Martin Šulík slaví 60 premiérou filmu Kůň

Martin Šulík slaví 60 premiérou filmu Kůň

Kino Lucerna ve spolupráci se společností IN FILM Praha uvádí přehlídku filmů jednoho z nejosobitějších a nejoceňovanějších filmových tvůrců současnosti, slovenského režiséra Martina Šulíka.

Kompletní přehlídka jeho tvorby je pořádána u příležitosti režisérova letošního životního jubilea od 7. do 11. 12. a právě v neděli 11. 12. bude slavnostně zakončena předpremiérovým promítáním čerstvé režisérovy novinky – snímkem „Kůň“

O filmu Kůň

Na vánoce objeví učitel Dušička ve svém bytě v druhém patře koně. Nepamatuje si jak se tam dostal, neví jak se ho zbavit. Díky přítomnosti cirkusového šimla ale poznává skutečnou tvář lidí, se kterými žije. Protože ve vyhrocené situaci všichní ztrácí své tváře. Uvědomuje si tlaky, kterým musí odolávat v osobním i pracovním životě. Pochopí, že okolí ho nutí ke kompromisům, které se mu příčí. Dostává se do konfliktu se svojí přítelkyní, která ho chce vlastnit. Má problémy ve škole, kde ho nutí změnit způsob jeho výuky. Trápí se se sousedy, kteří mu vnucují měšťanské principy. Díky bizarní situaci si uvědomuje, že se nechává manipulovat svým okolím a postupně schází z cesty, kterou si v mládí vybral. Kůň je film o vnitřní svobodě, o jejích různých podobách i hranicích.

Více info ZDE.