Hýbejte se a pečujte o sebe

Pohyb je nedílnou součástí lidského života. Kvalitního lidského života. Protože je to právě pohyb, který s sebou přináší nejen radost, ale také zlepšuje fyzickou kondici a zdraví organismu. Zde jsou naše tipy, které vám pomohou nastartovat svou cestu ke zdraví.

1. Pojistka s příspěvkem na sport

U pojišťovny OZP dostane vaše rodina příspěvek až 2000 Kč na sport. Buďte zdraví, buďte fit s celou svou rodinou! Sportujte a OZP vám proplatí 50 % účtenky až do výše 500 Kč na každého člena rodiny. Příspěvek je možné využít na předplatné/jednorázové vstupenky na plavání, fitness, sportovní aktivity či na pohybové a sportovní kurzy. Více na www.ozp.cz.

2. Klouby v kondici

Extrémní síla a maximální úleva pro klouby a jejich okolí. Jedinečná kombinace nejvyšší dávky glukosamin sulfátu v kvalitě Clini-Q®, aescinu a vitaminu C, který přispívá k tvorbě kolagenní sítě kloubních chrupavek. Mimořádný účinek GS Condro® byl prokázán klinickou studií Revmatologického ústavu.

3. Rozcvička je základ

Jak vysvětluje cvičitelka Hanka Kynychová: ten, kdo se neprotahuje, sport rád mít nebude. Protože ho bude bolet. U běhu to platí dvojnásob. Pokud tedy chcete podávat během sportovního výkonu a na trase, kterou si zvolíte, ten nejlepší výkon, určitě si zjistěte, například během rozcvičky na FOKUS optik Prima Run, jak se před startem protáhnout, aby vaše šlachy a svalové úpony netrpěly.

4. Abyste lépe viděli

S ohledem na to, že stále více lidí je okolnostmi donuceno nosit brýle, je fajn vědět, které se hodí pro sport, jak by brýle měly sedět, a hlavně – co dělat, když během sportu dojde k nehodě. Není lepší nosit čočky? Případně kdy vhodné jsou, kdy ne a jak se liší sportovní brýle od těch pracovních? „Snažíme se pečovat o zrak komplexně, aby každé oči dostaly nejlepší možnou péči na míru. Nechceme jen prodávat brýle, jsme specialisté na zrak, a podle toho ke své práci přistupujeme. Péče o oči je součástí zdravého životního stylu,“ vysvětluje Marián Cápay, generální ředitel sítě optik FOKUS.

5. Oblečení a výbava

Dávno je pryč doba, kdy se běhalo či na výlety chodilo v tom, co zrovna bylo k dispozici. Pokud chcete podávat skvělý výkon a sportování si užít, měli byste věnovat výběru oblečení velkou pozornost. Funkční oblečení by zkrátka mělo být nedílnou součástí šatníku každého sportovce. Oblečení od značky ALPINE PRO umí odvádět tělesnou vlhkost na povrch materiálu, tím pádem neprochladnete – Tyto materiály se chovají jinak než běžné oblečení. Nejenže uspokojují všechny požadavky pro pohyb v náročných podmínkách, ale také skvěle vypadají. Novinky od značky ALPINE PRO v prodejnách a na www.alpinepro.cz jsou toho důkazem.

6. Odpadky si odnáší každý sám

Je prokázáno, že sportovci nechávají během svých sportovních výkonů na místě sportoviště stále méně odpadu. Je to proto, jak vyzkoumali vědci z harvardské univerzity, že roste nejen spotřeba recyklovaných lahví, a nikoli jednorázových plastových, ale je prokázáno i to, že lidé, kteří dbají o zdraví svého těla, mají stejný přístup také k životnímu prostředí.

Aby po sportovcích na FOKUS optik Prima Run nezůstala „ani stopa“ se jako každoročně postará tým společnosti FCC.

Těšíme se na vás, spolu se všemi odborníky: Skupina Prima všem milovníkům pohybu nabídne již 20. srpna tradiční sportovní den FOKUS optik Prima Run. Tato tradiční akce plná zábavy, endorfinů i bojů o vítězství se odehraje tentokrát na pražském Výstavišti. Pod záštitou Prima LOVE se na trať vydají profíci i amatérští běžci také samozřejmě děti. Po celý den bude probíhat doprovodný program za účasti tváří televize Prima.