Poslední rozloučení s Naďou Urbánkovou. Byl jsem její nejvěrnější fanoušek, prozradil Voříšek

Poslední rozloučení se zesnulou Naďou Urbánkovou proběhlo v kruhu nejbližších v obci Želiv, kde zpěvačka v posledních letech žila. Vzpomínky na ikonickou českou umělkyni v rozhovoru pro Showtime prozradili například Petra Černocká, Karel Voříšek nebo zpěvačka Šárka Rezková. Jaké jí dávala Urbánková rady do života?

Poslední rozloučení začalo ve 13:00. Obřad za zavřenými dveřmi pro média i veřejnost trval přes hodinu. Rozloučit se mohla rodina a nejbližší přátelé. „Byla to silná a zářivá hvězda. V době, kdy jsem přišla do Semaforu, tak jsem se dmula pýchou před kamarádkami, že vedle mě sedí Naďa Urbánková v šatně,“ svěřila se Černocká, která přišla své přítelkyni dát poslední sbohem.

„Naďa vždy v nadsázce prohlašovala, že je moje největší a nejvěrnější fanynka. Ale to já jsem byl a pořád jsem její nejvěrnější fanoušek,“ nechal se slyšet moderátor CNN Prima NEWS Karel Voříšek. Herečka Eva Hrušková podotkla, že i když byla Urbánková talentovaná, krásná a slavná, zůstala „pořád normální“.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Rakovina, narušený lymfatický systém, covid. Zdraví Nadi Urbánkové utrpělo příliš mnoho ran

Zpěvačka Rezková zase prozradila, co jí Urbánková radila. „Někdy byla hodně sarkastická, ale myslela to dobře. Říkala mi: ‚Nebuď blbá, nevěř nikomu, nevěř chlapům.‘ Takové rady do života mi dávala,“ sdělila.

Církevní obřad se konal v kostele narození Panny Marie v Želivě, kde Urbánková žila v posledních letech, a to jen pár metrů od samotného kostela. „Kolikrát jsem jí pomáhala s taškami. Dělala příjemný dojem,“ podotkla sousedka.

Urbánková byla po smutečním obřadu uložena do rodinného hrobu. Veřejnost se s ní bude moci rozloučit ve středu 15. února, a to od 18:00 v bazilice Nanebevzetí Panny Marie v areálu Strahovského kláštera v Praze.

Tagy: