reklama

Pohřešovaná žena z Havířova se stala obětí vraždy, podezřelého policie dopadla

Tři týdny pátrali policisté po ženě z Havířova. Jejich pátrání ale skončilo tím nejhorším možným způsobem. Pohřešovanou ženu našli policisté mrtvou a zjistili, že se stala obětí vraždy. Stopy je pak dovedly až k podezřelému muži.

reklama

Policisté prověřovali úplně všechno, nemocnice, kamarádky, známé. Pátrali i v oblasti koryta řeky Lučiny v Havířově, nasadili potápěče a kynology, ale všechno bylo marné. Po třiačtyřicetileté Lucii jako by se slehla zem. Všichni se obávali nejhoršího, že zemřela násilnou smrtí. A jejich obavy se nakonec potvrdily. Žena se stala obětí brutálního činu.

„Osmatřicetiletému muži bylo sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Michalíková. Policisté nalezli ženino tělo na opuštěném místě v Karviné-Dolech. Údajně je k němu přivedl sám obviněný muž.

Jakým způsobem ženu zavraždil, to zatím kriminalisté nechtějí říct. Tají i podrobnosti o tom, jaký vztah k ní měl, pouze potvrdili, že se podezřelý vrah s obětí znali. Podle našich informací ale mělo jít o opravdu blízké známé. Ověřit tuto informaci z oficiálních zdrojů se nám ale zatím nepodařilo. Lidé v domě, kde zavražděná žena žila, o ní a jejím manželovi mluví jako o pohodových sousedech. Měli spolu prý hezký vztah.

Muži hrozí až 18 let za mřížemi

„Žili dobře, spolu stále chodili na hory o víkendech nebo když měli volno, oba pracovali a na nákupy a všude byli spolu, žádné kolize mezi nimi nebyly,“ upřesnil soused. Obviněný muž, kterému teď za vraždu hrozí 18 let ve vězení, byl zřejmě nebezpečný, zatýkala ho zásahová jednotka.

To by nasvědčovalo i tomu, že byl jeho čin hodně surový. Jak nám řekl státní zástupce, ještě ve čtvrtek podá návrh na jeho vzetí do vazby a možná už v pátek o tom bude rozhodovat soud.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama