CNN Prima News animovaný film

animovaný film

Výpis příspěvků ke štítku „animovaný film“

Anifilm je letos ve znamení humoru. Velký dárek dostal festival ještě před začátkem

13. května 2022 22:58

Mezinárodní festival animovaných filmů má dvacetiletou historii. Je určený pro milovníky animace, profesionály v oboru, ale i běžné návštěvníky, kteří díky neuvěřitelně široké nabídce filmů pochopí, že nabízí minimálně stejné emoce jako hraný film. Animované filmy můžou být dobrodružné, romantické, strašidelné i lechtivé. Motem letošní přehlídky je animovaný humor.

Kolja je na straně zla. Propagandistická pohádka hustí do dětí, proč se bojuje na Ukrajině

7. března 2022 10:41

Rusko rozjíždí propagandu na plné obrátky a cílí i na děti. Státní televize připravila krátký animovaný snímek, ve kterém po svém vysvětluje, že za probíhající válku na Ukrajině nemůže stát Vladimira Putina. Ten se prý dlouhé roky snaží přispět k co největšímu míru, ovšem druhá strana mu to kazí a zabíjí. Proto bylo třeba zasáhnout.

Mickey Mouse vznikl ve vlaku a z nouze. Proč Walt Disney musel falšovat svůj věk?

15. prosince 2021 15:02

Walt Disney je jedním z nejznámějších jmen na světě. Filmy a postavičky vytvořené jeho studiem zná téměř každý. Sám producent vedl fascinující život, v mládí falšoval svůj věk, miloval železnici a právě při cestě vlakem začal pracovat na ikonickém Mickey Mousovi. Co všechno muž, který 15. prosince roku 1966 zemřel, stihl?

Nejlepší animované filmy roku 2021: Děti i dospělé potěší i dva české snímky

4. prosince 2021 17:00

Rok 2021 spěje ke svému konci, všechny důležité animované filmy už ale premiéru měly. Přinášíme vám proto přehled těch nejlepších. Najdete mezi nimi i dva české snímky Moje slunce Mad a Myši patří do nebe. Zajímavá je ale určitě i animovaná komedie Rozbitý robot Ron, která vypovídá o dnešní společnosti víc, než byste od animáku možná čekali.

Vévodkyně Meghan chce prorazit s vlastním animovaným seriálem. Prozradila, o čem bude

17. července 2021 07:31

Manželka britského prince Harryho Meghan se chystá prorazit do světa kinematografie. Pro celosvětovou platformu Netflix chystá animovaný seriál, který nese pracovní název „Pearl“ (Perla). Produkci zajistí společnost Archewell Productions, kterou manželský pár založil. Oznámení o chystaném rodinném seriálu přišlo po více než měsíci od vydání první dětské knihy vévodkyně ze Sussexu – „The Bench“ (Lavička).

Zdeněk Miler, duchovní otec slavného Krtečka, se narodil před sto lety

21. února 2021 19:46

Známe ho všichni. S kresleným Krtečkem vyrostly generace nejen českých dětí. Život roztomilému zvířátku dal výtvarník, ilustrátor a režisér animovaných filmů Zdeněk Miler. Přesně před sto lety, 21. února 1921, se narodil v Kladně. Tam, až to situace dovolí, zpřístupní rozšířenou expozici o umění svého slavného rodáka.