reklama

Otužilý zloděj z České Lípy nejdřív policii ujížděl na kole. Pak jí zkusil uplavat

Zloděje otužilce pronásledovali policisté v České Lípě. Aby jim unikl, skočil uprostřed noci šipku do ledové řeky a snažil se jim uplavat. Hned vedle byl ale most, a tak se policisté rychle dostali na druhou stranu suchou nohou a pobertu si vyzvedli na opačném břehu. Promočený a promrzlý už neměl na další útěk síly.

reklama

Celé to přitom začalo úplně nevinně. Policisté hlídkující v autě si všimli cyklisty, který jel přímo proti nim, v opačném pruhu než měl. Když ho chtěli zastavit, aby mu zopakovali pravidla silničního provozu, začal jim ujíždět.

„Sjel ze silnice na cyklostezku k řece Ploučnici, my jeli po silnici souběžně s ním. Najednou z kola seskočil, otočil se, nechal kolo být a utíkal směrem zpátky podél řeky. My se pustili za ním. Když už jsme ho dobíhali a on nevěděl kudy kam, seběhl k vodě a skočil tam rovnou šipku, i když tam mohlo být maximálně půl metru hloubky. Snažil se přeplavat na druhou stranu. My jsme přeběhli po mostě a byli jsme na opačném břehu dřív než on,“ popisuje noční honičku policista Jaroslav Ježek.

Pronásledovanému v ledové vodě, která má sotva tři stupně, rychle došly síly. „Byl úplně mokrý, prokřehlý a velmi ochotně spolupracoval,“ vypráví policista. V tu chvíli ještě policisté netušili, proč před nimi cyklista tak divoce prchal. Jak postupně rozmrzal na policejní stanici, začal jim vyprávět, že bere drogy a peníze na ně si obstarává krádežemi, především pak jízdních kol.

Místo plavání v řece sprcha ve vězení

„Zatím jsme zdokumentovali vloupání do sedmdvaceti sklepů panelových domů v České Lípě během pěti týdnů, ale je možné, že toho bude ještě víc. Ukradl minimálně devět kol v celkové hodnotě 122 tisíc korun, celková škoda, kterou napáchal, je zhruba ještě o 40 tisíc korun vyšší,“ vypočítává Ivana Baláková, mluvčí policie Libereckého kraje. Všechna kola stihl prodat, až na to jedno, na kterém policistům ujížděl. To ještě toho dne policisté vrátili majitelce.

Zloděj kol teď bude muset na otužování v řece na nějakou dobu zapomenout a spokojit se pouze se studenou sprchou ve vazební věznici.

Tagy:

Hlavní zprávy

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba
Partie

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Salákovy hříchy včetně neochoty chytat za Spartu? Ať se sbalí a jde, říká trenér Jandač

Největší slávu nepřinesly hokejovému gólmanovi Alexandru Salákovi výkony v brankovišti, ale události, který se kolem něj rozjely v posledních dnech. Sám nechce chytat za Spartu Praha, do toho zvesela přiznal, že koncem roku se šel se spoluhráči „podívat na pár holých zadků“ a v erotickém klubu si ho musela vyzvedávat manželka. Pomyslnou tečku za bizarním příběhem napsal trenér Josef Jandač, který brankáři poslal jasný vzkaz.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

reklama