CNN Prima News České Švýcarsko

České Švýcarsko

Výpis příspěvků ke štítku „České Švýcarsko“

Sledujte Případy Josefa Klímy: Porodila zdravé dítě, v nemocnici jí ale řekli, že zemřelo

V Česku je řada lidí, které za dob minulého režimu potkala tragická událost, v nemocnici přišli o novorozence. Někteří jsou ale přesvědčeni, že dítě ve skutečnosti nezemřelo a v porodnici jim ho ukradli. Dlouhá léta je mnozí považovali za blázny, ovšem nyní, s dalšími poznatky a důkazy, to může být být černá realita. Osudy hned několika lidí představí už ve středu ve 22:45 na Primě pořad Případy Josefa Klímy.

Váš houbařský průkaz, prosím. Zpřísní požáry v Českém Švýcarsku pravidla pro pohyb v lese?

Málokde na světě se člověk může pohybovat po lese tak volně jako právě v Česku. V souvislosti s rozsáhlými požáry u Hřenska by mohlo dojít k zpřísnění. Tamní katastrofu podle všeho zavinil lidský faktor. Nehrozí tedy, že si v časech klimatických změn budeme muset při výletech zvyknout na větší restrikce, které doporučují někteří lesničtí experti? Smířil by se národ houbařů s tím, pokud by přibylo přírodních zákoutí, kam se zkrátka nesmí? Nezavedou se kvůli omezení počtu lidí v lese houbařské průkazy podobné těm rybářským?

Plochu požáru jsme zmenšili o polovinu, radují se hasiči. Zasahují v oblasti Bouřňáku

Hasiči v Národním parku České Švýcarsko pokračují ve zmenšování plochy požářiště. Doposud se podařilo hořící prostor srazit na zhruba 450 hektarů, tedy asi půlku původního rozsahu. Na místě zasahuje stále přes tisíc hasičů z celé republiky. Nasazena je nadále i letecká technika. Zásah zpomalují vysoké teploty. V horku se hasiči mimo jiné musejí častěji střídat, hrozí i vznik nových ohnisk. Návrat evakuovaných obyvatel z Mezné, Mezní Louky a Hřenska se zatím nekoná.

Okamura se chlubil finančním darem pro hasiče. Naprosto nemorální, vrátil spolek peníze

Fialova vláda podporuje Ukrajinu, SPD hasiče ve Hřensku, chlubil se na začátku týdne šéf SPD Tomio Okamura na sociálních sítích. Hnutí totiž poslalo „na pomoc hasičům s požárem ve Hřensku“ dar v hodnotě 50 tisíc korun. Na konci týdne se však ukázalo, že Spolek přátel Jetřichovic, kterému SPD padesátitisícový příspěvek zaslala, peníze vrátil. Hnutí podle něj totiž nesplnilo dohodu a i přes svůj slib zmíněný dar veřejně propagovalo.