reklama

Pohřešovaná žena z Havířova se stala obětí vraždy, podezřelého policie dopadla

Tři týdny pátrali policisté po ženě z Havířova. Jejich pátrání ale skončilo tím nejhorším možným způsobem. Pohřešovanou ženu našli policisté mrtvou a zjistili, že se stala obětí vraždy. Stopy je pak dovedly až k podezřelému muži.

reklama

Policisté prověřovali úplně všechno, nemocnice, kamarádky, známé. Pátrali i v oblasti koryta řeky Lučiny v Havířově, nasadili potápěče a kynology, ale všechno bylo marné. Po třiačtyřicetileté Lucii jako by se slehla zem. Všichni se obávali nejhoršího, že zemřela násilnou smrtí. A jejich obavy se nakonec potvrdily. Žena se stala obětí brutálního činu.

„Osmatřicetiletému muži bylo sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Michalíková. Policisté nalezli ženino tělo na opuštěném místě v Karviné-Dolech. Údajně je k němu přivedl sám obviněný muž.

K tématu

Jakým způsobem ženu zavraždil, to zatím kriminalisté nechtějí říct. Tají i podrobnosti o tom, jaký vztah k ní měl, pouze potvrdili, že se podezřelý vrah s obětí znali. Podle našich informací ale mělo jít o opravdu blízké známé. Ověřit tuto informaci z oficiálních zdrojů se nám ale zatím nepodařilo. Lidé v domě, kde zavražděná žena žila, o ní a jejím manželovi mluví jako o pohodových sousedech. Měli spolu prý hezký vztah.

Muži hrozí až 18 let za mřížemi

„Žili dobře, spolu stále chodili na hory o víkendech nebo když měli volno, oba pracovali a na nákupy a všude byli spolu, žádné kolize mezi nimi nebyly,“ upřesnil soused. Obviněný muž, kterému teď za vraždu hrozí 18 let ve vězení, byl zřejmě nebezpečný, zatýkala ho zásahová jednotka.

To by nasvědčovalo i tomu, že byl jeho čin hodně surový. Jak nám řekl státní zástupce, ještě ve čtvrtek podá návrh na jeho vzetí do vazby a možná už v pátek o tom bude rozhodovat soud.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Vládní nařízení se dotkla i autoškol. Žákům hrozí opakování a další placení kurzu
Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama