Pokračování Odvážné Vaiany zamíří do kin ještě letos. Místo seriálu, překvapilo Disney

Společnost Disney nadchla fanoušky animovaných snímků poté, co oznámila, že představí na filmových plátnech pokračování oblíbené pohádky Moana, v Česku známé jako Odvážná Vaiana. Pro diváky je to ohromné překvapení, protože Moana se měla dočkat vlastního seriálu, ovšem záběry byly natolik dobré, že se studio rozhodlo vytvořit film. Diváci se dočkají pokračování dřív, než by kdokoliv čekal. Moana 2 totiž podle zveřejněného teaseru do kin zamíří ještě letos.

Že do kin míří Moana 2, je snad pro všechny nadšence animovaných snímků nečekanou zprávou. Na streamovací platformě Disney+ se původně počítalo jen se seriálem navazujícím na úspěšný film Moana, který diváci v Česku znají spíše pod názvem Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa, jenže všechno je jinak.

ČTĚTE TAKÉ: Nejlepší filmy roku 2023. Výběr deseti trháků, které byste měli vidět

Generální ředitel společnosti Disney Bob Iger byl totiž natolik ohromen záběry z plánovaného seriálu, že se rozhodl pro vytvoření sequelu k Moaně, která podle magazínu Variety v pokladnách kin po premiéře v roce 2016 vydělala společnosti více než 680 milionů dolarů, tedy v přepočtu více než 15 miliard korun.

„Moana je i nadále neuvěřitelně populární franšízou,“ cituje web People prohlášení Igera.

Teaser zveřejněný ve středu 7. února společností Disney uvádí, že premiéra bude ještě letos, a to v listopadu. To ostatně potvrdil i Iger. „Nemůžeme se dočkat, až vám nabídneme ještě více Moany a Mauiho, už v listopadu letošního roku přijde do kin film Moana 2,“ okomentoval s tím, že snímek vstoupí do kin den před Dnem díkůvzdání, tedy 27. listopadu 2024, upřesnil portál USA Today.

Podle zjištění serveru Deadline by Dwayne Johnson mohl znovu propůjčit hlas Mauimu. Ačkoli se o tom ale stále jedná, zdá se, že je to na dobré cestě. To ostatně potvrzuje i sám Johnson, který na svém instagramovém profilu, kde ho sleduje 396 milionů lidí, sdílel teaser k připravovanému filmu.

Jestli diváci uslyší opět i Auli'i Cravalhovou jako Moanu, nebylo dosud potvrzeno. V české verzi jedničky její roli namluvila Michaela Tomešová a Johnsonovu roli převzal Martin Zounar.

Nadcházející animovaný film ale není jediným projektem společnosti Disney souvisejícím s Moanou. Studia v současné době pracují také na hraném remaku, kde by se měl v roli Mauiho, stejně jako jeho hlas v animované verzi, objevit herec Dwayne Johnson, který v původním snímku nadaboval postavu mocného poloboha. Auli'i Cravalhová, jež namluvila Moanu Waialikiovou, by se však podle dosavadních informací v hlavní roli objevit neměla.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Oscarové nominace ovládl tříhodinový opus o fyzikovi. Seznam odtajnil i další favority

Tagy:
film kino premiéra animovaný film Disney Dwayne Johnson trailer pohádka teaser Dwayne Johnson Auli'i Cravalho Moana Vaiana Odvážná Vaiana Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa