reklama

Pohřešovanou osmiletou dívku se v noci nepodařilo najít. Pátrání na Domažlicku pokračuje

V okolí Čerchova na Domažlicku od nedělního večera probíhalo pátrání po osmileté německé holčičce Julii, která se ztratila v lese. Do pátrací akce se zapojily české a německé týmy s vrtulníkem vybaveným termovizí. Celkem po dívce pátralo zhruba 200 lidí. V úterý po poledni přišla dobrá zpráva – podařilo se ji najít.

reklama

„Do pátrací akce jsou momentálně nasazené všechny dostupné síly a prostředky, pátráme v okolí s maximálním nasazením. Dívka měla mít na sobě oblečenou bundu modré barvy, rifle a na nohou červené boty,“ uvedla mluvčí pondělí ráno.

Podle informací CNN Prima NEWS byla dívenka s rodiči a sourozenci na výletě. V lese společně hráli hru stopovačka, během pozdního odpoledne se při této hře dítě ztratilo. „Pátrací akce se rozjela krátce po 19. hodině, dívku tedy lidé hledají déle jak čtrnáct hodin,“ informovala v pondělí dopoledne z místa reportérka CNN Prima NEWS Alex Hrdinová.

„Budeme určitě hledat do té doby, dokud se dívka nenajde. Není v plánu činnost ukončit, ba naopak. Předpokládáme, že budeme jednotky střídat či navyšovat,“ sdělil CNN Prima NEWS velící důstojník hasičů v neděli večer. Pátrání tak pokračovalo, zapojilo se do něj přes 200 lidí.

„Zapojilo se 80 policistů a 60 hasičů z Česka. Stejně tak na místě zasahují němečtí policisté a hasiči. Pomoct přijeli i pracovníci z národního parku Šumava. Na čtyřkolkách projíždějí těžký terén,“ přiblížila situaci v pondělí mluvčí policie Dana Ladmanová.

Pátrali i dobrovolníci

Teplota na místě ještě před půlnocí klesala pod bod mrazu, těsně před půlnocí byla naměřena hodnota -3 °C. Na místě však foukal vítr, a tak byla pocitová teplota nižší. Do pátrání se už v noci chtěli zapojit i dobrovolníci, policisté je však kvůli panujícím podmínkám posílali domů. Později jejich pomoc přijala.

Do pátrací akce tak byli zapojeni dobrovolníci, policisté ze služby pořádkové i dopravní policie, služební kynologie, a to včetně zásahové jednotky. V noci nad krajinou létal vrtulník s termovizí. Ani ten však nedokázal dívenku vypátrat. Podařilo se to až v úterý. Dívka je živá a byla předána do péče zdravotníků.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?
Koronavirus

Zavřené hospody i kina. Co by platilo, kdyby se vláda řídila covidovými balíčky z jara?

Čísla nakažených covidem dramaticky letí vzhůru. Incidence vzrostla na hodnotu 154. Pokud by platily balíčky, kterými se vláda řídila na jaře, Česko by se při takových hodnotách blížilo k uzavření restaurací a hospod, ale také kultury či bazénů. Ministerstvo zdravotnictví se ale incidencí už neřídí, důležitější je prý počet hospitalizovaných v nemocnicích. I těch však přibývá.

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně
USA

Baldwin ignoroval zásadní pravidlo, má jasno bezpečnostní expert. Vypadá to pro něj špatně

Herec Alec Baldwin, který při natáčení filmu Rust nešťastnou náhodou zabil hlavní kameramanku, by nikdy neměl mířit na jiného člověka, i kdyby se domníval, že je to bezpečné. Řekli to hollywoodští odborníci na bezpečnost deníku The New York Post. Podle právních expertů bude Baldwin nyní pravděpodobně čelit řadě právních problémů, včetně možného obvinění z trestného činu.

Výkonný mobil na hry a videa či „rtěnka“ se sluchátky. Vyzkoušeli jsme novinky od Huawei

Čínský technologický gigant Huawei po krátké pauze ukázal svou nejnovější řadu mobilních telefonů. Model Nova 9, který se naplno představil na vídeňské akci, cílí dle slov výrobce především na mladší zákazníky, kteří tráví čas focením a natáčením videí. Tomu odpovídají i nové funkce, svižný operační systém i výkon. Mimo to byla na tiskovém brífinku představena také bezdrátová sluchátka v designu rtěnky či nové prémiové chytré hodinky. Redakce CNN Prima NEWS měla možnost si tato zařízení vyzkoušet v praxi.

Postoj mladých Čechů vůči Romům se zlepšil. Raději ale žijí s Vietnamci či Židy

Postoj mladých Čechů vůči Romům se oproti minulosti zlepšil, přesto k nim ale nepřistupují stejně jako k Čechům. Vyplývá to z letošního výzkumu, který pro kampaň HateFree Culture zpracovala agentura Median. Respondenti také méně věří mýtům o menšinách, jsou odmítavější vůči rasistickému humoru a pozitivně hodnotí vietnamskou komunitu. K porovnání sloužil obdobný výzkum z roku 2014.

Foldyna: Senát si počíná jako Hitler. Jednání o zbavení Zemana pravomocí zablokujeme

Čeští senátoři se chovají jako Adolf Hitler, vrátili jsme se do doby před 50 lety, prohlásil v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslanec SPD Jaroslav Foldyna. Reagoval na rozhodnutí Senátu a šéfů sněmovních stran hlasovat o odebrání pravomocí prezidentovi Miloši Zemanovi kvůli jeho zdravotnímu stavu. Foldyna také varoval před ústavním pučem. Ostatní hosté pořadu s ním ale ostře nesouhlasili.

KOMENTÁŘ: Piráti by neměli vstupovat do vlády. Budou tam zbyteční a doplatí na to

Účast Pirátů v pětikoaliční vládě se na první pohled zdá jasná. Byli to oni, respektive jejich šéf Ivan Bartoš, kdo nesli hlavní tíhu předvolebního boje s Andrejem Babišem. A bylo by paradoxní, kdyby právě s ním a s Tomiem Okamurou zamířili do opozice. Jenže tak jednoduché to není. Už proto, že koalice jako celek sice nad Babišem zvítězila, avšak za cenu velkých ztrát – mezi Piráty.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Masarykův candát, Novotného tlačenka a Zemanův ovar aneb Z dějin prezidentské kuchyně

Na Pražském hradě se v posledních 103 letech servírovalo ledasco, strůjce pádu komunismu v Evropě Michail S. Gorbačov třeba dostal kuřecí plátek s ananasem. Nyní Hrad osiřel a odpadá i recepce ke státnímu svátku 28. října. Okuste proto speciality prezidentské kuchyně alespoň prostřednictvím Archivu Kanceláře prezidenta republiky. Co třeba na Hradě obědval syrský či zambijský prezident?

reklama