělá z toho válku pohlaví, irituje novináře

12. srpna 2022 08:35

Do jedné velmi rozsáhlé tenisové kapitoly přibude už jen pár řádků. Možná největší ikona svého sportu Serena Williamsová oznámila v rozhovoru pro magazín Vogue, že má před sebou poslední týdny kariéry. Ne všem se ale líbí způsob, jakým svůj konec odůvodnila. Výhrady měl například britský novinář Kelvin MacKenzie.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

9. srpna 2022 19:27

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Více než dvě pohlaví neexistují, kritizují odborníci příručku WHO a varují před problémy

12. července 2022 23:32

Představitelé Světové zdravotnické organizace (WHO) uvedli, že modernizují svou příručku „pro gender mainstreaming“ z roku 2011. Pokyny, které používají zdravotníci po celém světě, se aktualizují na základě „nových vědeckých poznatků a koncepčního pokroku“ v oblasti genderu, zdraví a rozvoje. WHO v dokumentu píše, že pohlaví už se neomezuje jen na muže nebo ženu. Někteří odborníci ale rozhodnutí kritizují.