Pražský policista hrdinou. Z doutnajícího auta vytáhl cestou ze služby dvě ženy

Velkou míru statečnosti prokázal jeden z pražských policistů, když se během svého volna stal svědkem vážné dopravní nehody. Díky své duchapřítomnosti zachránil dva lidské životy.

Policisté pražské motorizované jednotky téměř denně pronásledují pachatele, ale také zachraňují životy. Jedním z nich je i Alexandr Sochančak, který v Liberci pomohl dvěma účastnicím dopravní nehody. Nebyl přitom ani ve službě.

„Vracel jsem se z šestnáctihodinové směny a najednou jsem si všiml převráceného auta, které doutnalo z přední části,“ popsal Sochančak reportérům CNN Prima NEWS. Pasažérům se snažil ihned pomoci. Dovnitř vozu nebylo přes kouř vidět a dveře nešly otevřít. Sochančak si tak pomohl rozbitím okýnka.

„Po rozbití okna jsem si všiml ženy. Tu jsem vytáhl z vozidla, byla při vědomí. Ještě jsem vytáhl klíčky ze zapalování, protože vozidlo bylo stále nastartované,“ dodal policista. Tím zřejmě zabránil rozšíření požáru.

„Paní řidička při vědomí mi řekla, že je ve vozidle další osoba. Tak jsem se tam vypravil. Žena byla v bezvědomí, měla lapavý dech a byla připoutaná,“ řekl policista s tím, že se mu nakonec povedlo dostat ven z havarovaného vozu i druhou pasažérku. V tu chvíli už k místu neštěstí přijížděli hasiči i záchranáři.

„Bylo to sice ve čtyři ráno, ale nějaký auta tam jezdily a vůbec nikdo nezastavil. Byl jsem na to úplně sám,“ dodal Sochančak. Nebýt jeho, nehoda mohla mít zřejmě mnohem vážnější následky.

Tagy: