CNN Prima News dobrovolníci

dobrovolníci

Výpis příspěvků ke štítku „dobrovolníci“

Neparazituj. Dobrovolníci se hádali o podpisy pro uchazeče o Hrad, sbírali je na protestech

3. listopadu 2022 07:34

Uchazečům o prezidentský post dochází čas. Už příští týden v úterý musí nashromáždit alespoň 50 tisíc občanských podpisů, mnozí z nich jsou ale od cílové mety relativně daleko. Podporu proto shání na četných protivládních demonstracích. Někteří dobrovolníci se snažili přesvědčit protestující, že mohou podepsat kandidaturu více lidí, jiní se pustili do hádky s konkurencí.

Dobrovolnice za den nakrmí stovky ukrajinských vojáků. Jak ve válce fungují polní kuchyně?

27. října 2022 09:54

Ve válce na Ukrajině sehrávají nezastupitelnou roli kromě vojáků také mnozí civilisté. Patří k nim i dobrovolnice, které mužům v armádě vaří jídla a alespoň trochu jim tak ulehčují náročné dny. Se dvěma kuchařkami se setkal vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Ženy dokážou v polních podmínkách nakrmit až 600 lidí za den.

Netopýří záhada. Na ulice francouzského města padají denně desítky mláďat, nikdo neví proč

7. září 2022 05:45

Na ulice jihofrancouzského města Nice již několik nocí v řadě padají desítky netopýřích mláďat. Dobrovolníci chodí každou noc opatrně sbírat malé exempláře chráněné tadaridy evropské (tadarida teniotis) a odnášejí je do bezpečí. Příčina hromadných pádů mláďat je pro obyvatele města i odborníky zatím záhadou, píše web stanice BFM TV.

Чех с войны: Здесь летают куски домов и запрещённые боеприпасы. Он говорит о падении Украины

10. srpna 2022 09:55

На Украине мы сталкиваемся со все более агрессивными атаками России. Нам не хватает ключевого оборудования, особенно приборов ночного видения. Без помощи Запада Украина падет, заявил чешский боец ​​добровольческого полка «Карпатская Сечь» в интервью CNN Prima NEWS. Он пожелал остаться анонимным, Однако редакции известна его личность.

Staňte se přes léto milionářem. Rusko zoufale shání rekruty, láká na peníze i školy

30. července 2022 18:09

Rusko spustilo plošný náborový program, který má za cíl vehnat do válečné vřavy na Ukrajině až 30 tisíc nových rekrutů. Kreml žádá, aby nové bojovníky sehnala každá federální oblast. Tahákem pro potenciální vojáky mají být především peníze a významné benefity. K odvedení na frontu přitom často není potřeba žádná armádní zkušenost.

Bez dobrovolných hasičů bychom požár nezvládali, zasahuje jich víc než profíků, říká Vlček

27. července 2022 17:06

Hasiči od neděle bojují s rozsáhlým požárem lesa u Hřenska v Českém Švýcarsku. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru (HZS) Vladimír Vlček si ve vysílání CNN Prima NEWS pochvaloval činnost dobrovolných hasičů, kterých v současnosti na místě zasahuje více než polovina z celkového počtu. „Bez dobrovolných hasičů bychom se absolutně neobešli,“ zmínil Vlček.

Rusové lákají dobrovolníky na odměny. Kolik dostanou za zničený tank nebo stíhačku?

19. července 2022 17:22

Dobrovolníkům, kteří se zapojí do ruské „zvláštní vojenské operace“, jak Moskva nazývá svou invazi na Ukrajině, nabízejí petrohradské vojenské náborové úřady prémie za ničení protivníka. Například za sestřelené letadlo slibují 300 tisíc rublů (124 tisíc korun) a za likvidaci čety vojáků 100 tisíc rublů (přes 41 tisíc korun). Informoval o tom petrohradský web Rotonda s odvoláním na nejmenovaného městského zastupitele.

Tváří v tvář smrti: Češi na Ukrajině čelí ruské palbě. Chybí výbava pro noční boj, vzkazují

26. června 2022 08:01

Dunění dělostřelecké palby i útoky pod rouškou tmy. Čeští bojovníci na východě Ukrajiny urputně brání strategické pozice a zároveň čelí obrovskému tlaku ze strany ruských vojsk. Jsou ve výrazné nevýhodě – čím dál častěji musí čelit útokům i v noci, chybí jim ale vybavení pro vidění ve tmě. Redakci CNN Prima NEWS skrze humanitární organizaci Mise Ukrajina prozradili, že nejvíce postrádají termovize a noktovizory.

Rabovali čeští dobrovolníci ve válečné zóně na Ukrajině? Policie podezřívá dvojici mužů

25. června 2022 10:47

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) podezřívá dva české dobrovolníky z rabování ve válečné zóně v okolí Kyjeva. Byli členy praporu ukrajinské armády Karpatská sič, který bojoval u hlavního města s ruskou armádou. V případě viny jim hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Oba jsou již v Česku, ukrajinská policie je propustila bez obvinění. Případem se ale dál zabývají čeští kriminalisté. Informuje o tom web iROZHLAS.