CNN Prima News Praha 1

Praha 1

Výpis příspěvků ke štítku „Praha 1“

Noční můra rodičů: Cizinec v Praze nabízel sex malým chlapcům, chytili ho díky bdělému otci

Cizince, který byl hledaný pro sexuální delikty, držení dětské pornografie a nebo třeba znásilnění se zbraní, dopadli pražští policisté. Na třiatřicetiletého muže byl vydán i evropský zatýkací rozkaz. V Česku přitom podle kriminalistů oslovoval malé chlapce a nabízel jim, jestli nechtějí být jeho sexuálními partnery. Na zvrhlíka policisty upozornil všímavý otec dvou synů.

Prahu v neděli čekají změny v dopravě. Kvůli mostu budou desítky vlaků končit jinde

Nový jízdní řád na železnici, který začne platit v neděli, přinese v Praze omezení provozu na mostu přes Vltavu na Výtoni. Na síti X to uvedli organizátoři Pražské integrované dopravy (PID) a informaci potvrdila i Správa železnic (SŽ). To je způsobeno špatným stavem mostu a dotkne se vlakových linek S7 a S65. Kolem stavu a budoucnosti přemostění se v poslední době vede diskuze, SŽ chce jeho památkově chráněnou vrchní konstrukci nahradit novou, což kritizují památkáři či občanské spolky. Podle SŽ příští rok může být situace ještě horší.

Pražský magistrát definitivně potopil noční zákaz vjezdu do centra. Není to zdůvodněno, tvrdí

Pražský magistrát v přezkumném řízení zrušil noční zákaz vjezdu do části Starého Města. Rozhodnutí odboru pozemních komunikací a drah má ČTK k dispozici. Opatření nebylo náležitě odůvodněno a dopravní značení vůbec nevstoupilo v platnost, píše se v dokumentu. Značky do ulic instalovala na pokyn Prahy 1 v minulém týdnu Technická správa komunikací (TSK). Město je následně nechalo zneplatnit až do rozhodnutí v přezkumném řízení.

Bitva o vjezd do centra Prahy se přiostřuje. Na primátora Svobodu míří trestní oznámení

Snaha primátora Prahy Bohuslava Svobody (ODS) zrušit značky zakazující vjezd do části Starého Města naštvala některé zastupitele Prahy 1. Bývalý starosta prvního městského obvodu Pavel Čižinský (Praha 1 Sobě) dokonce podává na Svobodu trestní oznámení. Podle něj je totiž zneplatnění značek nezákonné a silniční správní úřad by měl znovu vjezd do některých částí historického centra zakázat.

Chceš se pokochat Hradem? Zaplať. Praha 1 představila, jak bude fungovat zpoplatnění vjezdu

Pokud budete chtít cestovat přes centrum města automobilem, tak si od příštího roku zřejmě připlatíte. Dohodla se na tom městská část Praha 1 s náměstkem pro dopravu Zdeňkem Hřibem (Piráti). Částkou 200 korun by měl být zpoplatněn průjezd ulicí Karmelitská na Malé Straně, Divadelní ulicí či Smetanovým nábřežím. Zástupci Prahy 1 minulý týden představili pravidla budoucího uspořádání.

Svoboda zneplatní zákazy vjezdu na Praze 1. Škrtneme je, slíbil a zkritizoval zastupitele

Pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS) nechá zneplatnit značky zakazující vjezd do části Starého Města. Zákaz chce nechat prozkoumat magistrátním odborem dopravy. „Značky budou zneplatněny přeškrtnutím,“ uvedl primátor po zasedání sněmu starostů městských částí. Magistrát si nechal poslat z Prahy 1 spis týkající se opatření. Podle radního pro dopravu Vojtěcha Ryvoly (ANO) stála za plánem uzavřít část města snaha udržet v oblasti klid a změnit všeobecný názor, že „tam se žít nedá“. Starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09) v pátek odpoledne uvedla, že její radnice město informovala a doufá, že přezkum opatření dlouho nezdrží.

Praha 1 zavře na noc Dlouhou a další ulice Starého Města. Zařídila zákazy vjezdu aut

Radnice Prahy 1 nechala nainstalovat značky zakazující vjezd do velké části Starého Města mezi 22:00 a 6:00. Cílem je omezit hluk, který v noci ruší místní obyvatele, řekl radní Prahy 1 pro dopravu Vojtěch Ryvola (ANO). Přijaté opatření fakticky zahrnuje celou oblast mezi Dvořákovým nábřežím, Pařížskou, Staroměstským náměstím a Revoluční. Na hluk si dlouhodobě stěžují zejména obyvatelé Dlouhé, kde se nachází velký počet populárních nočních podniků.

Většina Čechů ignoruje prevenci. Bojí se, že jim doktoři něco zakážou, tvrdí odbornice

Zubní kazy, cukrovka, rakovina plic a jiných orgánů. Tomu všemu může zabránit včasná lékařská prohlídka. Tu však pravidelně absolvuje jen málo Čechů. Prevenci nejčastěji odkládají kvůli práci nebo strachu, že jim lékař zakáže kouřit nebo jíst nezdravě. Odbornice se ve vysílání CNN Prima NEWS shodly na tom, že v zemi zaostává edukace pacientů. Ti často neví, jaké mají možnosti.

Udělejme z toho holubník aneb Kompromis mezi milovníky i odpůrci holubů

Věžák, měšťák, holub domácí – zvíře někde mezi. Ani ne domácí mazlíček, ani ne volně žijící živočich. Nikoho moc nezajímá. Nespadají pod ornitology, útulky ani záchranné stanice. Městský holub se považuje za zdivočelého potomka domestikovaného druhu – a tak se vlastně ocitá v právním vzduchoprázdnu. Divoký holub skalní, následně domestikovaný a poté znovu zdivočelý. Kam s nimi?

Markovič: Poplatek za vjezd do centra? Lidé se tudy nejezdí projet z plezíru, ale protože musí

Zpoplatnit vjezd do centra Prahy v tuto chvíli nepovažuji za dobrý nápad, zhodnotil ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor webu Autosalon.tv Jan Markovič. Poplatek podle něj pouze zkomplikuje situaci obyvatelům, kteří budou muset vymýšlet objízdné trasy a způsobí zácpy v okolních ulicích. Připomněl, že se tam lidé navíc nejezdí projet jako na závodní okruh, ale zkrátka jen protože musejí.