reklama

Policisté pátrají po vynalézavém zloději sportovních triček ze Sokolova. Poznáte ho?

Sokolovští policisté hledají zloděje sportovních triček. Do jednoho z tamních obchodů přišel s téměř dokonalým plánem, který mu ale nevyšel. Zapomněl totiž na bezpečnostní kamery. Ty ho detailně natočily a záznam snad policistům usnadní práci.

reklama

S takhle propracovanou strategií se policisté nesetkávají každý den. Přípravy krádeže začaly ještě před příchodem do obchodu. Muž, kterého teď policisté hledají, si pod vymyšleným jménem přes internet objednal čtyři sportovní trička s tím, že si je vyzvedne na prodejně. Tam skutečně dorazil a jeho počínání začaly mapovat bezpečnostní kamery.

U přepážky si objednaná trička vyzvedl a prodavačku informoval, že si je nejdříve raději vyzkouší. Obsluha souhlasila a zákazník se odebral do zkušební kabinky, jejíž prostory kamery z pochopitelných důvodů nezabírají. To ale nevadí, policisté i přesto dokázali sled dalších událostí zmapovat.

Během pobytu v kabince spustil hledaný muž svůj plán. Na sobě měl čtyři trička. Ta sundal a místo nich si oblékl objednaná. Z nich předtím odstranil plastové bezpečnostní visačky, které pro změnu připnul na ta donesená. Pak vyrazil k pokladně. Cestou ještě z věšáku sebral zimní bundu.

„U pokladny muž bundu zaplatil v hotovosti. Vybraná trika měl chtít zaplatit platební kartou, kterou si měl údajně zapomenout ve vozidle a chtěl si pro ni zajít,“ popsal mluvčí policie Jan Bílek. Ďábelský plán krádeže téměř vyšel. Jedna z prodavaček si ale všimla, že odložená trička rozhodně nejsou nová, objednaná přes internet.

Muž po odhalení zpanikařil a z prodejny utekl. Za sebou nechal škodu deset tisíc korun. Policisté ho podezírají z krádeže a prosí veřejnost o informace, které by je k němu dovedly.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat předlohu vládní novely, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

Rekordní nárůst. V pondělí laboratoře odhalily přes 30 tisíc nakažených koronavirem

V pondělí už podruhé za uplynulý týden padl rekord v denním počtu nově nakažených koronavirem v Česku. Přibylo 30 350 potvrzených případů nemoci COVID-19, což bylo o polovinu více než před týdnem a nejvíce za den od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Původní rekord byl z 18. ledna, kdy přibylo 28 494 nakažených.

reklama