Chris Rock poprvé promluvil o facce na Oscarech. Will Smith odmítl z předávání odejít

Chris Rock

Americký komik a moderátor Chris Rock poprvé promluvil o incidentu na Oscarech. Publiku na svém vystoupení řekl, že celou věc zpracovává a v budoucnu o ní bude vtipkovat. K situaci se vyjádřila i Akademie filmového umění a věd. Will Smith byl požádán, aby odešel, ale odmítl. Informoval o tom deník Mirror.

Komik Chris Rock se poprvé objevil na veřejnosti ve středu, během svého bostonského stand-upu, kterým zahájil turné po USA. A hned v úvodu publikum rozesmál. „Jaký byl váš víkend? Pokud jste přišli kvůli tomu, k té sra*ce jsem zatím nic nenapsal, mám připravenou show, kterou jsem dal dohromady ještě před víkendem,“ zmínil americký komik a dodal, že celou situaci ještě zpracovává. „Někdy o té sra*ce budu mluvit. Bude to vtipné,“ řekl.

Jeho show byla po oscarové potyčce beznadějně vyprodaná. K celému incidentu mezi ním a Willem Smithem došlo, když si Rock – proslulý svým nekorektním humorem – utahoval ze Smithovy manželky, která trpí alopecií, což je onemocnění způsobující vypadávání vlasů. O její nemoci ale pravděpodobně nevěděl. Smith dal Rockovi nejprve facku, pak na něj již ze svého místa dvakrát zařval: „Neber si do své hnusné huby jméno mojí ženy!“

Bezprostředně po incidentu komik odmítl podat trestní oznámení. O den později se čerstvý držitel Oscara Chrisi Rockovi omluvil. I tak ale Akademie zahájila disciplinární řízení za porušení norem chování. „Věci se vyvinuly způsobem, který jsme nemohli předpokládat,“ uvedla Akademie. „Rádi bychom objasnili, že pan Smith byl požádán, aby akci opustil, ale odmítl to. Zároveň si uvědomujeme, že jsme mohli situaci řešit jinak,“ stojí v prohlášení.

Tagy:
Oscar facka USA Will Smith vyjádření komik Ceny Oscar Chris Rock Akademie filmového umění a věd Daily Mirror