Polibek Anny Šiškové a Boba Klepla

Polibek Anny Šiškové a Boba Klepla

První premiérou Malé scény divadla Studio DVA v její druhé sezóně bude v úterý 24. září hra holandského autora Gera Thijse Polibek. Zcela poprvé se v ní společně představí Anna Šišková a Bob Klepl. Hvězdně obsazená komedie o setkání dvou zprvu sobě neznámých lidí, kteří bloudí nejen krajinou, ale i svými životy, slibuje humorné i dojemné situace opřené o silný životní příběh. Režie jednoho z nejpopulárnějších autorových textů se ujala slovenská režisérka, dramaturgyně a herečka Darina Abrahámová.

Kdo se bojí, nesmí do lesa. To ovšem neplatí pro hlavní hrdiny této komedie. Sice se neznají, ale náhoda či osud je svede ve stejný okamžik na stejné místo. Postarší neúspěšný kabaretní umělec se bojí, kam až se dá profesně klesnout a bývalá lékárnice patřící k místní honoraci se obává výsledků lékařského vyšetření. „To je úžasný nápad, poslat neznámou Ženu a Muže do lesa, nechat je se nedobrovolně setkávat během chůze krajinou, a nakonec z nich během necelých dvou jevištních hodin udělat skoro nejbližší lidi na světě.“ Říká o hře režisérka Abrahámová.

On se vrací do svého rodného kraje, aby rozdýchal svou nejnovější roli „medvěda“ v lunaparku. Ona se rozhodla jít pěšky do nemocnice, jen aby oddálila verdikt o svém zdravotním stavu. „Je mi blízká hlavně humorem, nedokážu si představit svůj život bez smíchu a radosti“. Tak komentuje svoji postavu Anna Šišková. Bob Klepl přidává tuto glosu: „V podstatě jsem to já. S humorem říkám, že tématem mým i role, kterou zde ztvárňuji, je zapadající slunce nad herectvím…"

Dva lidé se nečekaně setkají a řeknou si vzájemně více, než si kdykoliv předtím řekli či spíše neřekli ani se svými blízkými, natož aby se takto otevřeli sami sobě. Šišková by ráda, kdyby diváci ve hře našli odpovědi na to, co je v životě trápí. Klepl dodává: „Každá situace, i když se zdá v danou chvíli neřešitelná, má východisko. A humor je v tom případě hodně důležitý. S ním se dá zvládnout vše.“

První repríza je naplánována na pátek 27. září, do konce roku bude na Malé scéně divadla Studio DVA hra k vidění pak celkem osm krát. Vstupenky jsou již k dispozici na www.studiodva.cz.