CNN Prima News speciálně vycvičení psi

speciálně vycvičení psi

Výpis příspěvků ke štítku „speciálně vycvičení psi“

Miluje motýly a stíny: Hvězda reportáže o neslyšících psech Pancho, hledá domov

Pancho se dostal do útulku od majitelky a přišel doslova jako vleká voda. Měnil zajeté přístupy a strategie. „Během pár dní otočil náš svět vzhůru nohama a my se museli učit, hodně učit. Pancho nám dal dar největší, udělal nás o fous zkušenějšími, znalejšími, lepšími, prokázal nám tu nejcennější službu. A my mu teď s tou největší radostí budeme hledat ten pravý domov,“ říká vedoucí útulku Kamila Šťastná.

Čeští psi jsou postrachem afrických pašeráků. Vyčmuchat slonovinu se naučili i dva útulkáři

Psi dokáží neuvěřitelné věci. Pokud jsou speciálně vycvičení, dokáží rozpoznat rakovinu, malárii, Parkinsonovu chorobu, epileptický záchvat či těhotenství. Pomáhají hledat nezvěstné lidi, výbušniny i drogy. Povětšinou slyší na české povely. Čeští a slovenští psi (vycvičeni českými a slovenskými psovody) patří totiž k těm nejlepším a vědí to všude ve světě. Zájem o ně mají bezpečnostní složky v USA, Kanadě, Kolumbii, Izraeli, Saúdské Arábii či Peru. A v africkém Kongu jsou dnes čeští psi postrachem pašeráků zvířat. Největším překvapením jsou však dva čeští útulkáři, kteří zachraňují slony. Celý rozhovor s Hankou Böhme, která stojí za projektem Malina pro Slona, najdete v článku.

Traviči zabíjí dravce i šelmy, policii stále unikají

Ornitologové evidují od začátku roku už třiatřicet otrávených dravců a kvůli travičům umírají i lišky, vydry nebo krkavcovití. Jedná se především o otravy látkou karbofuran, která způsobuje ochrnutí dýchacího svalstva a oběť se tak za plného vědomí udusí. Používání i držení karbofuranu je na území Evropské unie zakázáno od roku 2008. Ředitel České společnosti ornitologické (ČSO) Zdeněk Vermouzek je proto přesvědčený o existenci černého trhu. Policii se zatím žádného traviče dopadnout nepodařilo.

BLOG: Zvířecí svět a lidská mláďata

Ahoj, jmenuji se Fifina. Jsem ten pes, co našel svou práci snů. Jsem totiž pes teraupeut. Já, má panička Marcela a psí kámoška Feliz docházíme do základních a mateřských škol za vašimi lidskými mláďaty a učíme je, jak se mají správně chovat k nám, zvířatům.

Policejní pes Mike znovu zachraňoval život!

O víkendu našel v oboře na Hodonínsku pohřešovaného seniora. Hledali ho policisté z Moravy i ze Slovenska, ale až služební pes Mike, který zachytil pachovou stopu, dovedl policisty do hustého porostu, kde ztracený senior ležel bez hnutí na zádech. Jeho zdravotní stav byl velmi vážný a byl na pokraji vysílení. Ve vážném zdravotním stavu ho odvezla záchranka.