reklama

Policie prověřuje, zda se smrtí čtyřměsíčního Tadeáška nesouvisí nedbalost

V případu smrti několikaměsíčního kojence na Mělnicku policisté prověřují možnou nedbalost matky. Dítě našli mrtvé u Labe v sobotu odpoledne. Výsledky pitvy vyloučily cizí zavinění a násilnou smrt. CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými matky. Podle nich byla žena závislá na drogách.

reklama

Sledovaný případ už od začátku budí emoce. Mrtvého čtyřměsíčního kojence Tadeáše Zelenku nalezli policisté v sobotu u Hořína. Násilnou smrt a cizí zavinění už policie vyloučila v neděli na základě výsledků pitvy.

Obrovská pátrací akce

Matka miminka se v pátek obrátila na policii, že se jí syn ztratil s kočárkem v zámeckém parku. Policie, hasiči i dobrovolníci spustili rozsáhlé pátrání, zapojily se desítky lidí, pomáhal i vrtulník a dron.

V sobotu odpoledne policie zveřejnila tragickou zprávu. Čtyřměsíčního chlapce našla mrtvého na břehu řeky u cyklostezky pár kilometrů od Hořína. Původní spekulace o tom, že by kojence mohla zabít sama matka, kriminalisté vyvrátili. CNN Prima NEWS se podařilo mluvit se známými mladé ženy, kteří přišli s touto verzí: „Matka usnula a pak se probudila ráno a to dítě už údajně mělo být modré, už mrtvé v tu chvíli. Pak ho údajně měla dát do batohu, hodit ho do Labe, na ten batoh naházet kameny, tři dny nato se tam vrátit, hodit kočárek do Labe. A pak to všechno vyšlo najevo.“

Podle zdroje CNN Prima NEWS měla matku prověřovat sociálka v Neratovicích, což mluvčí úřadu potvrdila. „Z vyžádané zprávy pediatra dítěte nevyplynuly žádné skutečnosti, ze kterých by bylo potřeba vyhodnotit, že je dítě zanedbávané, jeho vývoj neodpovídá vývoji dětí jeho věku nebo, že nese známky týrání,“ uvedla Jiřina Kovářová, mluvčí Městského úřadu Neratovice.

Lidé z okolí mluví o mladé matce jako o závislé na drogách. Poslední testy, které měla žena v minulých dnech podstoupit na policii ale žádné návykové látky v krvi neprokázaly. Policistům se měla přiznat k tomu, že si verzi o únosu vymyslela. Sama policie tyto skutečnosti komentovat nechce. Uvedla jen, že pitva neprokázala, že by chlapec zemřel násilnou smrtí. Dvě osoby, které původně kriminalisté zadrželi a vyslýchali, byly propuštěny.

Úmrtím kojence a okolnostmi jeho smrti se stále zabývají kriminalisté. Policisté tak budou dál řešit, jestli se nestal například trestný čin z nedbalosti. Tedy jestli matka dítěte jakkoliv nepochybila a nebo jestli nebyl například porušen zákon o pohřebnictví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

reklama