MikAel vydává nový singl Alone Together, který pomůže seniorům

MikAel vydává nový singl Alone Together, který pomůže seniorům

Hudebník MikAel vypustil do světa novinku s názvem Alone Together. Je tomu přesně rok od vydání jeho debutového alba Easy, ze kterého jsou známy singly jako Air Control nebo Easily. I přesto, že se z názvu nového singlu MikAela může zdát, že se jedná o další píseň s „koronavirovým tématem, není tomu tak.

Píseň i text se začaly klubat někdy v lednu/únoru a idea songu je taková, že všichni jsou osamělí, což nás ve výsledku spojuje. Pár týdnů po natočení písně se vše zavřelo, lidi šli do karantény a dost možná hodně z nich se mohlo cítit i osamělých. A všechny nás to najednou začalo spojovat. Celý svět tím byl, a doteď je, propojen. Takže prosím – tohle není song o karanténě, ani o rouškách, ani o pandemii. Je to vlastně obyčejný love song s mírně sociálním přesahem. A pokud by si někdo potřeboval tuto píseň přece jen s aktuální situací spojit, rozhodl jsem se, že bych rád věnoval 100 % zisku ze stažení písničky na všech digitálech místnímu Alzheimer a senior centru. Bydlím kousek od Prahy a je tu jeden seniorský komplex, ke kterému mám úzký vztah. Rád bych, kdyby jim píseň vydělala aspoň na tablet, aby si ty babičky a dědečkové mohli víc skypovat se svou rodinou, když už za nimi měsíce nemůžou,“ říká ke své nové písni zpěvák a skladatel MikAel.

Píseň Alone Together vznikla stejně jako celé předchozí debutové album MikAela ve spolupráci s producentem a multiinstrumentalistou Luďkem Fialou a byl k ní natočen i minimalistický videoklip. „Dejme tomu, že je to spíš taková jednoduchá vizuální hříčka. Bez větší nadsázky totiž mohu prozradit, že pořízení tohoto audiovizuálního díla trvalo okolo 5 minut na mobilní telefon na jeden tejk. V mým obýváku u zelené žárovky jsme to vzali na první dobrou. :) Koneckonců šlo spíše o nápad nežli o nákladné řešení a myslím, že s trochou důvtipu si člověk vlastně dokáže do jisté míry poradit i s málem. Proto jsem se rozhodl pro maximální low-cost a natočil zatím tuhle první verzi,“ uzavírá MikAel, který v nejbližších týdnech plánuje píseň podpořit dalším videoklipem, k jehož tvorbě zapojí i fanoušky.

Píseň Alone Together je ke stažení na všech digitálních platformách.

Více info na Instagramu, Facebooku nebo www.mikael.cz.

Doufáme, že MikAela uvidíte na www.bluestyleprimafest.cz.