reklama

Politická kampaň zblízka: PirSTAN nabízí muzeum vládních průšvihů. Nechybí ani guláš

V rámci předvolebního seriálu, ve kterém vám CNN Prima NEWS podle abecedního pořadí představuje kampaně politických stran, se štáby vypravily za Piráty a Starosty do Ostravy. Na svých kampaních voliče lákají třeba na autobus, kterým poukazují na chyby vlády nebo na divadelní představení parodující ministry. Přiznávají, že řešit musejí i kritiku.

reklama

Já na bráchu, brácha na mě. Tak by se taky mohla jmenovat kampaň Pirátů a Starostů, kteří jdou do volebního klání společně. Na náměstí přednáší mimo jiné o tom, jaké to je bojovat o přízeň voličů v televizi. „(Babiš) vykřikuje, kdy se mu zlíbí, to je o nervy,“ sdělil šéf Pirátů Ivan Bartoš. „Nesmím se mračit, občas dám herecky oči v sloup. Když to trvá dvě hodiny, tak po hodině se vám zákonitě chce na záchod. Debaty fakt nejsou žádná sranda,“ doplnil předseda STAN Vít Rakušan.

Poté už ale nejspíš sranda měla být. Nafoukli skákací hrad a odehráli divadelní představení, ve kterém si vzali na paškál svého hlavního soupeře – hnutí ANO. V Ostravě nechyběl obligátní předvolební guláš, koncert pro mladé nebo autobus s muzeem. „Máme takové muzeum průšvihů této vlády,“ vysvětlil Bartoš.

Vyvracení dezinformací

Původně se přitom koalice PirSTAN dušovala, že kampaní nechce voliče rozdělovat. „Nejsem rozhodnuta na sto procent,“ sdělila jedna z oslovených CNN Prima NEWS. „Doufáme všichni, že je porazíte. V našem kraji je to bída,“ sdělila další Rakušanovi.

Na sociálních sítích i ve veřejném prostoru vyvolává uskupení mnohdy kontroverze a lídři se na kampani kromě pozitivních hlasů setkávají i s kritikou. „Přicházejí nám lidé něco vyčíst a často se ukáže, že je to dezinformace, kterou objeví ve schránce,“ prozradil Bartoš.

Přesvědčovat musejí i ty, kteří za nimi na kampaňové odpoledne nepřijdou. Na sítích jim odpůrci vyčítají třeba pohled na manželství pro všechny, nebo že změnili názor na migraci, a jsou i tací, kteří se jich bojí. „Mně pak volají vystrašení senioři – máme infolinku – že jim někdo sebere bydlení nebo důchody. Tohle bohužel pan premiér do lidí normálně valí,“ dodal Bartoš.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?
Politika

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

Respirátory, konec testů zdarma i tvrdé kontroly v hospodách. Vláda přijala nová opatření

Restauratéři budou muset kontrolovat doklad o bezinfekčnosti hostů, a to od 1. listopadu. Nové opatření schválila vláda po středečním mimořádném jednání, potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ten zmínil také návrat respirátorů uvnitř budov, konec testování zdarma s výjimkami či zkrácení karanténní doby. Vláda se naopak nedokázala shodnout na opatřeních ve školách a bude o tom dále jednat.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama