Pohřešovaná žena z Havířova se stala obětí vraždy, podezřelého policie dopadla

Tři týdny pátrali policisté po ženě z Havířova. Jejich pátrání ale skončilo tím nejhorším možným způsobem. Pohřešovanou ženu našli policisté mrtvou a zjistili, že se stala obětí vraždy. Stopy je pak dovedly až k podezřelému muži.

Policisté prověřovali úplně všechno, nemocnice, kamarádky, známé. Pátrali i v oblasti koryta řeky Lučiny v Havířově, nasadili potápěče a kynology, ale všechno bylo marné. Po třiačtyřicetileté Lucii jako by se slehla zem. Všichni se obávali nejhoršího, že zemřela násilnou smrtí. A jejich obavy se nakonec potvrdily. Žena se stala obětí brutálního činu.

„Osmatřicetiletému muži bylo sděleno obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy,“ uvedla pro CNN Prima NEWS policejní mluvčí Eva Michalíková. Policisté nalezli ženino tělo na opuštěném místě v Karviné-Dolech. Údajně je k němu přivedl sám obviněný muž.

Jakým způsobem ženu zavraždil, to zatím kriminalisté nechtějí říct. Tají i podrobnosti o tom, jaký vztah k ní měl, pouze potvrdili, že se podezřelý vrah s obětí znali. Podle našich informací ale mělo jít o opravdu blízké známé. Ověřit tuto informaci z oficiálních zdrojů se nám ale zatím nepodařilo. Lidé v domě, kde zavražděná žena žila, o ní a jejím manželovi mluví jako o pohodových sousedech. Měli spolu prý hezký vztah.

Muži hrozí až 18 let za mřížemi

„Žili dobře, spolu stále chodili na hory o víkendech nebo když měli volno, oba pracovali a na nákupy a všude byli spolu, žádné kolize mezi nimi nebyly,“ upřesnil soused. Obviněný muž, kterému teď za vraždu hrozí 18 let ve vězení, byl zřejmě nebezpečný, zatýkala ho zásahová jednotka.

To by nasvědčovalo i tomu, že byl jeho čin hodně surový. Jak nám řekl státní zástupce, ještě ve čtvrtek podá návrh na jeho vzetí do vazby a možná už v pátek o tom bude rozhodovat soud.

Tagy: