Zahraniční porotci Czech Nature Photo Delaney a Cottle představí svou tvorbu v galerii Czech Photo Centre

Zahraniční porotci Czech Nature Photo Delaney a Cottle představí svou tvorbu v galerii Czech Photo Centre

Čtvrtý ročník soutěže pro fotografy přírody Czech Nature Photo bude zahájen výstavou zahraničních porotců v Czech Photo Centre. Peter Delaney a Rob Cottle od 5. března představí komplexní výběr ze své tvorby. Autoři budou osobně přítomni na vernisáži a následně zasednou v porotě soutěže. Peter Delaney fotografuje divokou krásu Afriky a Rob Cottle se věnuje převážně focení zvířat ve Walesu.

Peter Delaney opustil kariéru ve finančnictví, aby si splnil svůj sen o cestování po Africe v Land Cruiseru. „Afrika se stala novou kapitolou mého života a fotografování tohoto rozmanitého kontinentu jsem věnoval posledních 15 let,“ poznamenává Delaney. Aby mohl pokračovat ve svých cestách po celé Africe, vyměnil irský rodák Smaragdový ostrov za život v jihoafrickém městě George. Delaney získal třikrát prestižní ocenění v nejprestižnější žánrové soutěži Wildlife Photographer of the Year. Patří do skupiny tzv. x-photographers – oficiálních ambasadorů společnosti Fujifilm.

Druhý vystavující wildlife fotograf Rob Cottle pracuje jako fotograf divočiny s důrazem na etický přístup. Autor je vášnivým milovníkem přírody jeho domovského Walesu ve Velké Británii. Jeho obdiv k volně žijícím živočichům je mnohem důležitější než stisknutí spouště a jejich blaho je vždy na prvním místě. „Zvířata nejsou na této planetě pro naše potěšení, abychom si s nimi dělali, co chceme, ale proto, aby žila vedle nás a byla respektována. Naše divoká zvířata a životní prostředí musíme chránit a milovat – nečinnost není možností,“ popisuje autor.

Rob Cottle je mentorem značky Olympus, držitelem ocenění z mezinárodních soutěží, pořádá workshopy a přednášky, přispívá do časopisů, novin a do knih včetně příspěvků do knih Remembering Wildlife projektu Photographers United. Nedávno byla ukončena jeho výstava v Londýně, uspořádaná na zadání japonského ministerstva životního prostředí.

Výstava bude otevřena od 5. března do 5. dubna každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

Více info na: www.czechphoto.org.