facka

Výpis příspěvků ke štítku „facka “

Učitel potrestal studentku za zapomenutý úbor. Fackou jí vykloubil čelist, kopal ji do hýždí

10. října 2022 06:00

K nepochopitelné míře násilného chování se uchýlil učitel jedné střední školy v západním Japonsku. Když si jedna z jeho studentek zapomněla cvičební úbor, potrestal ji ve vzteku tak silnou fackou, až jí vykloubil čelist. Podle svědků to nebylo zdaleka poprvé, co dívka čelila fyzickým útokům. Vedení školy se za chování svého pedagoga omluvilo a slíbilo, že celý případ řádně prošetří s disciplinární komisí.

Měsíční holčičce dal facku, má doživotní následky. Soud muže poslal na 16 let za mříže

26. dubna 2022 10:33

Za pokus o vraždu měsíční holčičky si čtyřiadvacetiletý muž z Orlové na Karvinsku definitivně odpyká 16 let vězení. Rozsudek ostravského krajského soudu, proti kterému se mladík odvolal, v úterý potvrdil Vrchní soud v Olomouci. Muž podle rozsudku plačícího novorozence po neúspěšné snaze jej utišit odhodil na gauč a dal mu facku. Dítě začalo krvácet do mozku a má doživotní následky. Muž se k jednání přiznal, popřel však, že by chtěl dítě usmrtit. Podle soudu si však musel být vědom toho, že mu takovým jednáním může fatálně ublížit.

Oscary ovládl snímek Duna, získal šest ocenění. Došlo na facku i podporu Ukrajiny

28. března 2022 05:53

Pozornost filmového světa se v noci na pondělí 28. března upřela na 94. ročník udílení nejvýznamnějších hollywoodských filmových cen: Oscarů. Ovládl ho sfi-ci snímek Duna, který obdržel šest ocenění. V nejsledovanější kategorii nejlepší film slaví V rytmu srdce. Úspěch zaznamenaly také snímky Síla psa či West Side Story. Ani největší hollywoodská filmová slavnost v Los Angeles se neobešla bez odkazu na válku na Ukrajině či kontroverzního momentu.

Guvernér schytal při inauguraci facku. Útočníka naštvalo, že jeho ženě píchl vakcínu muž

25. října 2021 06:58

Nový guvernér severozápadní íránské provincie dostal při inauguraci facku. Útočníkův motiv dosud nebyl zcela objasněn, podle některých íránských médií ho ale rozhořčilo, že jeho manželce podal vakcínu proti COVID-19 muž, informuje agentura AP. Incident přitom označila za neobvyklé narušení bezpečnosti. Inaugurace se mimo jiné účastnil íránský ministr vnitra.

Smrdutá sklenice i nekončící projevy. Nejlepší návod, jak zablokovat parlamentní jednání

14. srpna 2021 13:04

Demokracie je diskuse. Výrok, který je připisován prvnímu československému prezidentovi, v sobě skrývá nejen základní princip rovnosti názorů ve svobodných společnostech, ale často také velmi širokou škálu prostředků, kterými si někteří politici tuto rovnost vynucují. Naposledy na sebe protahováním jednání upozornil poslanec Lubomír Volný, který se zdá být v tomto ohledu v současné Poslanecké sněmovně daleko před ostatními. V historii české i světové však můžeme najít momenty, které dokázaly vyřadit parlament z řádného jednání na mnohem delší dobu.