Petr Čtvrtníček rád diváky překvapuje

Kultovní představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit…? je zpět! Na divadelní jeviště se vrátí v obnovené podobě 9. srpna na Prima Hvězdném létě pod žižkovskou věží.

Herec Petr Čtvrtníček ho napsal jako reakci na odposlechy fotbalových funkcionářů z roku 2005 a nechal v něm i jejich dost osobitý slovník. Proto taky hru představuje jako „bezmála osmdesát minut intenzivní oslavy českého jazyka, kde se diváci mimo jiné dozví, komu volal Pelta a co chtěl, proč si hráči dělají na hlavách komedie, co jsou ´takový ty notičky´ a komu je potřeba šáhnout na švába.“

Čtvrtníček s Lábusem zkrátka zase půjdou tomu štěstíčku naproti za doprovodu symfonického orchestru Bezdrev s dirigentem Janem Kučerou, jádro symfoniků tvoří tradičně Epoque Quartet a chybět nebudou ani operní sólisté Petr Wajsar a Daniela Smutná. Veselá atmosféra fotbalové fresky má samozřejmě svého arbitra, fotbalového delegáta Jiřího Vyorálka, kterému přijde na pomoc i zástupce švédského fotbalového svazu Karl Rüster.

A vzhledem k událostem nedávné doby je na místě očekávat, že se v Ivánkovi dočkáme řady aktualizací. „S Jirkou Lábusem jsme v představení vždycky reagovali na všechno možné, co se zrovna událo, třeba na pohřeb Nelsona Mandely na stadionu a na jiné pikantnosti. Ať se tedy diváci nechají překvapit, my budeme taky překvapení,“ naznačuje Čtvrtníček.

Další dvě reprízy komedie Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit…? se na Prima Hvězdném létě odehrají 19. srpna a 2. září. Na Petra Čtvrtníčka se můžete pod žižkovskou věží těšit ještě 10. srpna v komedii Láska v přímém přenosu a na Jiřího Lábuse 29. července v komedii s Oldřichem Kaiserem

Žena za pultem2: Pult osobnosti.

Prestižní letní scéna Prima Hvězdné léto nabízí až do 7. září pestrý program plný prvotřídně obsazených komedií, koncertů předních osobností naší hudební scény a víkendových dopoledních pohádek. Hraje se za každého počasí, neboť letní scéna je krytá.

www.divadlokalich.cz