Charitativní happening TERIBEAR byl odstartován, na Letné může pomáhat každý

V pondělí 12. září byl odstartován již osmý ročník sportovně charitativního happeningu s názvem TERIBEAR HÝBE PRAHOU aneb Prima den s medvědem: powered by ŠKODA AUTO, který pořádá Nadace Terezy Maxové dětem. Akce probíhá na pražské Letné, nonstop, až do neděle 18. září, kdy v 16 hodin končí. Podpořit dobrou věc a zapojit se může kdokoli, svým vlastním pohybem, ať už chůzí či během. Za každý zdolaný kilometr na 1,3 km dlouhé TERIBEAR trati věnují partneři

TERIBEAR je pro nás vždycky taková srdeční záležitost. Těšíme se na atmosféru, z které je cítit, že si sem lidi přišli nejen zaběhat, ale hlavně pomoct. Ale trať si píše i svoje příběhy sama. Mám v živé paměti pár, který se tu zasnoubil, lásky, které tu vznikly a o rok později přijely s kočárkem. Moc se těším i na nejstaršího účastníka, který je stále v plné síle a ve svých 95 letech ani jednou nevynechal. Letošní ročník je výjimečný i tím, že nadace slaví 25 let a ti, kterým jsme hned na začátku nadace pomohli, společně s námi otevřeli trať na Letné,“ říká patronka nadace, Tereza Maxová.

Za každý zdolaný kilometr 25 korun pomoci

Každý zdolaný kilometr pomoci, ať už chůzí či během, promění partneři akce na 25 korun, které pomůžou konkrétním příběhům. Je jedno, zda kilometry zdoláte rychlým během, pomalou procházkou nebo vyrazíte na TERIBEAR trať třeba s kočárkem. Každý krok se počítá a nezáleží na jeho rychlosti. Akce je určena všem, od těch nejmenších, kteří můžou dorazit třeba s prarodiči. Důležitá je jen chuť se zapojit.

Přihlásit se můžou jednotlivci nebo rodinné a firemní týmy. Již tradičně budou kilometry pomoci společnými silami sbírat i zástupci generálního partnera: „Sociální angažovanost je pevně zakotvena v DNA naší značky ŠKODA a podpora charitativního běhu TERIBEAR se stala její nedílnou součástí. Každý rok je obdivuhodné, kolik účastníků této sportovní akce přijde uběhnutými kilometry finančně podpořit potřebné. V rámci společenské odpovědnosti ŠKODA AUTO v České republice jsme již poosmé s plným přesvědčením hlavním partnerem této iniciativy. Celkem se na start postaví více než 100 našich zaměstnanců, kteří poběží pro dobrou věc společně se svými rodinami,“ vysvětluje Maren Gräf, členka představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast Lidé a kultura.

Za firemní týmy vyrazí na trať také zástupci hlavního mediálního partnera: „Smysluplně podporovat ty, kteří to skutečně potřebují, by mělo být přirozené v každé době. Mediální skupina MAFRA s Nadací Terezy Maxové dětem na projektu Teribear hýbe Prahou spolupracuje od jeho počátků a v roli Generálního mediálního partnera jsme samozřejmě i letos na startovní čáře připraveni rozhýbat příběhy s nadějí na lepší budoucnost,“ říká Miloslava Nováková, ředitelka Corporate Affairs pro Česko a Slovensko mediální skupiny MAFRA.

Nadace pamatovala i na žáky základních a středních škol, kterým, díky partnerům akce, může věnovat startovací čipy zdarma. I letos se mohou opět přidat a společně s námi rozhýbat Prahu. Více o tom, jak se do akce zapojit, naleznete na www.teribear.cz .

A co když nejsem sportovní typ?

Nevyhovuje vám pohyb? Nebo se nemůžete v září dostavit na Letnou? Rádi byste pomáhali ohroženým dětem kdykoliv po celý rok? Máme pro vás dobrou zprávu. Do sbírky Friends of TERIBEAR - https://friendsofteribear.teribear.cz/ může přispět každý. Kdykoliv. Kdekoliv. Právě teď. Jeden za všechny, všichni za TERIBEARa! Vy, kamarádi TERIBEARa, pomáháte měnit lidské osudy. Díky z celého medvědího srdce!