reklama

Policisté zachránili z hořícího domu tři děti. Hrdinský skutek si nechali pro sebe

Hrdiny, tedy alespoň pro rodinu z Lovčic na Královéhradecku, se stali dva policisté. V době svého volna si všimli požáru u rodinného domu, z něhož zachránili tři děti a dva psy.

reklama

V obci Lovčice nedaleko Nového Bydžova oheň zachvátil kůlnu u rodinného domu a rychle se šířil dál. Když začalo hořet, policista Josef Komžák byl v tu chvíli na procházce se svou rodinou. I přestože měl volno, na nic nečekal.

„Viděli jsme kouř, a když jsme přišli blíž, zjistili jsme, že tam hoří. Když jsem přišel na místo, bylo tam ohniště asi dvakrát dva metry. Byla tam majitelka, kterou jsem poučil, aby zavolala hasiče,“ popsal Komžák.

K tématu

V rodinném domě, který stojí v těsné blízkosti kůlny, byly tři děti. Nebylo jasné, jestli plameny na dům nepřeskočí, navíc se všude šířil jedovatý kouř. Bylo potřeba děti co nejrychleji dostat do bezpečí. Další pomoc přišla ve správný čas, shodou okolností byl nedaleko ještě další policista. Po okolí se projížděl na kole.

„V tu chvíli nebyl čas nad ničím přemýšlet. Dostali jsme se na pozemek, dveře byly zamčené, tak jsme je vykopli. A v horním patře se nacházely tři děti. Dostali jsme je ven, kde si je kolega ode mě přebíral a odváděl je do bezpečí,“ doplnil policista Jakub Jelínek.

Kromě toho z pozemku ještě odvedli dva psy. Mezitím na místo dorazili první hasiči, kteří se snažili v co nejkratším čase dostat požár pod kontrolu.

„Když přijely naše jednotky na místo události, nikdo se v zasaženém objektu ani v blízkém rodinném domě nenacházel. To, že byly nějaké osoby zachráněny policisty v civilu, vyšlo najevo až dalším postupným šetřením,“ informovala mluvčí hasičů Martina Götzová.

Policisté si totiž dobrý skutek, který udělali, nechali jenom pro sebe. Nikomu o něm neřekli, přestože se jeden z nich dokonce při zásahu zranil. „Když jsem vynášel toho staršího kluka, už byl žár velký, takže mě to popálilo na předloktí, a potom jsme spolu upadli, tak jsem se nějak odřel na ruce, ale to nestojí za řeč. Hlavně že jsou děti v pořádku,“ prohlásil Jelínek.

Hasičům se podařilo rodinný dům uchránit, po hodině měli kůlnu uhašenou. Celkovou škodu vyčíslili na dvě stě tisíc korun. „Na místě byli poté i vyšetřovatelé se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů hoření. Co přesně se stalo, se zatím neví,“ popsal reportér CNN Prima NEWS Patrik Buňka.

K tématu

Tagy: záchrana policisté děti požár rodinný dům

Další hlavní zprávy

reklama
Kotleba měl pozitivní test. Jak je to možné, když tvrdí, že covid není? ptá se Matovič
Vláda jedná chaoticky. Působení Hřiba v Praze je hrůzostrašné, nešetřil Klaus kritikou
Komplikace pro české pendlery. Bavorsko od pátku vyžaduje negativní testy na koronavirus
Nej sestřička 2020 Marcela Prayerová: Už loni jsme věděli, že něco přijde
reklama
reklama
Chystá se další velká demonstrace. Počet účastníků pořadatelé omezovat nehodlají

Domácí

Domácí zpravodajství

Forejt o zrušení ceremoniálu: Prázdný sál by byl depresivní. Možná bude projev na dálku
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
PŘEHLEDNĚ: Vláda omezila pohyb, maloobchod i služby. Jaké jsou výjimky?
Ve čtvrtek přibylo zatím 7511 případů nákazy. Za jediný den zemřelo 108 lidí s covidem
Další články
reklama
reklama