Požár dvou historických chat na Děčínsku způsobil škodu až 23 milionů korun

Požár, který v pátek zcela zničil dvě historické chaty v Národním parku České Švýcarsko na Děčínsku, způsobil podle předběžných odhadů škodu až 23 milionů korun. Zda nehodu zapříčinila technická závada, potvrdí až posudky.

Kriminalisté ale stále pracují s několika vyšetřovacími verzemi. Jako nejpravděpodobnější příčina požáru se zatím jeví technická závada. Informoval o tom v pondělí mluvčí policie Daniel Vítek. „Abychom jednoznačně stanovili příčinu požáru, musíme vyčkat na výsledky znaleckých posudků,“ uvedl Vítek. Na místě pomáhá s vyšetřováním i speciálně vycvičený pes, který hledá ohniska a příčiny požáru.

Hořet začalo v turisty oblíbené lokalitě Na Tokáni v pátek ráno, oheň objevili revírníci parku. Na místě zasahovalo přes 100 hasičů. Popelem lehly dvě lovecké chaty soukromého majitele postavené v alpském stylu. V lokalitě jich stálo šest. Pozůstatky po cenných stavbách si tento týden prohlédnou památkáři.

Policejní vyšetřovatelé ohledání místa provedli o víkendu po úplné likvidaci ohně a vychladnutí požářiště. „Spolupracovali jsme s vyšetřovateli hasičů, znalci z Technického ústavu požární ochrany, na ohledání se podílel i policista skupiny speciálních kynologických činností se služebním psem vycvičeným na detekci akcelerantů hoření,“ uvedl Vítek.

Tagy: