Hypnotizující inscenace Flesh v pražském DOXu

Hypnotizující inscenace Flesh v pražském DOXu

Osobní zkušenost s dopravní nehodou a kontroverzní sci-fi román Bouračka inspirovaly hudebníka a režiséra Francka Vigrouxa k vytvoření inscenace Flesh. Ve dnech 19. a 20. října 2020 vás v pražském Centru současného umění DOX čeká audiovizuální zážitek podzimu.

Auto opouští silnici a noří se do podivné a divoké dimenze, pohřbené, jako by mu vypršel vymezený čas. Náraz. A pak ten kratičký okamžik poté, v němž jako by se čas roztříštil nebo zastavil… Právě tuhle chvíli zkoumá ve své inscenaci Flesh francouzský umělec Franck Vigroux. Vytvořil nevšední emocionální zážitek, ve kterém spojuje hypnotizující videoobrazy s elektronickou hudbou a pomalu se pohybujícími živými performery.

Elektronický skladatel, režisér a vizuální umělec Franck Vigroux se nechal inspirovat osobní zkušeností s dopravní nehodou a knihou Bouračka anglického spisovatele J. G. Ballarda, sci-fi románem o fascinaci rychlostí a automobilovými nehodami, při nichž hlavní postavy dosahují sexuálního vyvrcholení. Divákovi se odkrývají panoramatické a surreálné světy ve chvíli, kdy se mysl na moment oddělí od těla a člověk se propadne do jiného časoprostoru.

Flesh je hudební zkoumání na pomezí výtvarného umění, koncertu a dramatu. Tělesné toky, světelné sochy, stroje, video a hudba Francka Vigrouxa vás provedou halucinačním vesmírem napříč fantastickými krajinami 19. a 20. října 2020 od 19 hodin v Centru současného umění DOX. Podívejte se na trailer.

Centrum současného umění DOX, které sídlí v bývalé továrně v pražských Holešovicích, se ve svém programu zaměřuje na tvorbu etablovaných umělců z celého světa, kteří překračují hranice jednotlivých uměleckých disciplín, vynikají nezaměnitelným tvůrčím rukopisem a divákům přinášejí silný zážitek. Taková je také tvorba Francka Vigrouxa, kterého DOX v Praze představí ve spolupráci se Strunami podzimu a Francouzským institutem. Kromě inscenace Flesh (19. a 20. října 2020 od 19 hodin) se diváci mohou setkat přímo s Franckem Vigrouxem a jeho pohledem na svět v novém formátu DOX LIVE (19. října po představení). Více informací a vstupenky na www.dox.cz.