CNN Prima News poplach

poplach

Výpis příspěvků ke štítku „poplach“

V jablonecké nemocnici hořelo. Desítky lidí před plameny unikly, zasahovali hasiči

Aktualizováno

V areálu nemocnice v Jablonci nad Nisou ve středu dopoledne hořelo. Oheň vzplál ve třetím podlaží jedné z provozních budov, kde je kuchyně. Z objektu zasaženého požárem bylo evakuováno 40 lidí. Dva z nich hasiči zachránili s použitím masek, potvrdila pro CNN Prima NEWS zastupující mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Petra Knížková. Nikdo z nich nebyl zraněn a ani se nenadýchal kouře, uvedla jablonecká policejní mluvčí Dagmar Sochorová. Oheň se podařilo rychle lokalizovat, chodu samotné nemocnice, lůžkové části ani pacientů se událost nedotkla. Okolnosti vzniku požáru policie zjišťuje, škoda podle předběžných odhadů přesáhne milion korun.

Přes Polsko přeletěla ruská raketa, způsobila poplach. Do akce šlo i spojenecké letectvo

Rusko při nočním útoku na západní Ukrajinu narušilo svou střelou s plochou dráhou letu polský vzdušný prostor, oznámilo v neděli velitelství polských ozbrojených sil. K incidentu prý došlo nad ránem. Kyjev čelil v noci na neděli dalšímu útoku z Ruska, ve městě bylo slyšet výbuchy a zapojena byla protivzdušná obrana. Informovala o tom agentura Ukrinform, podle níž letecký poplach platil na celém území Ukrajiny. Obraně se dohromady podařilo sestřelit 43 z 57 vzdušných cílů, a to 18 střel a 25 dronů.

Rusko ostřelovalo ukrajinská města. Útoky cílily na energetiku, problém měla jaderná elektrárna

Aktualizováno

Rusko v noci na pátek podniklo rozsáhlý vzdušný útok na ukrajinský energetický sektor, uvedli ukrajinští činitelé. Šéf společnosti Ukrenerho Volodymyr Kudryckyj ho označil za největší úder na energetiku země od začátku ruské invaze. Bez elektřiny je podle Kyjeva přes milion odběratelů. Zásah je hlášen i z tamní největší vodní elektrárny. Mimo provoz bylo jedno ze dvou vysokonapěťových vedení, které zásobuje elektřinou Záporožskou jadernou elektrárnu. Ruské ministerstvo obrany podle agentur uvedlo, že údery byly součástí odvety za dřívější útoky na ruské území.

Svou raketu neuslyšíš, je to „ruská ruleta“. Kocáb popsal misi na Ukrajině, zamířil k frontě

Hudebník Michael Kocáb se na konci ledna vrátil z mise na Ukrajině, kam zamířil s konvojem potřebných sanitárních vozů. Na vlastní kůži zažil každodenní život tamních obyvatel, noční letecké poplachy či ostrou cestu na jednu z vojenských základen přímo na frontě. Šlo o bojové podmínky první třídy, jak sám pronesl. Mezi troskami domů ve městě Izjum mimo jiné nazpíval píseň Sebastián s ukrajinskou pianistkou.

Rusové provedli masivní raketový útok. Letecký poplach platil na celém území Ukrajiny

Aktualizováno

Ukrajina v pondělí ráno čelila dalšímu rozsáhlému ruskému vzdušnému útoku. Invazní armáda zasáhla podle ukrajinských činitelů obchodní, obytné či průmyslové objekty. Ruské útoky si vyžádaly životy čtyř lidí, zraněných je nejméně 38, uvedla ukrajinská policie podle ruskojazyčného webu BBC. Nejvíce zraněných je v Dněpropetrovské oblasti, konkrétně ve městech Novomoskovsk a Kryvyj Rih, kde zahynul jeden člověk a 28 utrpělo zranění. Další dva lidé přišli o život v Chmelnyckém a jeden ve městě Zmijiv Charkovské oblasti.

Kuriózní poplach: Policie vyjížděla k masové vraždě, našla jen cvičence z kurzu jógy

Britská policie řešila kuriózní poplach, kdy její příslušníci vyjížděli k ohlášenému případu rituální masové vraždy, na místě ale našli jen cvičence odpočívající po kurzu jógy. Policisty v přímořském městečku v hrabství Lincolnshire zalarmovali vyděšení lidé, kteří viděli v sále osvíceném svíčkami nehybně ležet několik těl. Muži zákona pak na místě pouze konstatovali, že se žádný zločin nestal, napsal server BBC.

CNN: Miliony dětí na Ukrajině se vrací do škol. Do lavic usedají s výbavou do krytu

Na Ukrajině začal již třetí školní rok, který ovlivňuje ruská agrese. K výuce se podle údajů ministerstva školství vrací téměř čtyři miliony dětí. Mezi nimi je i syn paní Pylypenkové, která mu kromě klasické školní aktovky připravila i batoh s vybavením do krytu. Možnost být ve třídě se spolužáky, kterou mají děti v Kyjevě, je však například pro ty ze Záporožské nedosažitelným přáním. Podle průzkumu UNICEF je patrné, že válkou zmítaná země vykazuje výrazné zhoršení ve vzdělanosti.

Na skládce pražců u elektrárny u Sokolova zasahují hasiči třetí den. Požár hned tak neskončí

Požár skládky pražců a dalšího dřevěného odpadu poblíž hnědouhelné Elektrárny Tisová na Sokolovsku se zatím podařilo hasičům zmenšit na polovinu. V neděli ráno snížili stupeň požárního poplachu ze zvláštního na třetí. Zásah bude pokračovat celou neděli a s velkou pravděpodobností i následující dny, řekl mluvčí krajský hasičů Martin Kasala. Požár vypukl v pátek večer a je jedním z nejzávažnějších za poslední dobu v Karlovarském kraji.

Mohutný požár na Příbramsku. Hasiči pokračují s dohašováním, na místě byli celou noc

Aktualizováno

Škoda po požáru třídírny odpadů v Dolních Hbitech na Příbramsku je podle policie předběžně 20 milionů korun. Při vyšetřování příčiny zatím pracuje s verzí cizího zavinění, nedbalosti i technické závady. Hasiči rozsáhlý požár, který vypukl v pátek v podvečer, nadále dohašují. Na místě od rána speciální těžká technika ze Zbirohu pomáhá s rozhrabáváním spečených plastů, nadále platí základní stupeň poplachu.

Hasiči na Písecku měnili taktiku podle větru. Pět se jich zranilo, do akce šly tři vrtulníky

Aktualizováno

Třetí stupeň poplachu v sobotu vyhlásili jihočeští hasiči kvůli požáru u obce Jetětice na Písecku. Plameny zasáhly 40 hektarů lesa, v neděli záchranáři informovali, že je požár pod kontrolou a dohašují ohniska, při zásahu se zranilo pět hasičů. Do akce bylo povoláno více než 20 jednotek požárníků – profesionálních i dobrovolných. Jedná se o nejrozsáhlejší požár v kraji za několik měsíců. Les hořel také na Sokolovsku, v nepřístupném terénu oheň zachvátil i koruny stromů. V neděli ráno však záchranáři informovali, že dohašují ohniska a místo kontrolují termokamerou. Z místa dopoledne odjeli.