reklama

Policie prověřuje, zda se smrtí čtyřměsíčního Tadeáška nesouvisí nedbalost

V případu smrti několikaměsíčního kojence na Mělnicku policisté prověřují možnou nedbalost matky. Dítě našli mrtvé u Labe v sobotu odpoledne. Výsledky pitvy vyloučily cizí zavinění a násilnou smrt. CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými matky. Podle nich byla žena závislá na drogách.

reklama

Sledovaný případ už od začátku budí emoce. Mrtvého čtyřměsíčního kojence Tadeáše Zelenku nalezli policisté v sobotu u Hořína. Násilnou smrt a cizí zavinění už policie vyloučila v neděli na základě výsledků pitvy.

Obrovská pátrací akce

Matka miminka se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron.

V sobotu odpoledne policie zveřejnila tragickou zprávu. Čtyřměsíčního chlapce našla mrtvého na břehu řeky u cyklostezky pár kilometrů od Hořína. Původní spekulace o tom, že by kojence mohla zabít sama matka, kriminalisté vyvrátili. CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými mladé ženy, kteří přišli s touto verzí: „Matka usnula a pak se probudila ráno a to dítě už údajně mělo být modré, už mrtvé v tu chvíli. Pak ho údajně měla dát do batohu, hodit ho do Labe, na ten batoh naházet kameny, tři dny nato se tam vrátit, hodit kočárek do Labe. A pak to všechno vyšlo najevo.“

Podle zdroje CNN Prima NEWS měla matku prověřovat sociálka v Neratovicích, což mluvčí úřadu potvrdila. „Z vyžádané zprávy pediatra dítěte nevyplynuly žádné skutečnosti, ze kterých by bylo potřeba vyhodnotit, že je dítě zanedbávané, jeho vývoj neodpovídá vývoji dětí jeho věku nebo, že nese známky týrání,“ uvedla Jiřina Kovářová, mluvčí Městského úřadu Neratovice.

Lidé z okolí mluví o mladé matce jako o závislé na drogách. Poslední testy, které měla žena v minulých dnech podstoupit na policii ale žádné návykové látky v krvi neprokázaly. Policistům se měla přiznat k tomu, že si verzi o únosu vymyslela. Sama policie tyto skutečnosti komentovat nechce. Uvedla jen, že pitva neprokázala, že by chlapec zemřel násilnou smrtí. Dvě osoby, které původně kriminalisté zadrželi a vyslýchali, byly propuštěny.

Úmrtím kojence a okolnostmi jeho smrti se stále zabývají kriminalisté. Policisté tak budou dál řešit, jestli se nestal například trestný čin z nedbalosti. Tedy jestli matka dítěte jakkoliv nepochybila a nebo jestli nebyl například porušen zákon o pohřebnictví.

Další hlavní zprávy

Byznys

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Bude mít Česko další státní banku? Nutnost, říká Alena Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová plánuje založit státní banku po vzoru německého KfW. O záměru šéfky státní kasy informoval Deník N. Schillerovou k tomu vede zkušenost se zpracováním žádostí firem o státní finanční pomoc v průběhu koronavirové krize. Nebyl by to přitom první bankovní dům, který ve svých rukou drží český stát.

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama