Celníci na dálnici na Břeclavsku zadrželi kamion, našli v něm 48 migrantů

Migranti z kamionu

Celníci na dálnici na Břeclavsku zadrželi kamion s migranty

Jihomoravští celníci ve čtvrtek odpoledne na D2 na Břeclavsku zadrželi kamion s návěsem, ve kterém bylo 48 migrantů, pravděpodobně Syřanů a Turků. Lidi v návěsu rozpoznal velkokapacitní rentgen, celníci je spolu s policisty postupně vyvedli ven. Uvedli to mluvčí celníků Lada Temňáková a policie Bohumil Malášek.

Policie nyní bude zjišťovat totožnost migrantů, odkud jsou a kam jeli. Podle předběžných informací, které policisté od běženců zatím zjistili, jich 31 pochází ze Sýrie a 17 z Turecka. Malášek uvedl, že ještě nelze přesně říct, co s nimi bude dál. Mohou být například vráceni tam, odkud přijeli, mohou také požádat o azyl.

Mluvčí Temňáková informovala, že šlo o obvyklou kontrolu kamionu. Celníci na D2 kontrolovali tahač s návěsem. „Má tureckou poznávací značku. Uvnitř byli dva řidiči, podle dokladů měli vézt dlaždice,“ sdělila mluvčí.

Velkokapacitní rentgen celníků ale v návěsu odhalil lidi. Celníci původně odhadovali, že půjde o 20 až 30 osob, v návěsu jich ale bylo 48, z toho jedna žena. „Jde o muže a ženu mladšího věku, není mezi nimi dítě. Prohlásili o sobě, že jsou ze Sýrie a že měli namířeno do Německa,“ uvedla mluvčí.

Celníci na jihu Moravy migranty zadrželi i v minulých měsících, šlo ale vždy o pár lidí. Naposledy koncem října poblíž hranice se Slovenskem zadrželi na polní cestě tři běžence. Žádný z nich u sebe neměl doklad totožnosti a kvůli dalšímu prověřování je převzala policie.

Tagy: