CNN Prima News vyjádření

vyjádření

Výpis příspěvků ke štítku „vyjádření“

Byl součástí naší DNA. Díky tobě se z nás stala rodina, vzkázali Perrymu Rachel a Ross

Seriáloví kolegové z Přátel vzpomínali na zesnulého Matthewa Perryho, který ztvárnil legendárního Chandlera Binga. „Díky tvému srdci jsme ze šesti cizích lidí vytvořili rodinu,“ napsal herec David Schwimmer alias Ross. Poprvé se veřejně vyjádřila také Jennifer Anistonová. Přiznala, že loučení s Matthewem Perrym pro ni bylo nesmírně bolestné, protože „byl součástí našich DNA".

KOMENTÁŘ: Greta fandí Palestině. Její podporovatelé mohou skočit do zdi, jsou teď za šašky

Americký prezident Barack Obama, německá kancléřka Angela Merkelová, předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, papež František nebo generální tajemník OSN António Guterres. To je jen malý výčet osobností, které si svého času dělaly osobní promo na setkáních s autistickým děvčetem bojujícím za klima. Tak dlouho veřejnost slýchala, že boj s CO2 je výsostně vědeckou záležitostí, až se ikonou tohoto boje stala tehdy teprve patnáctiletá školačka, jíž naslouchala a ve stoje aplaudovala světová politická špička. Ano, klanění se zlatému teleti v podobě globálně oteplovacího alarmismu vyneslo do světel reflektorů jedno mladé tele, jež se těch světel očividně nehodlá jen tak vzdát. To ukázalo i její aktuální vyjádření k Palestině.

Gripeny zdarma? Švédové hodlají spolupráci s Čechy udržet. Nestačily by, tvrdí však Řehka

Švédové nevzdávají svůj boj o prodloužení vojenské spolupráce s Českou republikou. Jejich zájem potvrzuje i jedno z možných řešení – gripeny zdarma. Česká armáda má ale jasno v tom, že k obranyschopnosti potřebujeme letouny 5. generace, tedy americké F-35. Česko totiž podle náčelníka generálního štábu Karla Řehky potřebuje mít technologickou výhodu nad protivníkem.

Koten o vraždě Roma: Buďme opatrní, kolik lidí do Česka přijde. Neškatulkujme, reagoval Zuna

Ze smrti Roma v Brně by se neměla dělat politika, zároveň bychom ale měli být opatrnější v tom, kolik a jakých lidí do Česka přijde. V pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Jeho kolega Michal Zuna (TOP 09) naopak vyzval k tomu, aby se v reakci na tragédii, v níž sehrál roli ukrajinský uprchlík, neškatulkovalo, a odmítl princip kolektivní viny.

Jelínek: Stačí málo a v Brně vzniknou no-go zóny. Politiky hrajícími „mrtvé brouky“ je zděšen

Jsem zděšen z toho, že politici zaujali pozici mrtvého brouka. Tak v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hodnotil postoj zejména vládních představitelů k smrti Roma v Brně politolog Lukáš Jelínek. Podotkl, že závažnost situace si zřejmě neuvědomuje ani brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS). „Stačí málo k tomu, aby v Brně vznikly no-go zóny,“ varoval. Premiéra Petra Fialu (ODS), který je z Brna, a prezidenta Petra Pavla vybízel, aby do moravské metropole osobně zavítali a klidnili emoce. Oproti tomu komentátor Thomas Kulidakis a politolog Lukáš Valeš se domnívají, že prezident osobně situaci svými činy řešit nemá – to má dělat vláda.

První slova Kuchařové k Brzobohatému v šatech: Ublížit jsem mu mohla dávno, kdybych chtěla

Znění církevní žaloby a intimní podrobnosti veřejně rozebírá jen Ondřej. Tak reagovala modelka Taťána Kuchařová na rozhovor svého exmanžela Ondřeje Brzbohatého ohledně citlivého dokumentu, jehož obsah zná redakce Blesku. Na sociálních sítích popřela, že informace zveřejnila s tím, že kdyby svému exmanželovi chtěla ublížit, udělala by to už dávno.