reklama
CNN Prima News povinné ručení

povinné ručení

Výpis příspěvků ke štítku „povinné ručení“

Elektrická vozítka dál kolonizují města. Za jejich špatné používaní hrozí i vězení

23. července 2021 12:28

Elektrická vozítka se během chvíle stala nedílnou součástí snad každého většího evropského města. Obliba elektrokoloběžek, elektrokol či elektrických skútrů narůstá zejména díky snadnému používaní. Prostě jen nasednete a jedete. Existují ale i „bezemisní“ vozítka, na která je potřeba řidičské oprávnění, homologace STK či registrační značka, jenomže to ví málo lidí. Přitom za řízení takové elektrokoloběžky hrozí vysoká pokuta a dokonce i vězení. Co, kde a za jakých podmínek tedy můžeme legálně používat?

Osobní automobil lze pojistit zcela on-line. U Kooperativy stačí formulář a fotografie

Téma: Komerční sdělení
22. dubna 2021 12:30

Život se nejen kvůli pandemii koronaviru přesouvá do tzv. on-line prostoru. Doba si žádá utlumení osobních kontaktů. Platí to i pro dříve nemyslitelné oblasti. Mezi ně patří například pojišťovnictví a likvidace škod při autonehodách. Pojišťovna Kooperativa proto přichází s možností řešit vše na dálku bez nutnosti návštěvy pobočky.

Ceny povinného ručení v únoru mírně vzrostly, liší se ale podle krajů

22. března 2021 11:10

Průměrná cena pojistky odpovědnosti z provozu vozidla se liší kraj od kraje. Průměrná cena povinného ručení letos v únoru činila 6 682 korun, což byl proti lednu nárůst o 62 Kč. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Pojištění vozidel jde nahoru až o tisíce korun. Jak se nepříjemnému zdražení vyhnout

30. prosince 2020 07:51

Blíží se konec pojistné smlouvy na váš automobil? Předpis pojistného vás nejspíše nepříjemně překvapí. Na další rok si připlatíte přinejmenším pár stovek. Pokud ale máte k povinnému ručení sjednané i havarijní pojištění, bude to stát až tisíce korun navíc. Existuje ale možnost, jak si vyjednat lepší cenu, a zdražení se tak vyhnout. Stačí být asertivní a pohrozit odchodem ke konkurenci.

reklama