OBRAZEM: Nejen škodovky či zabavené Ferrari. Čím vším jezdí čeští policisté?

Policie přidala zabavené Ferrari do svého vozového parku, zajímavých aut ale používá mnohem víc. Muži v uniformách pomáhají a chrání veřejnost pomocí desítek druhů vozidel, motocyklů, ale také vrtulníků, dronů či říčních plavidel.

Hospodářská konjuktura, která se pozvolně dostavila po krizi z roku 2008, umožnila ministerstvu vnitra a jeho servisním organizacím nakoupit velké množství mobilních prostředků pro výkon služby policejních orgánů všech možných zaměření. Na silnicích se nejčastěji potkáte s klasickou octavií, mnohem zajímavější jsou ale auta, která k vidění tak často nejsou. A pokud ano, zpravidla se děje něco velmi vážného.

Popisnou galerii drtivé většiny vozidel a mobilních prostředků užívaných standardně Policií ČR najdete v horní části tohoto článku.

Jak by vypadala policejní vozidla, kdyby policie využívala auta vyráběná za socialismu nebo v 90. letech, se můžete podívat níže – jde o práci vytvořenou před dvěma lety oficiálně policejním grafikem. Některé z nich jako třeba Škoda Rapid nebo Trabant u české policie, resp. VB, nikdy ani nesloužily.

Tagy: