reklama

Policie prověřuje, zda se smrtí čtyřměsíčního Tadeáška nesouvisí nedbalost

V případu smrti několikaměsíčního kojence na Mělnicku policisté prověřují možnou nedbalost matky. Dítě našli mrtvé u Labe v sobotu odpoledne. Výsledky pitvy vyloučily cizí zavinění a násilnou smrt. CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými matky. Podle nich byla žena závislá na drogách.

reklama

Sledovaný případ už od začátku budí emoce. Mrtvého čtyřměsíčního kojence Tadeáše Zelenku nalezli policisté v sobotu u Hořína. Násilnou smrt a cizí zavinění už policie vyloučila v neděli na základě výsledků pitvy.

Obrovská pátrací akce

Matka miminka se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron.

V sobotu odpoledne policie zveřejnila tragickou zprávu. Čtyřměsíčního chlapce našla mrtvého na břehu řeky u cyklostezky pár kilometrů od Hořína. Původní spekulace o tom, že by kojence mohla zabít sama matka, kriminalisté vyvrátili. CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými mladé ženy, kteří přišli s touto verzí: „Matka usnula a pak se probudila ráno a to dítě už údajně mělo být modré, už mrtvé v tu chvíli. Pak ho údajně měla dát do batohu, hodit ho do Labe, na ten batoh naházet kameny, tři dny nato se tam vrátit, hodit kočárek do Labe. A pak to všechno vyšlo najevo.“

Podle zdroje CNN Prima NEWS měla matku prověřovat sociálka v Neratovicích, což mluvčí úřadu potvrdila. „Z vyžádané zprávy pediatra dítěte nevyplynuly žádné skutečnosti, ze kterých by bylo potřeba vyhodnotit, že je dítě zanedbávané, jeho vývoj neodpovídá vývoji dětí jeho věku nebo, že nese známky týrání,“ uvedla Jiřina Kovářová, mluvčí Městského úřadu Neratovice.

Lidé z okolí mluví o mladé matce jako o závislé na drogách. Poslední testy, které měla žena v minulých dnech podstoupit na policii ale žádné návykové látky v krvi neprokázaly. Policistům se měla přiznat k tomu, že si verzi o únosu vymyslela. Sama policie tyto skutečnosti komentovat nechce. Uvedla jen, že pitva neprokázala, že by chlapec zemřel násilnou smrtí. Dvě osoby, které původně kriminalisté zadrželi a vyslýchali, byly propuštěny.

Úmrtím kojence a okolnostmi jeho smrti se stále zabývají kriminalisté. Policisté tak budou dál řešit, jestli se nestal například trestný čin z nedbalosti. Tedy jestli matka dítěte jakkoliv nepochybila a nebo jestli nebyl například porušen zákon o pohřebnictví.

Tagy:
Nová fakta o mutaci delta: Šíří se rychle jako neštovice. Ohrožuje neočkované těhotné
Koronavirus

Nová fakta o mutaci delta: Šíří se rychle jako neštovice. Ohrožuje neočkované těhotné

Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) v USA varovalo, že koronavirová mutace delta se šíří stejně rychle a snadno jako plané neštovice. Zkoumání institutu také naznačuje, že plně očkovaní jedinci šíří mutaci viru ve stejném rozsahu jako neočkovaní. Přesto vakcíny podle studií chrání proti vážnému průběhu covidu, a to i v případě varianty delta.

Oblíbenou destinaci Čechů v Turecku sužují požáry. Tisíce turistů byly evakuovány
Požáry

Oblíbenou destinaci Čechů v Turecku sužují požáry. Tisíce turistů byly evakuovány

Rozsáhlé lesní požáry sužují turistické destinace v Turecku, nejhůře je na tom Antalya na jihu země. Úřady už musely evakuovat z desítek hotelů tisíce turistů. Nejméně šest lidí už zemřelo, téměř stovka skončila v nemocnici. Oheň za sebou nechává spálené celé vesnice. Podle dostupných zpráv jsou všichni čeští turisté v pořádku. Nicméně místní obyvatelé zoufale prosí celý svět o pomoc.

Macrone, podej demisi! Přes 200 tisíc Francouzů protestovalo proti covidovým pasům

V Paříži i řadě dalších francouzských měst se v sobotu konaly demonstrace odpůrců takzvaných covidových pasů, jimiž se bude od 9. srpna nutné prokázat před vstupem na většinu veřejných míst. Podle ministerstva vnitra vyšlo do ulic přes 200 tisíc lidí, což je více než předchozí dvě protestní soboty. V Paříži se část demonstrantů střetla s policií. Na několika místech protestující útočili na novináře, uvedla agentura AFP.

Vondroušová na zlato nedosáhla. S Bencicovou prohrála v třísetové bitvě

Čtvrtou zlatou medaili pro českou výpravu na olympijských hrách v Tokiu tenistka Markéta Vondroušová nezajistila. Po senzační jízdě turnajem ji až ve finále zastavila Švýcarka Belinda Bencicová po setech 5:7, 6:2 a 6:3. I tak jde o velký úspěch a Česká republika má sedmou medaili, třetí stříbrnou. 24letá Bencicová má šanci na zlatý double, protože v neděli hraje i vyvrcholení soutěže deblistek, a to proti Barboře Krejčíkové a Kateřině Siniakové.

Život bez roušek i restrikcí. Rozvolníme, když to v září půjde dobře, slibuje Vojtěch

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO) nehrozí povinné očkování hasičům, zdravotníkům ani policistům. Ti, kteří by se chtěli očkování vyhnout, by totiž mohli ze svého povolání odejít, což by představovalo značný problém. Vojtěch také v rozhovoru MF Dnes řekl, že pokud bude v září situace s covidem v Česku dobrá, rozvolní se jako ve Velké Británii. Tam už neplatí téměř žádné restrikce.

reklama

Domácí zpravodajství

Pirátský kandidát na ministra sponzoroval radikální aktivisty. Byla to chyba, přiznává

Kandidát Pirátů na ministra pro místní rozvoj a pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský finančně podporoval radikální ekologické hnutí Extinction Rebellion. Od loňského srpna do letošního června mu posílal pětistovku měsíčně jako příspěvek na činnost. Vyplývá to z jeho transparentního účtu. Zpětně vnímá jako chybu, že podporu neukončil dříve.

Na Prostějovsku se srazily vlaky. Na místě byli zranění, provoz je přerušen

Aktualizováno

V Němčicích nad Hanou na Prostějovsku se v sobotu odpoledne srazila lokomotiva s osobním vlakem. Provoz na trati mezi Nezamyslicemi a Kojetínem je přerušen, dva vozy osobního vlaku vykolejily. Dva lidé byli zraněni, řekla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Zranění podle ní utrpěl jeden cestující v osobním vlaku a strojvedoucí v samotné lokomotivě. Podle mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Lucie Mikiskové šlo v obou případech o lehká zranění. Hasiči z vlaku evakuovali pět cestujících a personál vlaku.

Z Prahy do Ostravy po D1? Ještě dlouho ne. Dostavba posledního úseku se opět zpožďuje

Nejstarší česká dálnice čeká dlouhé dekády na své dokončení. Přestože zbývá dostavět pouhých 10 kilometrů D1 kolem Přerova, řidiči se z Prahy do Ostravy po celé její délce jen tak nesvezou. Krajský úřad Olomouckého kraje totiž rozhodl, že stavební povolení pro některé malé objekty související s touto stavbou nemůže řešit přerovský magistrát, ale on sám. A to znamená další zdržení.

reklama