Neomluvitelné, přehnal jsem to a cítím se trapně. Smith se omluvil za facku na Oscarech

Will Smith dal facku komikovi

Herec Will Smith se omluvil za facku, kterou na předávání Oscarů (jinak také Cen Akademie) vlepil komikovi a moderátorovi slavnostního večera Chrisi Rockovi. Na svém Instagramu napsal, že jeho jednání je neomluvitelné a cítí se trapně. Důvodem agresivního chování byly vtipy o zdravotním stavu Smithovy nemocné manželky.

„Násilí ve všech svých podobách je jedovaté a ničivé. Mé chování na předávání Oscarů bylo nepřijatelné a neomluvitelné. Vtipy na můj účet jsou součástí práce, ale řeči o zdravotním stavu Jady pro mě byly příliš velkým soustem a reagoval jsem emotivně,“ přiznal v úterý ráno Smith na svém Instagramu.

Moderátorovi Rockovi by se rád veřejně omluvil. „Přehnal jsem to a mýlil jsem se. Je mi trapně a mé jednání nesvědčilo o muži, kterým chci být,“ pokračoval v prohlášení.

Ve světě lásky a laskavosti prý není místo pro násilí. Zároveň se také omluvil Akademii, producentům pořadu, účastníkům a divákům po celém světě, kteří slavnostní večer sledovali. „Hluboce lituji, že jsem svým chováním pošpinil jinak nádhernou cestu nás všech,“ napsal držitel sošky pro nejlepšího herce.

Komik Chris Rock během večera bavil hosty v sále četnými vtipy. Na adresu Pinkettové-Smithové zažertoval, že se těší na roli v pokračování filmu G. I. Jane. Odkazoval tak na její velmi krátký sestřih vlasů, jaký měla rovněž herečka Demi Mooreová jako hlavní představitelka ve zmiňovaném filmu z roku 1997. Žert se ovšem ukázal jako nemístný, protože Smithova manželka trpí alopecií, což je nemoc způsobující vypadávání vlasů.

Smith dal Rockovi nejprve facku, pak na něj již ze svého místa dvakrát zařval: „Neber si do své hnusné huby jméno mojí ženy!“ Stanice ABC, která celý večer živě přenášela, stihla vypnout zvuk, než se sprostá urážka dostala do éteru.

Akademie se už incidentem zabývá

Za své chování se pak Smith omluvil, když šel na pódium převzít cenu za ztvárnění Richarda Williamse, otce slavných tenistek. „Richard Williams byl urputným ochráncem svojí rodiny,“ řekl Smith při děkovném proslovu zjevně s odkazem na incident, který podle médií velmi poznamenal atmosféru v sále Dolby Theatre.

„Akademie netoleruje násilí v jakékoli formě. Dnes večer s potěšením oslavíme naše vítěze 94. Oscarů, kteří si zaslouží tento okamžik uznání od svých kolegů i milovníků filmu z celého světa,“ napsal pořadatel na Twitteru. Později v prohlášení uvedl, že posoudí možné důsledky incidentu v souladu s pravidly organizace a zákony Kalifornie.

Tagy: