reklama

Policie hledá muže, který ukradl handicapované ženě tříkolku. Zachytila ho kamera

Naprosto nepochopitelný případ řeší policisté z Prahy. Hledají totiž zloděje, který ukradl handicapované ženě speciálně vyrobenou tříkolku. Pachatel využil tmy a ukradl ji přímo ze dvora domu. Okradená žena stále doufá, že se tříkolka brzy najde a že s ní zloděj neodjel daleko.

reklama

Veronika dostala speciálně vyrobenou tříkolku před několika lety jako dárek k narozeninám. Od té doby na ní najezdila spoustu kilometrů a díky tříkolce se i přes svůj handicap udržovala ve skvělé fyzické kondici. Tříkolka jí dělala parťáka až do začátku minulého týdne.

„Ráno jsem otevřela okno a kolo tam nebylo. Měla jsem ho zamčené ve vnitrobloku dva metry od bytu, kde chodí jen sousedi, takže nikdo cizí by tam neměl co dělat,“ popsala handicapovaná žena a dodala, že kolo má jako kompenzační pomůcku, aby se mohla hýbat.

Zloděje neodradil ani lankový zámek, který zřejmě násilím otevřel a s kolem rychle odjel pryč. Veronika krádež ihned nahlásila policistům. „V noci z 12. na 13. července zatím neznámý pachatel odcizil invalidní tříkolku ze dvora jednoho z domů v ulici na Pankráci v Praze 4,“ řekl mluvčí Policie ČR Jan Daněk.

Řidiči tramvají chtěli uspořádat sbírku

Veronika přišla o dárek za sedmadvacet tisíc korun, taková byla pořizovací cena speciální tříkolky. Řidiči tramvají, kteří ženu často vozí, chtěli vytvořit sbírku a složit se jí na novou tříkolku. Ona ale odmítla.

„Objevila jsem to na Facebooku a řekla jsem si, že tu paní znám, protože ji vozíme. Příspěvek jsem sdílela a navrhla jsem sbírku, ale to paní odmítla s tím, že doufá, že se čtyřkolka najde,“ popsala jedna z řidiček tramvaje.

Pachatele zachytila kamera

V noci, kdy tříkolka zmizela, zachytily kamery v ulici Na Pankráci muže, který na ní kolem jedenácté hodiny odjížděl. „V souvislosti s případem muže hledáme a pokud ho někdo poznává, prosíme, aby se ozval na 158. Uvítáme i informace, jestliže někdo ví, kde by čtyřkolka mohla být,“ řekl Daněk.

Speciálně upravených tříkolek v Česku moc není, a proto je velmi pravděpodobné, že ji někdo zahlédl. Pokud policisté pachatele najdou, hrozí mu v případě odsouzení až dva roky za mřížemi.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jdou se lovit Vietnamci. Cílí na ně i Babiš, k urnám se jim ale nechce či nemohou volit

Politici se vydali na lov voličů ve vietnamských komunitách. Premiér Andrej Babiš (ANO) se objevil v pražské tržnici Sapa, kde se nechal ostříhat. Uskupení Trikolóry, Svobodných a Soukromníků (TSS) zase vsadilo na billboard ve vietnamštině. Zástupci komunity nevidí v návštěvě předsedy vlády problém – berou ho jako reklamu pro své podniky. Vietnamci oslovení redakcí CNN Prima NEWS ale dodávají, že ho volit nebudou – někteří zmiňují jako důvod EET, jiní se o politiku nezajímají a někteří ani nemají volební právo.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Reportáž: Komu dá hlas 300 tisíc Romů? Někdo komunistům, ale většina nikomu

Kolik žije v Česku Romů a jakou cenu mají pro politiky jejich volební hlasy? „Jsou nás tady tři miliony,“ tvrdí 59letý Peter Šarišský z ostravské vyloučené lokality v oblasti Jílové ulice. Trochu přehnaný odhad, podle české vlády jde o necelých 300 tisíc lidí. I to je ale zajímavé číslo pro strany a hnutí. „Žádnou romskou stranu nemáme, tak to dám asi komunistům,“ říká Šarišský. A co další Romové?

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Hamáček: Nechceme dovézt 300 tisíc otroků, kteří budou brát našim lidem práci

Česku nepomůže levná pracovní síla z východních zemí, řekl ve Speciálu 360°: Hlas lidu na CNN Prima NEWS ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle něj není cílem dovézt do Česka lidi, kteří budou pracovat za minimální mzdu. Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček podotkl, že Česko by si mělo pracovníky ze zahraničí vybírat už po střední škole a umožnit jim kvalitní vzdělání.

reklama