reklama

Pražský policista hrdinou. Z doutnajícího auta vytáhl cestou ze služby dvě ženy

Velkou míru statečnosti prokázal jeden z pražských policistů, když se během svého volna stal svědkem vážné dopravní nehody. Díky své duchapřítomnosti zachránil dva lidské životy.

reklama

Policisté pražské motorizované jednotky téměř denně pronásledují pachatele, ale také zachraňují životy. Jedním z nich je i Alexandr Sochančak, který v Liberci pomohl dvěma účastnicím dopravní nehody. Nebyl přitom ani ve službě.

„Vracel jsem se z šestnáctihodinové směny a najednou jsem si všiml převráceného auta, které doutnalo z přední části,“ popsal Sochančak reportérům CNN Prima NEWS. Pasažérům se snažil ihned pomoci. Dovnitř vozu nebylo přes kouř vidět a dveře nešly otevřít. Sochančak si tak pomohl rozbitím okýnka.

„Po rozbití okna jsem si všiml ženy. Tu jsem vytáhl z vozidla, byla při vědomí. Ještě jsem vytáhl klíčky ze zapalování, protože vozidlo bylo stále nastartované,“ dodal policista. Tím zřejmě zabránil rozšíření požáru.

„Paní řidička při vědomí mi řekla, že je ve vozidle další osoba. Tak jsem se tam vypravil. Žena byla v bezvědomí, měla lapavý dech a byla připoutaná,“ řekl policista s tím, že se mu nakonec povedlo dostat ven z havarovaného vozu i druhou pasažérku. V tu chvíli už k místu neštěstí přijížděli hasiči i záchranáři.

„Bylo to sice ve čtyři ráno, ale nějaký auta tam jezdily a vůbec nikdo nezastavil. Byl jsem na to úplně sám,“ dodal Sochančak. Nebýt jeho, nehoda mohla mít zřejmě mnohem vážnější následky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření
Pořady

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Černý scénář nemůžeme vyloučit, varoval Dušek. Předpověděl vrchol omikronové vlny

Rizikový scénář nejde vyloučit, podle aktuálního vývoje ale kolaps nemocnic nehrozí, míní šéf Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek. Počet hospitalizovaných s covidem totiž v Česku několikátý den v řadě klesá. Potvrzuje se tak zatím teorie, že omikronem se nakazí více lidí, budou mít ale lehčí průběh. Většina států Evropy se přesto na vrchol vlny omikronu poctivě připravuje, včetně krizových scénářů.

Největší akvizice v historii her. Microsoft kupuje herního giganta Activision Blizzard

Americká softwarová společnost Microsoft koupí za 68,7 miliardy dolarů (zhruba 1,5 bilionu korun) vývojáře a vydavatele Activision Blizzard. Ten mimo jiné vlastní úspěšné herní značky jako Call of Duty, World of Warcraft, Diablo nebo Candy Crush. Po dokončení transakce bude Microsoft třetí největší herní firmou na světě podle výše tržeb za společnostmi Tencent a Sony.

Udělali strašné svinstvo. Manželství Harryho a Meghan nevěřím, říká historik

Na manželství prince Harryho a Meghan Markleové by historik a odborník na královskou rodinu Martin Kovář nevsadil. „Ve Velké Británii končí rozvodem více než 50 procent manželství, v USA je číslo ještě vyšší,“ řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Připomněl také obvinění z rasismu, které Sussexové loni vznesli vůči nejmenovanému členu královské rodiny. To označil za „strašné svinstvo“, protože nedali druhé straně možnost se hájit.

reklama

Domácí zpravodajství

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny paní Schillerové, opřel se Skopeček do Nachera

Vnímejte realitu a vystupte z bubliny bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO), vmetl poslanci hnutí ANO Patriku Nacherovi místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS). Oba hosté se ve vysílání CNN Prima NEWS pohádali kvůli inflaci nebo stavu státního rozpočtu. Podle Nachera je země v dobré kondici a inflace je dovezená. Skopeček oponuje a vyčítá minulému kabinetu velké zadlužení.

reklama