Bál jsem se, že řeknu kravinu, ukázal jsem jizvy. Bezdomovec Daniel popsal záchranu mladíka

Šťastný konec mělo pondělní drama nedaleko pražského hlavního nádraží, kdy muž bez střechy nad hlavou zachránil 16letého sebevraha. „Byli jsme s kamarádkou na cigáru, bál jsem se, že řeknu kravinu,“ svěřil se 36letý bezdomovec Daniel a dodal, že se sám o sebevraždu v minulosti pokusil. I to mu zřejmě při záchraně mladíka pomohlo. Pro deník Blesk mimo jiné popsal, jak tragédii nakonec zabránil.

O hrdinském činu 36letého bezdomovce Daniela, který rozmluvil sebevraždu 16letému mladíkovi, jsme vás už informovali. Nečekaný hrdina se v rozhovoru pro deník Blesk o celém incidentu rozpovídal. Osobně je rád, že mohl „konečně pro lidi udělat něco dobrého“.

„Byli jsme s kamarádkou na cigáru a najednou vidím kluka, jak stojí z druhé strany lávky a drží se zábradlí,“ začal vyprávění Daniel. „Vyběhl jsem k němu a snažil se na něj mluvit hezky. Bál jsem se, že řeknu kravinu a mohl by skočit. Vůbec nevím, jak k takovému člověku přistupovat,“ přiznal s tím, že zkušenost s pokusy o sebevraždu má osobní zkušenost.

„Ukázal jsem mu jizvy na krku a řekl, že jeho čas ještě nepřišel. Mluvil jsem na něj: ‚Ty máš určitě nějaký trable, ale v*ser se na ty lidi, jsi tady ještě ty,‘“ přiblížil konverzaci s mladíkem, který chtěl skočit.

„Krůček po krůčku jsem se k němu blížil. Hned, jak to šlo, čapnul jsem ho. Snažil se mi vyvléknout. Pustil se a já ho nemohl udržet. Nakonec mi ale sám pomohl a podařilo se mi ho dostat na lávku,“ popsal záchranu Daniel.

Podle muže, který nemá střechu nad hlavou a žije poblíž pražského hlavního nádraží, nastal zlom ve chvíli, kdy se na něj mladík konečně podíval a začal ho poslouchat. Dobrý skutek ho podle vlastních slov „hřeje u srdce“.

Tagy: