reklama

Policista resuscitoval dítě, které žena porodila na vlakovém nádraží

Policisté z New Jersey našli v úterý na veřejných záchodech nádražní stanice Penn Station v Newarku ženu, která v rukou svírala dítě, které zrovna porodila. To ale nevykazovalo známky života a měnila se mu barva v obličeji. Policisté na nic nečekali a jali se novorozeně oživovat.

reklama

Strážník Bryan Richards, který se svým kolegou reagoval na telefonát na tísňové lince, neváhal ani minutu a pustil se do resuscitace novorozeněte. Dítě ale stále nedýchalo, a tak neztráceli čas a vyrazili do nejbližší nemocnice. Druhý policista, Alberto Nunes, usedl za volant a Richards pokračoval v autě v resuscitaci dítěte. Po cestě do nemocnice se holčička konečně nadechla a začala hlasitě plakat.

Dramatickou situaci zachytily kamery na uniformách policistů. „Je to něco, co nezažijete každý den, ale jako policejní oddělení jsme i na takové situace připraveni,“ řekl strážník Richards, který má doma sedmiměsíční dítě.

V současné době je dítě ještě v nemocnici pod dozorem lékařů. Od šéfa stanice v New Jersey dostali strážníci pochvalu za další zachráněný život a označil je za hrdiny. Celé video ze záchranné akce sdílela policie na sociálních sítích.

NJ Transit Police perform life-saving CPR to revive an unresponsive newborn. Newark, N.J. – New Jersey Transit Police...

Posted by NJ Transit Police on Friday, July 17, 2020

K tématu

Další hlavní zprávy

Jan Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Pondělní rozvolňování je 50 na 50, nejsem optimistický, přiznal ministr Blatný

Ještě před čtyřmi dny byl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) téměř přesvědčen, že v pondělí 30. listopadu se Česká republika dostane na stupeň tři v systému PES a že doje k dalšímu rozvolňování opatření. Ve čtvrtečních Dvaceti minutách Radiožurnálu ale přiznal, že už tak optimistický není. Vidí to 50 na 50. Řada krajů má vysoké počty nakažených a optimální podle něj nejsou ani čísla hospitalizovaných pacientů. Vláda o rozvolnění rozhodne nejpozději v neděli.

reklama
Lékař bije na poplach. Ukazuje, co vidí lidé s covidem těsně před smrtí
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Čísla neklesají tak, jak vláda doufala. Rozvolňovat musíme s rozmyslem, říká Babiš
reklama
reklama
Šílenství kvůli Maradonovi. Rozloučit se přišly tisíce lidí, prolamovaly zátarasy

Fotbal

Domácí zpravodajství

Koronavirus stál Českou poštu 750 milionů. Propustí stovky zaměstnanců
Další články
reklama
reklama