CNN Prima News Poslanecká sněmovna

Poslanecká sněmovna

Výpis příspěvků ke štítku „Poslanecká sněmovna“

Kalousek o možném comebacku: Nikdy jsem ho nevyloučil. Po politice se mi stýská

Svůj politický návrat jsem nikdy nevyloučil. Je možné, že se o něj někdy budu ucházet. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl Miroslav Kalousek, zároveň přiznal, že se mu po politice stýská. Spoluzakladatel TOP 09 a exministr financí se rozpovídal také o svém vztahu k zesnulému Karlu Schwarzenbergovi i o tom, jak vnímal Dominika Feriho, když byl ještě poslancem. „Měl bezpochyby velký politický talent. Sám jsem si ale nikdy nebyl jistý, jestli budoval značku TOP 09, nebo svou vlastní,“ sdělil Kalousek.

A dost, to je úplný vrchol, vmetl Okamura Pekarové ve Sněmovně. Rozčílilo ho, jak řídí schůzi

Úterní schůze Poslanecké sněmovny se neobešla bez hádek mezi jednotlivými zákonodárci. Šéf SPD Tomio Okamura se ostře pustil do předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09). Nelíbila se mu její poznámka po jeho upozornění, že v sále se právě nenachází ani jeden člen vlády. „To snad nemyslíte vážně. Mám řídit schůzi za vás?“ rozohnil se opoziční politik. Pekarová jej požádala o shovívavost a vyzvala k ukončení podobných střetů.

Kyblík žluči, vzkázala Pekarová Babišovi. Ukradla jste chudákovi „Kaldovi“ stranu, reagoval

Jako v zoologické zahradě. Tak by se dal popsat vyhrocený začátek pátečního jednání poslanců, které odstartovala dlouhá šňůra hádek, urážek a osobních útoků. Obzvlášť ostrá výměna slov proběhla mezi předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Někdejší premiér ji osočil z toho, že „ukradla chudákovi Kaldovi stranu“, čímž odkazoval na spoluzakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. „Mě soud na rozdíl od vás ani jednou neuznal vinnou z toho, že bych někde lhala,“ vrátila mu Pekarová případ, kdy se Babiš musel omlouvat Kalouskovi.

Válek je závislý na karetních hrách, ať se vrátí do Brna, hřměl Babiš. Pekarová ho sepsula

Zvýšený hlas, bouchání do stolu a slovní útoky. Dolní komora byla svědkem vyhrocené hádky mezi předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Někdejší premiér osočil ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) z toho, že škodí a je závislý na karetních hrách. Doporučil mu, ať se radši vrátí do Brna a dělá radiologa. Pekarová si ovšem kritiku svého stranického kolegy nenechala líbit. „Vy jste vyměňoval ministry zdravotnictví jako figurky na orloji. Válek nemlátí prázdnou slámu,“ připomněla mu rýpavě v plénu.

Nehorázně lžete, sepsula Kovářová hnutí ANO. V Dozimetru nejde jen o telefon, řekl Juchelka

Kvůli Dozimetru padala v Partii Terezie Tománkové ostrá slova. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová se ohradila proti výrokům členů hnutí ANO, které chce kauzu projednat v plénu. „Musím odmítnout výrazy vašeho předsedy Andreje Babiše o mafiánských strukturách. To už skoro souvisí s křivým obviněním. Jak je možné, že vyslovuje tak nehorázné lži bez důkazů?“ rozčílila se ve vysílání CNN Prima NEWS. Poslanec ANO Aleš Juchelka poznamenal, že nejde zdaleka jen o šifrovaný telefon ministra vnitra Víta Rakušana. „Je to velmi nebezpečná kauza, která prorůstá do nejvyšších pater politiky,“ navázal na téma zákonodárce z hnutí ANO.

Exkluzivní průzkum: Volby by ovládlo ANO. TOP 09, STAN a lidovci na hranici vstupu do Sněmovny

Pokud by se v září konaly volby do Poslanecké sněmovny, vyhrálo by je hnutí ANO s téměř 31 procenty hlasů. Vyplývá to z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. Na druhém místě by skončila ODS se 13 procenty, za ní by následovalo hnutí SPD (10,9 procenta) a Piráti (9,6 procenta). Do dolní parlamentní komory by se ještě těsně probojovaly TOP 09, STAN a KDU-ČSL. Naopak pod pětiprocentní hranicí by zůstali komunisté a sociální demokraté. Ve srovnání se současným stavem by se tak seznam parlamentních stran a hnutí nezměnil.

Odloženo. Ani po pěti hodinách se nehlasovalo o vládním balíčku, v pořadníku je 50 poslanců

Boj o konsolidační balíček hned tak neskončí. Ani ve středu na finální hlasování nedošlo, schůze byla po pěti hodinách řečnění odložena na říjen. Už páteční jednání dolní komory naznačilo, že zákonodárce čeká dlouhý den plný monologů. Ke slovu se v praxi dostali jen poslanci s přednostními právy – předseda SPD Tomio Okamura mluvil „jen“ necelé dvě hodiny, šéf ANO Andrej Babiš si naproti tomu k řečnickému pultíku přinesl fialového plyšáka. Ve středu už sice mluvili i řadoví poslanci z opozičních subjektů, přesto je ale do rozpravy přihlášeno ještě několik desítek zákonodárců.