CNN Prima News povinné ručení

povinné ručení

Výpis příspěvků ke štítku „povinné ručení“

Automobiloví veteráni se konečně dočkají specifického havarijního pojištění

18. července 2022 15:20

Majitelé veteránských vozidel, tedy těch starších třiceti let, se do nynějška potýkali s komplikovaným pojišťováním svých plechových pokladů. Drtivá většina pojišťovacích produktů totiž není uzpůsobena specifickým vlastnostem a potřebám jejich aut a motocyklů. „Dvanáctinové“ povinné ručení sice už nějaký čas funguje, nyní se ale konečně blýská na lepší časy i v případě havarijních pojistek.

Neomezené asistenční služby: Maličkost, která řidičům ušetří starosti i stres

13. června 2022 17:20

Je to situace, o které každý řidič doufá, že se mu vyhne. Přesto ji alespoň jednou za život zažije většina z nás. Spokojeně si řídíte své auto, když vám najednou do cesty vběhne zvěř nebo se připlete jiný nepozorný řidič a nastane karambol. Nebo vám cestu překazí porucha. Následuje rychlé žhavení telefonu a zjišťování, co všechno nám pomůže vyřešit pojišťovna a na co už podle smlouvy nemáme nárok a musíme si to zařídit sami. To ovšem neplatí pro ty, kteří mají v rámci auto pojištění sjednané vhodné asistenční služby. Ideální je v takovém případě asistence neomezená. V tom případě vám totiž stačí jediný telefonát a máte po starostech.

Ukrajinští řidiči nemívají uzavřené povinné ručení. Jak postupovat při nehodě?

14. dubna 2022 23:52

Řidiči automobilů přijíždějících k nám z Ukrajiny často nemají uzavřené pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla, tedy takzvané povinné ručení. Kromě toho, že za normálních okolností jde o porušení zákona, měl by řidič nepojištěného vozidla, který způsobí dopravní nehodu, uhradit následky z vlastních zdrojů. Co mají čeští řidiči dělat při nehodě s vozidlem z Ukrajiny?

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

23. července 2021 12:28

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

Osobní automobil lze pojistit zcela on-line. U Kooperativy stačí formulář a fotografie

Téma: Komerční sdělení
22. dubna 2021 12:30

Život se nejen kvůli pandemii koronaviru přesouvá do tzv. on-line prostoru. Doba si žádá utlumení osobních kontaktů. Platí to i pro dříve nemyslitelné oblasti. Mezi ně patří například pojišťovnictví a likvidace škod při autonehodách. Pojišťovna Kooperativa proto přichází s možností řešit vše na dálku bez nutnosti návštěvy pobočky.

Ceny povinného ručení v únoru mírně vzrostly, liší se ale podle krajů

22. března 2021 11:10

Průměrná cena pojistky odpovědnosti z provozu vozidla se liší kraj od kraje. Průměrná cena povinného ručení letos v únoru činila 6 682 korun, což byl proti lednu nárůst o 62 Kč. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Pojištění vozidel jde nahoru až o tisíce korun. Jak se nepříjemnému zdražení vyhnout

30. prosince 2020 07:51

Blíží se konec pojistné smlouvy na váš automobil? Předpis pojistného vás nejspíše nepříjemně překvapí. Na další rok si připlatíte přinejmenším pár stovek. Pokud ale máte k povinnému ručení sjednané i havarijní pojištění, bude to stát až tisíce korun navíc. Existuje ale možnost, jak si vyjednat lepší cenu, a zdražení se tak vyhnout. Stačí být asertivní a pohrozit odchodem ke konkurenci.