Čtyřka Bydlení mezi panely na stáncích

Již čtvrté letošní vydání časopisu Bydlení mezi panely se objevilo na novinových stáncích a dorazilo na adresy předplatitelů. Dozvíte se v něm, jak zdárně zrekonstruovat byt a seznámíte se také s různými variantami řešení obnovy koupelny. Spolu s námi se možná necháte ovlivnit energiemi tajemných míst a společně nahlédneme do rekonstruovaného bytu, ve kterém našel ve velké míře uplatnění přírodní korek. V novém vydání nechybějí ani informace pro bytová d

Interiér pro mladou rodinu navrhl ateliér abrama architekti. Třípokojový byt s výměrou 75 m2 se nachází v bratislavském Starém městě. Konstrukční systém domu - železobetonový skelet s nenosnými vnitřními příčkami umožnil architektovi zrealizovat nové uspořádání bytu. Pohledy na zajímavá architektonická řešení najdete v reportáži s titulkem Cílem bylo vytvořit vzdušný a světlý prostor.

Veletrh EuroCucina potvrdil trendy, objevující se již v době pandemie. Rodiny doma tráví mnoho času, a tak se kuchyně propojují s obývákem. Podívejte se, jak na tento trend reagují v Oresi. V Oresi pozorně sledují evropské i světové trendy a do portfolia svých kuchyní zařazují jak barvy a tvarosloví dvířek, jež vyhledávají konzervativnější zákazníci, tak povrchy, design i spotřebiče, které uspokojí vyznavače moderních technologií. „Životní styl se mění, proto se vždy snažíme navrhnout kuchyni, která bude příjemným středem domácností našich klientů. Pokud je spojena s obývacím pokojem, dovedeme rodinám podle jejich potřeb a přání na míru vytvořit celý „great room“ v jednotném designu. Praktickou a funkční kuchyň pak mohou mít podle aktuálních módních trendů,“ říká Ing. arch Petr Kaluža. Další informace najdete v článku s titulkem Nové trendy a kuchyně Oresi.

Design zredukovaný až ke své samotné podstatě a střídmé geometrické linie propojené do jediné souvislé formy. Nová koupelnová kolekce LUA značky Laufen se vyznačuje čistými liniemi, nadčasovostí, ale také všestranností. Jejím autorem je designér a architekt Toan Nguyen, který dokázal ve svém studiu vytvořit řadu propojující design, funkčnost a smyslové potěšení. Další podrobnosti najdete v článku nazvaném Propojuje poetický design s funkčností.

Přátelé-klienti koupili malý podkrovní byt po rekonstrukci v Praze Bubenči. Vše bylo „téměř“ v pořádku, až na to, že byt neměl duši a byl pro tříčlennou rodinu se psem dispozičně nevyhovující. Rozhodli jsme se na interiér bytu podívat „novým okem“ jak dispozičně, tak materiálově. A jak to nakonec dopadlo se dozvíte v článku Na interiér se podívali "novým okem."

Prostorově velkorysý byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze Kobylisích prošel celkovou rekonstrukcí. Nutná byla výměna rozvodů, kompletní úprava dispozice koupelny, kuchyně a povrchů stěn i podlah.Na ploše 78m2 si klient přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér a jeho touhou bylo v co největší míře použít přírodní korek. Podařilo se? To se dozvíte v reportáži s titulkem Korek se stal jedním z ústředních motivů řešení bytu.

Současnost přináší řadu problémů, ať už vzpomeneme na ty zdravotní spojené s covidem, nebo na strasti války na Ukrajině, jejíž důsledky postihnou v určité podobě téměř celý svět. Proto jsem požádali o setkání Olgu Krumlovskou, která zná místa, kde lze načerpat energii i posílit zdraví a prozradila nám je v rozhovoru nazvaném Energie tajemných míst.

Paní Jana Ditrychová, předsedkyně SVJ, chtěla s podporou dalších členů výboru zlepšit kvalitu bydlení nejen svého, ale i svých sousedů. Oslovila architekty ze společnost Re architekti a ti začali se studií celé akce. Šlo především o střešní nástavbu, komplexní rekonstrukci, doplnění výtahu a rozšíření lodžií. Cesta za krásným domem, ale nebyla jednoduchá. Pouť za splněným snem je popsána v článku s titulkem Rozšíření lodžií v panelovém domě.

Milovníci květin a letních výletů měli možnost po čtyři červencové dny navštívit ve výstavním areálu v Lysé nad Labem další z ročníků tolik oblíbené výstavy Květy, tentokrát s podtitulem přijela pouť. Tým aranžérů Českého zahrádkářského svazu zde opět vytvořil nezapomenutelná zákoutí a vazby krásných květin. Další podrobnosti najdete v článku Květy aneb přijela pouť.

Paní Pavla neměla nikdy štěstí. Její vnučku Elišku proto napadlo, že svoji babičku přihlásí do pořadu Jak se staví sen, jehož je Pavla nadšenou divačkou. Ani Eliška neměla lehké dětství, ale babička jí byla vždy oporou. Pavla je po operaci páteře a Eliška jí pomáhá s domácností.. A jak to nakonec dopadlo se dozvíte v reportáži Babiččin splněný sen.

Přijít věcem na kloub. Tuto vlastnost dostala Marie Šechtlová „do vínku“ od svých předků, kteří v několika generacích posouvali kupředu úroveň umělecké fotografie v Táboře. Marie nevykročila jejich cestou, ale díky svému nadání a zděděné důslednosti bravurně zvládá širokou škálu grafických technik. S jejími životními osudy a bohatou tvorbou se můžete seznámit v článku Přijít věcem na kloub.

A to opravdu není všechno. Nedílnou součástí tohoto vydání našeho časopisu jsou tipy a trendy, kde najdete řadu cenných informací a rad. Nechybí ani řada soutěží a v neposlední řadě i oblíbená křížovka.