reklama
CNN Prima News pohlaví

pohlaví

Výpis příspěvků ke štítku „pohlaví“

Postup vám vychytal chlap. Ženský tým Jordánska tepe Írán kvůli kontroverzní brankářce

16. listopadu 2021 15:26

Ženská íránská reprezentace se na konci září dokázala vůbec poprvé kvalifikovat na fotbalové mistrovství Asie. Velkého úspěchu dosáhla poté, co porazila Jordánsko. Ale s odstupem času se poraženému týmu nezdá jedna osoba, která měla Íránu výrazným způsobem dopomoct k postupu. Jde o gólmanku Zohreh Koudaeiovou. Nebo Zohreha Koudaeia?

Dámské záchody jen pro ženy? To je subjektivní pocit, napsal poslanec Pirátů

9. července 2021 20:46

Kdo může navštěvovat jaké toalety? Podle jednoho názorového tábora se lidé mají řídit biologickým pohlavím. Pirátský poslanec František Navrkal ale na Twitteru argumentoval tím, že to nectí pocity trans lidí. V reakci na jednoho z diskutérů napsal, že „pánské záchody pro muže a dámské pro ženy“ jsou subjektivní pocit, schytal za to ovšem vlnu kritiky. Pro CNN Prima NEWS uvedl, že je jeho výrok vytržený z kontextu – sám po žádné změně nevolá a protivníci z toho vyrobili pseudoproblém.

Slavný boxer o trans lidech: Černoch taky nemůže být bílý, rozhodnutí Boha nejde změnit

6. července 2021 09:16

Názory na transgenderové osoby hýbou jak světem společenským a politickým, tak tím sportovním. Velkou debatu vyvolala například účast vzpěračky Laurel Hubbardové na letošních olympijských hrách v japonském Tokiu. S nepochopením vůči lidem, kteří se rozhodli změnit své pohlaví, vystoupil legendární boxer Roy Jones junior. „Bůh nás sem dal tak, jak chtěl. Nemáme šanci se změnit,“ prohlásil.

Občanky se změní, pohlaví v nich ale zůstane. Ženy mohou žádat o příjmení bez -ová

2. června 2021 11:03

Lidé budou asi ještě letos dostávat občanské průkazy s čipy, na nichž budou jejich otisky prstů. Sněmovna to ve středu schválila. Odmítla naopak návrh Pirátů, aby údaj o pohlaví v občanských průkazech nebyl uváděn vůbec, nebo patřil mezi dobrovolné. Normu nyní dostane k projednání Senát. Ženy také budou nově moci požádat o zápis příjmení v mužském tvaru, tedy bez přípony -ová. Poslanci přijali návrh zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové.

reklama