Policista resuscitoval dítě, které žena porodila na vlakovém nádraží

Policisté z New Jersey našli v úterý na veřejných záchodech nádražní stanice Penn Station v Newarku ženu, která v rukou svírala dítě, které zrovna porodila. To ale nevykazovalo známky života a měnila se mu barva v obličeji. Policisté na nic nečekali a jali se novorozeně oživovat.

Strážník Bryan Richards, který se svým kolegou reagoval na telefonát na tísňové lince, neváhal ani minutu a pustil se do resuscitace novorozeněte. Dítě ale stále nedýchalo, a tak neztráceli čas a vyrazili do nejbližší nemocnice. Druhý policista, Alberto Nunes, usedl za volant a Richards pokračoval v autě v resuscitaci dítěte. Po cestě do nemocnice se holčička konečně nadechla a začala hlasitě plakat.

Dramatickou situaci zachytily kamery na uniformách policistů. „Je to něco, co nezažijete každý den, ale jako policejní oddělení jsme i na takové situace připraveni,“ řekl strážník Richards, který má doma sedmiměsíční dítě.

V současné době je dítě ještě v nemocnici pod dozorem lékařů. Od šéfa stanice v New Jersey dostali strážníci pochvalu za další zachráněný život a označil je za hrdiny. Celé video ze záchranné akce sdílela policie na sociálních sítích.

NJ Transit Police perform life-saving CPR to revive an unresponsive newborn. Newark, N.J. – New Jersey Transit Police...

Posted by NJ TRANSIT POLICE on Friday, July 17, 2020
Tagy: